Venäjä junailemassa uutta Tschernobyliä

Mikä olisi parempi taktinen veto Venäjältä, kuin ydinvoimalaonnettomuus, joka lavastetaan ukrainalaisten aikaansaannokseksi? Sen jälkeen koko Eurooppa pysähtyy.
8213
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Ukraina tulittaa Luhanskin miehiä jotka vankina ydinvoimalassa Luhanskin lähellä.
On vain ajan kysymys kun NATO aseilla Ukrainan AZOV terroristit räjäyttävät ydinvoimalan kuten NATO räjähteet tuhosivat Nord Stream kaasuputket.
Ei Venäjä tulita ydinvoimalaa vaan NATOaseet mitä Ukrainan AZOV terroristit käyttävät.

Äänestä
  • Kai sinä tiedät että tiedustelu on jo paljastanut sen että Venäläisten alukset seurasivat Nord Streamia ja pysähtyivät räjähdyspaikan välittömään läheisyyteen vain muutamia viikkoja ennen varsinaista räjähdystä?

    Ei tuollainen valhe natoräjähteistä enää mene läpi kun Venäläisten retkistä (niitä ei ollut pelkästään yksi) Nord Streamin räjähdysalueelle ennen räjähdyksiä on jo paljastettu ihan heidän omine radiokeskusteluineen.

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    Kai sinä tiedät että tiedustelu on jo paljastanut sen että Venäläisten alukset seurasivat Nord Streamia ja pysähtyivät räjähdyspaikan välittömään läheisyyteen vain muutamia viikkoja ennen varsinaista räjähdystä?

    Ei tuollainen valhe natoräjähteistä enää mene läpi kun Venäläisten retkistä (niitä ei ollut pelkästään yksi) Nord Streamin räjähdysalueelle ennen räjähdyksiä on jo paljastettu ihan heidän omine radiokeskusteluineen.

    NATO harjoitus oli ennen putkien räjähdystä ja Biden lupasi tuhota putket. Savuava ase on löytynyt.

    Äänestä

  • 😋😋😋😋😋😋😋😋😋😋

    🍑 ­­N­y­­­m­­­f­o­­­m­­­a­a­n­i -> https://ye.pe/finngirl21#17871245D

    🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞

    Äänestä

Sen jälkeen myös Venäjä pysähtyy. Luuletko että säteily valikoituu vain Ukrainan ja Euroopan suuntaan.

Äänestä

Suomen ja Venäjän kuilu syvenee – ”Alemmas ei paljoa pääse” https://www.is.fi/kotimaa/art-2000009613143.html

VENÄJÄ VOIDAAN IHAN HYVIN UNOHTAA, KIELTÄÄ OLEMASTA VALTIO, PISTÄÄ ULOS YK:sta KAIKISTA ALAJAOSTOISTA. SAMATATEN KIINA KUN KERRAN PUHUU ETTÄ UKRAINAN ON LUOVUTETTAVA VALLATUT ALUEET VENÄJÄLLE....MITÄ JOS VENÄJÄ VALTAA KIINALTA TAI JOLTAIN MUULTA....ONKO SILLÄ JOKIN OM OIKEUS...
EI SAATANA. YDINKÄRJET KOHTI KREMLIÄ JA PUTININ PUNKKERIA HETI KUNNON ISOLLA PAUKULLA PASKAKSI.

Äänestä
  • Ydinsotaa on jo Sanna Marin pyytänyt kuten myös Sale.

    Äänestä

Tainnut käynnistyä se

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Mikä olisi parempi taktinen veto Venäjältä, kuin ydinvoimalaonnettomuus, joka lavastetaan ukrainalaisten aikaansaannokseksi? Sen jälkeen koko Eurooppa pysähtyy.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu