hallitusneuvotteluissa. Niinpä sanoi äsken radiossa, ja sotessakin riittää pähkäilyä, tottavie..
-tuleeko oikeistohallitus, on vielä epävarmalla perustalla.
-tuleeko oikeistohallitus, on vielä epävarmalla perustalla.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Henriksson on asiallinen nainen.
Kaikesta paistaa läpi, että kyseessä on poliittisesti kokenein puoluejohtaja neuvotteluihin osallistuvista.
Saanen olla hieman erimieltä... RKP ei ollenkaan huomio asemaansa pienpuolueena 9/200, vaikka Orpo sitä neuvotteluiden alussa toivoikin. Maalaisjärjellä ajatellen, jos puolueen kannatus on noin pieni, tarkoittaa se sitä, että vain pieni osa kansasta tukee heidän politiikkaansa, miksi ihmeessä he sitä kuitenkin yrittävät väkipakolla tyrkyttää? Eikö heillekin Suomi luulisi olevan numero 1 ja Suomalaisten hyvinvointi, anteeksi SuomenRuotsalaiset on numero 1?
Kyllä suuri osa tukee RKP:n politiikkaa, se on on selvää. Sipilän hallituksessa ei RKP ollut, silti moni asia tehtiin ihan kuin RKP olisi ollut mukana.
😋😍😋😍😋😍😋😍😋
🍑 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17875918s
🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞
Ei siitä mitään tule. Jos toiset haluaa maahantulijoita ja toiset ei, niin tuskin sopua syntyy.
Eli tässä maassa on näköjään pakko alistua siihen, että olemme häviävä kansakunta, niin kielellisesti kuin muutenkin.
Itse olisin toivonut, että edes vähän kunnioitettaisiin alkuperäiskansaa, mutta se ei näköjään ole maan tapana.
R.I.P Suomi, itken vuoksesi.
Lapset, tuhotkaa äidinkielen kirjanne, nekin on nimetty suomenkielen kirjoiksi.
KD on ainoa puolue, joka ei ole ollut tuhoamassa suomalaisten syntyvyyttä.
Miksi yleensä rkp lähtee neuvottelemaan, jos ei voi mitenkään hyväksyä tiedossa olevia tosi asioita. Olisi vetäytynyt neuvotteluista, niin toiset voisivat neuvotella ihan oikeasti. Turha vängätä täysin erilaisia tavoitteita yhteen.
Vaikeelta näyttää, tuleeko vielä joku jytky?
Toivottavasti Anna-Majankin silmät vihdoin aukeavat ja hankin huomaa, missä ihmeen porukassa olivat mukana viime hallituskaudella 2019-2023, kun tuollaisia sopimuksia tuli tehtyä.
Ainoa oikea ratkaisu tässä pattitilanteessa on, että Suomessa järjestetään uudet vaalit, joista suljetaan vaalivilppiin osallistuneet puolueet: SDP, Vihreät ja Vasurit.
Vaalivilppiväite on vain naurettava.