Eli eikös nää täällä pyörivät vasemmistolaiset tajua, että juuri persut pystyy estään kokoomuksen pahimmat kiristykset?
Vai sopiiko vasemmistolaisille kokoomuksen kyykytys, jos vaan persut on pihalla? Aika erikoista siinä tapauksessa.
Vai sopiiko vasemmistolaisille kokoomuksen kyykytys, jos vaan persut on pihalla? Aika erikoista siinä tapauksessa.
Vastaukset 33
Vanhimmat
Kyllä persut nieli nyt katkeraa kalkkia. RKP nöyryytti oikein kunnolla.
Miltä tuntuu olla nolla?
Köyhät uuniin. Suomi ei tarvitse köyhiä. Heil Halla-Aho!
Ei ne mitään estä. Purra on jo aikoja sitten luvannut kyykyttää enemmän kuin Sipilä koskaan ehti.
Estää.
Vasurit eivät halua että Persujen ansiosta ihmisten asioita hoidettaisiin reilusti. Vasemmiston toiveena on aina epäkohtien lisääntyminen ja kärjistyminen.
Niistä vasurit saavat äänestäjänsä.
Persu jos edellinenhallitus antoi eläkkeisiin indeksikorotukset, te olette hyväksyneet niiden jääryttämisen.
Missä kohtaa olette parantaneet.
Jaahas, kelläs pahaa sanaa persuista on? Ei minulla ainakaan.
Pieyrittäjänä olet tietenkin tyytyväinen, duunarien etuusia tullaan polkemaan.
Jostain kumman syystä teidän äänestäjistä 30 % oli duunareita. Monellako päänuppi toimii nähdään seuraavissa vaaleissa.
Ei vihervasemmisto välitä kansan hyvinvoinnista johan edellinen hallitus sen osoitti kaikki kallistui ja vetivät vain omilleen verovaroja välittämättä seurauksista?🤦🤦🤦
🤦🤦🤦🤦🤦 viitsiikin Persu tuollaista 💩vääntää.
Heitä edes yhdellä linkillä, jos oikeistopolitiikkaa on parantanut duunarin etuja puhumattakaan höyhien elämänlaadun parannuksia.
Ei ärsyttävämpää ole, kuin tietämätön silmätkirkaan höpöttää jonnin juotavia.
Itse uskon demarien pystyvän leikkaamaan leikkauksia 6 miljardista 3 miljardiin, persut antaa periksi ja pieni- ja keskituloiset kärsii kun Purra ottaa parit lillukanvarret maahanmuutosta ja ilmastosta ja hyväksyvät 6 miljardin euron vuosisadan leikkaukset pieni-ja keskituloiselta kansalta.
Suurin osa kansasta haluaa leikkauksia.
Jopa kansainvälinen valuuttarahasto imf todennut leikkauspolitiikan olevan haitallista kansantaloudelle.
Ihan sama vaikka suurin osa kansasta haluaisi niitä ihania leikkauksia, samalla tavalla Hitlerkin valittiin demokraattisesti ja ei kyllä tainnut hyvä olla?
Senhän tuo akka jo hyväksynyt.
🤣🤣🤣🤣🤣 etkö parempaa läppää keksinyt, tuo kalluppi on tehty Tokkanherkun edessä.
Kokoomus on Perussuomalaisiin nöhden sivistyspuolue. Vaikka talouslinja on eri kuin vasemmiston, niin suhtautuminen mm. humanitaariseen apuun, ilmastonmuutokseen ja kansainvälistymiseen sekä kansainvälisiin sopimuksiin on vasemmistolla ja kokoomuksella huomattavasti lähempänä toisiaan kuin vasemmistolla ja Perussuomalaisilla.
Perussuomalaiset ovat ainoa etnonationalistinen puolue, joka ei ole kaihtanut veljeilyä jopa uunatsien aatteiden ja rasismin kannattajien kanssa. Siitä laitaporukasta on Perussuomalaisten onneksi surri osa lähtenyt uusiin sirpalepuolueisiin, mutta samaa henkeä on aivan liikaa vieläkin pertussuomalaisten kannattajissa.
