Hän kai jää kokonaan ilman.
Jos miehelle ei kelpaa vähemmän nätti nainen
24
363
Vastaukset
- Anonyymi
Ilman mitä?
- Anonyymi
Ilman naista.
Anonyymi kirjoitti:
Ilman naista.
Onko nyt kyseessä nainen vai pelkkä nainen?
En kykene hillitsemään itseäni, tämä 'pelkkä' -ajatusmaailma se vaan jatkaa antamistaan, aina vaan.
- Anonyymi
Mutta naisille ei kelpaa vähemmän komea mies joten miehet jää ilman naista
- Anonyymi
Minä luulin, että miehet ovat tarkempia naisten ulkonäöstä kuin naiset miesten.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Minä luulin, että miehet ovat tarkempia naisten ulkonäöstä kuin naiset miesten.
Miehet rakastavat silmillään, ja naiset korvillaan.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Miehet rakastavat silmillään, ja naiset korvillaan.
Hauskasti sanottu. Ja tossa saattaa olla jopa totuuden siemen. Mulle nimittäin juuri sanat / puhuminen on tositosi tärkeetä :D
N31 - Anonyymi
Nätteys,komeus, kauneus...varsinkin kasvoissa muodostuu ihmisen ilmeistä
- Anonyymi
Mun mielestä jokainen aloitus on turha.
- Anonyymi
Lipeviä puhuvat örkkimörkit on naisille kuumaa kamaa
en ymmärrä
- Anonyymi
No nytkö sen vasta hokasit? T.nainen
- Anonyymi
Yleistäen mitä ätmimpi mies, mitä isommat ongelmat taloudessa, mielenterveydessä, sosiaalisissa taidoissa tai päihteissä, sitä tärkeämpi näkyy olevan ulkoinen nainen, objekti ja näyttelyesine. Ja ongelmista johtuen myös naisen saaminen on vaikeampaa kuin tavallisella miehellä.
Kun pistää kriteerit kattoon, ei voi itse epäonnistua? Onni tulee ulkoisesta ja siitä mitä ei koskaan ole saanut? - Anonyymi
Voi rakkaat ystäväni. Katja vainaan kuolemasta tuli jo 10vuotta aikaa.
>simiti< - Anonyymi
Höpö höpö. Miehelle toteaa että tämän kauniimpaa et tule muute saamaan ikinä. Että ole vaan tyytyväinen. 😂
- Anonyymi
Toisaalta komeimmat 10% miehistä saa 80% naisista, joten niile rumillekin naisille riittää ottajia, kun 90% miehistä taistelee niistä jotka ei komeille kelpaa.
Minä en halua aiheuttaa muille pahaamieltä, joten luovun vapaaehtoisesti omasta osuudestani, niin joku onneton yksinäisyydestä kärsivä mies saa sen vähemmän nätin ilman, että joutuu taistelemaan siitä vielä minunkin kanssa. Minä viihdyn yksin, ja jos maailmassa on sen vuoksi vähemmän kärsimystä ja yksinäisyyttä, että minä olen yksin, niin olkoon sitten niin. No se oma rakas on kuitenkin aina se maailman kaunein ja ihanin.🙂.
- Anonyymi
Tarkoitatko Pulleaa Kaveripoikaa?
Anonyymi kirjoitti:
Tarkoitatko Pulleaa Kaveripoikaa?
En mä sun rakasta halua viedä ja sitä paitsi naiset on mun mieleen en mä miehistä kykene niin ajattelemaan joten oo ihan rauhassa vaan.😂.
- Anonyymi
Se on kyllä totta.
- Anonyymi
Pullea kuin pallo tai pulla... mutta jos on kuitenkin riittävän nätti.
- Anonyymi
Kun mies on paikassa/tilaisuudessa jossa on piirittelykelpoisia tyttöjä (seksuaalista markkina-arvoa omaavia tyttöjä), miehen on syytä piiritellä kahta ja vain kahta heistä, kauneinta ja toiseksi kauneinta. Sanonta että 'nainen on naiselle susi' ei ole yleispätevä, mutta se on voimassa tässä tilanteessa, avustaen miestä piirittelyssä.
Kaikki ovat samaan aikaa rumia ja kauniita, ja se kumpaa on, on kiinni vain siitä kuinka katsoo.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2944781Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1353066Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k522983Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281541Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2271242- 471189
Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa
Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.71016Miten antaa merkki hyvin eri ikäiselle miehelle, että kertoisi toiveensa ja ajatuksensa?
Olen pitkään pitänyt miehestä, joka myös varmasti minusta. Hän ei tosin kerro ihastumisesta, eli voi hyvin olla, että tu78991Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme
Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu58981Paskalaista valokuitulakiin
Nyt maksajiksi joutuvat kaupunkilaiset eivätkä mökkiensä ulkohuusseissa kakistelevat mummot. Nimittäin EU määrää jokais52979