Alkoi taas ahdistamaan.

Työlliset pitää lomiansa kalleilla lomarahoilla ja tukkivat tiet ja kaupat. Ärsyttää mennä klo 16 jälkeen herättyään kauppaan kun väkeä on kuin pipoa.
6194
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Miksi nukut kesäpäivänä klo 16 asti?

Äänestä
  • Olen syrjäytynyt, koska ei ole töitä. Ihmettelen, vaikka olen rakennusmies ja raju.

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    Olen syrjäytynyt, koska ei ole töitä. Ihmettelen, vaikka olen rakennusmies ja raju.

    Silti suomessa rakennetaan vaikka kuinka paljon mutta rakennusmiehet onkin virosta,liattua,latvia.

    Äänestä

Työlliset voisivat mennä kaupaan heti 7.00 ja ja viipyä puolituntia, loppu kauppa päivä on muille ihmisille.

Kunnon vuorot, kauppoihin ja nopeat kassat jotta työlliset lähtevät pois.

Äänestä

onneks ei ole töitä, ei sairasta koskaan ja jaksaa harrastella kaikkea kivaa ja tehdä mitä ikinä haluaa. töissä ollessa ei jaksanut eikä ollut rahallisestimahollista, kun verot ja työmatkat vei kaikki rahat, hyvä et ruokaa sai viikonlopuille, sekin ole usein takkalenkkiä koko vkl.

Äänestä
  • Juu, ei ollut juuri aikaa eikä energiaa kun perseorjana riistopuljussa hyppäsin. Nyt on puhtia ja energiaa kun ei tarvitse orjailla.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Työlliset pitää lomiansa kalleilla lomarahoilla ja tukkivat tiet ja kaupat. Ärsyttää mennä klo 16 jälkeen herättyään kauppaan kun väkeä on kuin pipoa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu