Sossupersujen tukien leikkaus alkaa

Anonyymi-ap

14

161

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Persut kannattaa natoa. Oletko pöljä?

      • Anonyymi

        Anteeksi aloittaja. Taisin käsittää väärin.


      • Anonyymi

        🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒

        😋 ­N­y­­­m­f­­­o­m­­a­a­­­n­­­i -> https://ye.pe/finngirl21#17872701M

        🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞


    • Anonyymi

      Niin, Venäjä nosti Niinistön valtaan, kuten se auttoi Kokoomuksen voittoon nyt vaaleissa. Venäjä käytti rahaa nostaakseen Orvon Kokoomuksen johtoon aivan kuten se todennäköisesti rahoitti ja tuki Sipilän nousua Keskustan johtoon.

      Siksi Venäjä ei vastustanut Suomen Natojäsenyyttäkään.

      Siksi Sauli kyseli, että kuka ottaa vastuun, jos Venäjä kohdistaa meihin vastatoimia. Siksi Sauli kannatti kansanäänestystä Natosta. Siksi Sauli näytti kauhistuneelta haastattelussa, jossa hän sanoi, ettei muka pelkää. Koska hän oli valittu, Venäjän valitsema.

      Suuri Venäjän vaikutuksen vastainen taistelija Jari Tervo vaan ei huomaa mitään. Koska hänkin toimii juuri siten kuin Venäjä haluaa hänen toimivan, ja siksi hän on mukamas "suomalaisten suosikki".

      Kaikki tämä tapahtuu silmiemme edessä, kaiken voi lukea uutisista. Kukaan ei silti välitä ja Venäjän Suomessa valtaan haluamia puolueita äänesti yli 40% suomalaista. Brezhnev ei koskaan pystynyt lähellekään siihen mihin Putin on kyennyt Suomessa.

      Nyt voikin sitten Jukka Seppinen (kok, tietenkin) taas tulla selittämään, kuinka me nykyään emme ole enää suomettuneita...

    • Anonyymi

      Kannattaa lukaista ne Jarmo Korhonsen kirjat, vaikka ne ovatkin paksuja kuin tiiliskivi ja Raamattu päällekkäin. Niissä kerrotaan jotain siitä hämärästä rahasta, jota Kokoomuksella ja Kepulle valui, aika usein jäljet johtivat itään.

      Korhonen tietää, mistä kirjoittaa. Hän oli Kepun puoluesihteeri juuri niiden vaalirahakohujen aikaan. Mielenkiintoista on, että niiden seurauksen Kepun kannatus romahti, Kokoomus taas porskutti kuten ennenkin. Joskus tosiaan miettii, manipuloidaanko ääntenlaskentaakin.

      • Anonyymi

        Toisaalta Kokoomusta kannatetaan vain ja ainoastaan veronalennusten toivossa, joten millään muulla ei ole mitään väliä. Vaikka se puolue kutsuisi avoimesti venäläiset joukot maahamme, sitä äänestäisivät edelleen ne, jotka haluavat vain sen veronalennuksensa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Toisaalta Kokoomusta kannatetaan vain ja ainoastaan veronalennusten toivossa, joten millään muulla ei ole mitään väliä. Vaikka se puolue kutsuisi avoimesti venäläiset joukot maahamme, sitä äänestäisivät edelleen ne, jotka haluavat vain sen veronalennuksensa.

        Olen hiukan pettynyt. Ennen hyvään aikaan Neuvostoliitto oli rakkain naapurimme ja Vasemmistoliiton sekä demareitten paras toveri! Melkein jo päästiin sosialismin alkuun, mutta sitten kaikki lätsähti, kun Neuvostoliitto hajosi ja muuttui Venäjäksi.
        Nyt on vaan hankalat ajat, leipäjonot ja työntekijäpula!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Olen hiukan pettynyt. Ennen hyvään aikaan Neuvostoliitto oli rakkain naapurimme ja Vasemmistoliiton sekä demareitten paras toveri! Melkein jo päästiin sosialismin alkuun, mutta sitten kaikki lätsähti, kun Neuvostoliitto hajosi ja muuttui Venäjäksi.
        Nyt on vaan hankalat ajat, leipäjonot ja työntekijäpula!

        Kyllä demarit nimenomaan estivät kommunistien vallankumoussiiven etenemisen AY-liikkeessä, että se siitä demareiden toveruudesta neukkujan kanssa.

        Punaiset vuorineuvokset taas olivat järkiään kokoomuslaisia ja heidän peruaan on Kokoomuksessa edelleen asuva rakkaus Venäjää ja sen tarjoamia satumaisia rikastumismahdollisuuksia kohtaan.


      • Anonyymi

        Mitä Jarmo Korhosen kirjaa erityisesti suosittelisit tämän aiheen tiimoilta?

        Jotain Seppisen teoksia on tullut lueskeltua jonkin verran, mutta asiakokonaisuus taitaa olla selvästi laajempi kuin vain presidentti Koivistoon ja vasemmistoon liittyvä.


    • Anonyymi

      Ottaa vasdemareille kipeetä, edelleen.
      Te vaan hävisitte vaalit.
      Ei vaan hallitusneuvottelut loppuneet.
      Get over it.

    • Anonyymi

      Persujen tie hallituksessa tulee olemaan lyhyt.

      • Anonyymi

        Vasurin uusin slogan.


    • Anonyymi

      Eihän Niinistö ole muuta presidenttikautensa aikana tehnytkään, kun hoitanut omaa ulkopolitiikkaansa ulkomaiden johtajien kanssa. On niin hyvät suhteet itään ja länteen. Vaalikampanjan slogan Suomella töissä on häneltä unohtunut kokonaan ja Niinistön tietojen mukaan hänen palkkansa maksaa nykyään hänen vaimonsa. Luuli Suomen valtiota omaksi perheyrityksekseen ja nykyisin selvittelee vaimonsa kanssa sitä, miksi palkanmaksu loppui.

    • Anonyymi

      "Turun taudista"(=oikeiston korruptio Turussa) puhutaan. Mikäköhän vaikutus sillä on ollut esimerkiksi kohuttuun Airiston Helmen tapaukseen?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Upea peppuisella naisella

      Upea peppuisella naisella on upea peppu.
      Ikävä
      85
      6294
    2. Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta

      Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t
      Tornio ja Haaparanta
      30
      3783
    3. törniöläiset kaaharit haaparannassa

      isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/
      Tornio ja Haaparanta
      28
      3140
    4. Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!

      https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu
      Maailman menoa
      369
      1696
    5. Mihin se sysipska hävisi?

      Katso Frida Kahlo elämäkerta ja opi.
      Ikävä
      33
      1388
    6. Upea peppuisella miehellä

      Upea peppuisella miehellä on upea peppu.
      Ikävä
      27
      1330
    7. Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän

      Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi
      Maailman menoa
      46
      949
    8. Anteeksi kulta

      En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv
      Ikävä
      11
      946
    9. Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."

      Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:
      Tv-sarjat
      11
      870
    10. Tykkään susta todella

      Paljon. Olet ihana ❤️
      Ikävä
      42
      849
    Aihe