sadantuhannen euron vaalikampanjat?

Olisiko syytä selvittää tarkemmin mistä nämä vaalirahoitusilmoituksessa mainitut rahat ovat lähtöisin ja maksetaanko niistä veroja niin kuin muistakin tuloista?
2231
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Yllätys Yllätys rahaa saa kun tekee TÖITÄ . Ettäs tiedät sosialisti. Tee sinäkin.
Valtonen on ollut pitkään ulkomailla töissä, siellä verotus on JÄRKEVÄÄ joten rahaa jää säästöönkin. Toisin on Suomessa ja se on SOSIALISTIEN SYY.

Äänestä
  • 🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑

    ❤️ ­N­y­m­­f­­o­m­­­a­a­­­n­­­i -> https://ye.pe/finngirl21#17882380A

    🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Olisiko syytä selvittää tarkemmin mistä nämä vaalirahoitusilmoituksessa mainitut rahat ovat lähtöisin ja maksetaanko niistä veroja niin kuin muistakin tuloista?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu