Seksuaalinen tasa-arvo ja oikeudenmukaisuus

Anonyymi-ap

Elämme maassa jossa on täysin hyväksyttävää valittaa pienistä palkoista ja köyhyydestä. Mutta jos mies alkaa valittaa siitä ettei saa naista, niin se ei ole hyväksyttävää, vaan lähinnä säälittävää. Vika on miehessä jos naista ei saa, olet tuhkamuna ja surkimus!

Silti se on todellisuutta jos sinua ei ole siunattu yli 190 cm pituudella ja komealla ulkonäöllä. Jos olet 160 cm pituinen menninkäisen näköinen mies joka ei ole menestyvät yrittäjä, tunnettu julkisuuden henkilö, rikas, etkä ole hyvä seuramies ja lisäksi ujo niin naista jäät ilman.

Minusta tasa-arvoon kuuluu myös seksuaalinen tasa-arvo ja seksuaaliset oikeudet. Aloittaisin siitä että säätäisin ensinnäkin lain joka rajoittaa puolisoiden pituuseron 15 senttimetriin. Tuo laki olisi suunnattu etenkin niitä pienikokoisia naisia kohtaan, jotka suuruudenhulluudessaan hommaavat huomattavan pitkiä puolisoita. On melkein koominen näky kun 150 cm nainen kävelee 2 m pitkän korston seurassa. Mietin että tuo on melkein lapsen hyväksikäyttöä. Laki pakottaisi heidät etsimään puolisoita itselleen paremmin sopivan kokoisista miehistä.

3

344

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kaikenlaiset miehet pariutuu edelleen ja vain heikko itsetuntoiset miehet jää yksin, koska eivät viitsi nähdä vaivaa itsensä kehittämisen eteen. Pituuteen ja muihin ominaisuuksiin vetoamalla pyritään vain todistelemaan ettei niiden puutteiden vuoksi mitään kannata edes yrittää.

    • Anonyymi

      nainen harrastaa tasa-arvon nimissä törkeää vääryyttä.
      Nainen on ihmeellinen, se uhraa ja näkee valtavasti vaivaa saadakseen osalleen seksuaalista huomiota.
      Hän maalauksillaan ja muilla virityksillään törkeäsi häiritsee, kiduttaa ja rääkkää miespuolista ympäristöään. ja tämä on hänestä täydellistä tasearvoa.
      Jos sitten joku onneton törppömies kiinnittää huomiota naisen seksikkyyteen hän on kohta käräjillä naistuomarien edessä ja häviää varmasti jutun usein joutuen kohtuuttomiin korvauksiin.
      joskus 30 vuotta sitten eräs vanha viisas nainen kusksi korvaani että kaikki naiset ovat huoria.
      Minä poikasena sanoin hänelle ette kai sentää.
      Vuosikymmente aikana olen huomannut, kyllä eukko oli oikeassa.

    • Anonyymi

      Useat naispuoliset opiskelijat hankkiva opintorahojaan myymällä alapäätään ja ovat julkisuudessa siitä huolimatta arvostettuja ihmisiä.
      Lakikirjan pohjana ennen pidettiin Raamattua ja sieltä löytyy tällaisille naisille maininta "Portto".
      Oletuslaitoksessa on toiminnassa paljon porttotuomareita, heidän näkemyksensä mukaa jos nainen jollalaki alapääkonstilla saa mieheltä huijattua ja petettyä rahaa on se hänen rehellisesti hankkimaansa omaisuutta.
      Koska porttotuomari on aikoinaan elänyt huoraamalla on asenteeksi jäänyt kaikenlaisen huoraamisen tukeminen tuomioistuimessa.
      On paljon vääriä raiskaus ilmoituksia poliisille usein rahastus tarkoituksessa, näistä useat tuhoavat viattoman miehen elämän
      Usein ympäristön antama rangaistus on vielä raskaampi kuin tuomioistuimen. Vaikka monien kuukausien jälkeen todetaan mies syyttömäksi hänen elämänsä on tuhoutunut. (usein työpaikka, parisuhde, asunto mennyt.)
      Kuitenkin porttotuomarien mielestä ei ole oikein syyttää ja rangaista naista joka tahallaan on väärän usein rahanhimossa ilmiannon tehnyt sekä tuhonnut toisen ihmisen.

      Erikoista on myös porttotuomarien suhtautuminen oikeuteen.
      Useimmiten nainen on itse maalaamalla paklaamalla ja vaatetuksellaan houkutellut raiskaajaa kimppuunsa.
      Jos hän olisi ollut luonnollisen näköinen, useimmiten raiskaaja ei olisi häneen kajonnut pitkällä tikullakaan.
      On täysin selvää että nainen on usein osasyyllinen tapahtuneeseen rikokseen, kuitenkin porttotuomari näkee vain miehen syyllisenä tässäkin tapauksessa. Todellisuudessa oikeuden pitäisi katsoa kokonaisuutta ja syyllistää kaikki syylliset rangaistuksineen.

      Porttotuomarien johdosta mies on yleensä aina alakynnessä tuomioistuimessa naista vastaan, joista on paljon miesten kesken keskusteltu.
      Porttotuomarien ansiosta koko oikeusjärjestelmän uskottavuus horjuu, olisi varmaan syytä yleensäkin kieltää naisia toimimasta näissä viroissa tai purkaa kokonaan koko sivuraiteelle ajautunut oikeustiede ja oikeuslaitos.
      Palata vanhaan hyvään rehelliseen miesten johtamaan oikeus järjestelmää jossa kerta kaikkiaan porttoja ei suvaita kuin korkeintaan asiakkaana.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sannan kirja USA:n bestseller!

      "Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä
      Maailman menoa
      35
      10519
    2. Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa

      Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on
      Yrittäjyys
      124
      10109
    3. Oikeistolainen luki Med mod att leda : en biografi

      ...ei tykänny Sanna Marinista
      Maailman menoa
      21
      7911
    4. Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki

      Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h
      Maailman menoa
      177
      6304
    5. Metsäalan rikolliset

      Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.
      Sotkamo
      30
      4862
    6. Milloin viimeksi näit kaivattusi?

      Toimisitko nyt toisin kuin siinä tilanteessa teit?
      Ikävä
      55
      4687
    7. Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"

      Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..
      Maailman menoa
      114
      4031
    8. Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"

      Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris
      Maailman menoa
      123
      3381
    9. Missä vaiheessa

      Päätit luovuttaa suhteeni?
      Ikävä
      62
      3107
    10. Adonikselle

      Kuvittelitko oikeasti, että ootan sua? Kuvittelitko, että voit noin vain vetäyttä ja kun tulet takaisin, kaikki on niin
      Ikävä
      218
      3029
    Aihe