Viron ex-presidentti irvailee Venäjä-yhteyksiään puolustaneelle Paavo Lipposelle – ”Olen fiksumpi kuin te typerykset”
Toomas Hendrik Ilves piruilee Twitterissä Lipposen yritykselle puolustella Nord Stream -lobbaustaan.
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000009615205.html
Toomas Hendrik Ilves piruilee Twitterissä Lipposen yritykselle puolustella Nord Stream -lobbaustaan.
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000009615205.html
Vastaukset 12
Vanhimmat
Moktar Gubtaa kansalle SDP
kts. maahanmuutto suomi24
Ilta-Sanomien jutussa mainitaan sana "maanpetturuus". Siitähän Lipponen joutuisi vaimonsa kanssa vastuusen ellei Suomi olisi vieläki niin suomettunut.
Suomalaiset pahoittelevat
-punaerkkiä
-DDR muumia
-Kaasuputki -lipiä
-stasi-listaa jonka Supo on vuodesta 1990 pimittänyt ja pimittäää edelleen
Paavo isänmaallinen mies sanoi ,että saamme olla tyytyväisiä jos kelpaamme EU hun.Mehän olemme myös alempaa rotua kuin ruotsalaiset,vai
Suomalaiset ovat sivistymättömiä mongoleja Aasian aroilta. Eivät ole samalla viivalla kuin sivistyneet eurooppalaiset.
Ollaan boomereita kaikki kun oikein silmin katsotaan, boomereita kaikki ihan jokainen.
kepu Lautakasakin kritisoi 1986 baltteja Neuvostoliiton vastaisesta provokaatiosta itsenäisyyspyrkimyksillään
putkirahat valtiolle?
Ukrainan pakolaisten hyväksi?
Mielenkiinnolla kyllä odotan Toomas Hendrik Ilveksen poliittisia muistelmia ja sitä mitä hän niissä Halosen, Tuomiojan ja Lipposen kulissien takaisesta sikailusta ja rasismista Baltian maita kohtaan paljastaa.
hyssss
vakava rikos?
https://puheenvuoro.uusisuomi.fi/jouni-jamsa/sdp-on-vakavien-rikosten-ykkospuolue/
Verkkouutisten tuore juttu sopii tähän ketjuun loistavasti:
Kreml häviää eniten, kun Venäjän kaasun virtaus Eurooppaan Ukrainan kautta loppuu.
Siis Kreml ja Lipposen pariskunta joka on tähän asti viettänyt makeaa elämää ukrainalaisten veressä uitettujen rahojen ansiosta.
https://www.verkkouutiset.fi/a/kreml-haviaa-eniten-kun-venajan-kaasun-virtaus-eurooppaan-ukrainan-kautta-loppuu/