Kehitysmaat eivät ole syyttä kehitysmaita, mitä viherpunikit eivät taloudesta ymmmärtämättöminä tajua. Jos Suomi tekee samoja tekoja kuin kehitysmaat tullakseen kehitysmaiksi, niin jostain mielettömästä syystä viherpunikit kuvittelevat, ettei lopputulos Suomen osalta ole sama kuin kehitysmaissa.
Niin, demarit ei ole sivistyspuolue.
Kehitysmaissa vihreä ollut vallassa, etkö todellakaan vähäälyinen Persu parempaa keksinyt.
Vai oliko kantabaarin nurkapöydän tuotoksia.
Ei, jos se lasketaan varallisuuden mukaan.
Mutta tyhmyydellä ei ole mitään tekemistä varallisuudenkassa.
Alekeskituloinen äänestää oikeistoa, siinä kohtaa tyhmyys ja köyhyys.
Jopa oli sössitty asiat sekaisin. Ihan itsekö tuon keksit
Myös hyrrit sekoittaa pakkaa.
Heh. Persuthan ottavat Kokoomukselta suihin minkä ehtiväa joka asiassa.
Persut eivät estä mitään Kokoomusten aikeita, persut ovat itse täällä mölynneet ja valehdelleet köyhistä ihmisistä ja työttömistä herättääkseen vihaa ja kateutta, persut suostuvat mihin vain kunhan saavat muutaman kymmenen vähennyksen pakolaiskiintiöön.
Jos persuja kiinnostaisi köyhät ihmiset, he olisivat tukenee vasemmistopuolueita eivätkä olleet Marinin hallituksen kimpussa kuin hullut koirat.
Miksi persuja kiinnostaisi köyhät? Köyhä ei maksa veroja joten mitä sellaisesta on puolueelle hyötyä?
Perussuomalainen Suomi ei tarvitse köyhiä. Häipykööt maasta. Jos jäävät, löytyy kyllä keinot. Ja leirit.
Kannattasi pieyrittäjän kiukan varo sanoja, puolueene äänestäjäkunnasta heitä on 30%.
Tuollaiset lausunnot voivat vaikuttaa osaan.
Kerro miten teidän pelkä mamupolitiikka, estää leikkaukset. PS ovat itse myös oikeistopuolue, sellä politiikalla ei ole mitään tekemistä, köyhien elämänparantamiseen.
Hallitus tulee kaatumaan!
Jos tuloraja kansalaisuuden saamiselle tulee olemaan 40 tuhatta vuodessa niin miksi ei potkittaisi sitä köyhempiä muutenkin pois maasta pummaamasta!?No,taitaisi suurin osa miljoonaomaisuuden omistavista maajusseista joutua muuttamaan!HÄHÄHÄÄÄ..
Persuilla ei ole osaamista ja kokemusta muusta, kuin vähävaraisten kiduttamisesta.
Kaupunkilaisten vihaamista jo konkurssiin menneen SMP:n ajoista asti.
Populistioikeisto persut eivät välitä kansasta, kunhan levittävät vihaa ja räksyttävät saadakseen matalaotsaisten ääniä valheilla.
Syrjäytyneet ja rasistit sitten innoissaan äänestävät peppuleita tajuamatta poliitiikasta yhtään mitään.
Luulevat reppanat asioiden muuttuvan, kunhan haukkuu ja räksyttää netissä täysillä.
Vuh, vuh, onko maalaisjunttivajakkipersu nyt tyytyväinen? Miten elämäsi parantuu oman kansan köyhdyttämisellä?
>simiti<
Ei persut mitään estä.
Ainut asia mistä Purra/persut ilmoittivat, että eivät ole valmiita tinkimään oli maahanmuutto.
Ja miten sitten tänään kävikään…