Nikotiinipussit, verotulot ja puolueet

https://www.kansalaisaloite.fi/fi/aloite/12211

Mitä mieltä puolueet ovat verotuloista nikotiinipusseista Suomeen?
4191
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Annetaan verotulot Ruotsiin ja Viroon mutta miksi? Tämä on 100 kertaa parempi kuin tupakka.

Äänestä
  • Ketään ei kiinnosta vetotulot.

    Äänestä

  • On tehty periaatepäätös nikotiinista, joten sitä pitää jatkossa tuoda Ruotsista ja maksaa verot Ruotsiin. Tai Viroon, molemmat EU-maita.

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    On tehty periaatepäätös nikotiinista, joten sitä pitää jatkossa tuoda Ruotsista ja maksaa verot Ruotsiin. Tai Viroon, molemmat EU-maita.

    Mutta tupakkaa saa myydä ja käyttää kuten haluaa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

https://www.kansalaisaloite.fi/fi/aloite/12211

Mitä mieltä puolueet ovat verotuloista nikotiinipusseista Suomeen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu