Saako Suomi antamansa kehitysrahat takaisin ja koska ?

Viimeisten vuosikymmenten aikana annettu yli 80 Mrd siitä tulee jo melkoinen korkokin tilille koskahan ne on tilillä ei kait kukaan niin hullu ole että antaa vastikkeettomasti vero rahaansa pois
194
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Perussuomalaiset lupasi viime vuoden varjobudjetissaan että Afrikkaan menevät kehitysapurahat 520 miljoonaa annetaan suomalaisille bensiinimoottoriautoilijoille.

Kunhan nyt ensin tuonkin lupauksen toteuttavat niin sitten voivat vaikka alkaa kyselemään niitä menneinä vuosina maksettuja rahoja takasin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Viimeisten vuosikymmenten aikana annettu yli 80 Mrd siitä tulee jo melkoinen korkokin tilille koskahan ne on tilillä ei kait kukaan niin hullu ole että antaa vastikkeettomasti vero rahaansa pois

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu