Sanna vihasi boomereita

Armotonta menoa hyvä esimerkki .Vanhukset Suomessa täys. Heitteillä ! Oma Brysseliin virka ensin . Suomi järkätty vain miljardien lahjoittamaaksi !
22259
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 22

Vanhimmat

Saisiko saman suomeksi? En puhu persua.

Äänestä
  • Et puhu persua ? Ranskan puukotetut vauvat puhuvat ranskalaista persua loppuikänsä ! Jos henkiin jäävät ?

    Äänestä

  • Anonyymi00002 kirjoitti:

    Et puhu persua ? Ranskan puukotetut vauvat puhuvat ranskalaista persua loppuikänsä ! Jos henkiin jäävät ?

    En puhu persua, kyllä. Minut opetettiin koulussa kirjoittamaan suomea.

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    En puhu persua, kyllä. Minut opetettiin koulussa kirjoittamaan suomea.

    Opin silti vain persiaa...

    Äänestä

  • 😍😍😍😋😋😋😋😍😍😍

    🔞 ­N­­­y­m­f­o­m­­a­a­­­n­i -> https://ye.pe/finngirl21#17886668y

    🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞

    Äänestä

Kavahdan, kun poliitikot alkavat esittää ihmisille terveysohjeita -- mitä muiden pitäisi tehdä elämällään ja terveydellään.

Eipä tarvinnut paljon miettiä otanko rokotteen vai en, kun pissaliisa tyrkytti piikkiä koekaniineille telkkarissa.

Äänestä

Osa boomereista heitti henkensä Sannan piikistä.

Äänestä
  • Sanna on ihan kohta vanhainkodissa itse . Eli suomi voi pelastua .

    Äänestä

Useimmat meistä ovat kuitenkin vahvasti hengissä. Mutta joo, allekirjoitan Marinin boomerijutun. Me ollaan vanhoja, ikämme töitä tehneitä ja maata rakentaneita parempaan suuntaan. Nyt ei ole aatteiden aika, ne myydään huutokaupassa eniten tarjoavalle. Surullista.

Äänestä
  • Marin on opetellut tekoitkua . Tuo pätkä ... Ihme tuo että suomalaiset tuntevat empatiaa ukrainalaisia kohtaan . Pitääkö tuo itkemällä kertoa ?

    Äänestä

  • Anonyymi00011 kirjoitti:

    Marin on opetellut tekoitkua . Tuo pätkä ... Ihme tuo että suomalaiset tuntevat empatiaa ukrainalaisia kohtaan . Pitääkö tuo itkemällä kertoa ?

    Kyllähän me tunnemme empatiaa myös suomalaisia YKSINÄISIÄ vanhuksia kohtaan ja köyhyyden kanssa kipuilevia kansalaisia kohtaan.
    Mutta ei tainnu SANNUKALTA KYYNELTÄ herahtaa.

    Äänestä

  • Anonyymi00011 kirjoitti:

    Marin on opetellut tekoitkua . Tuo pätkä ... Ihme tuo että suomalaiset tuntevat empatiaa ukrainalaisia kohtaan . Pitääkö tuo itkemällä kertoa ?

    Marin kuuluisi venäjälle ? Siellä on kuuluisat itkijänaiset .

    Äänestä

Nyt hän on kärkkymässä naton pääsihteerin paikkaa.

Äänestä
  • Toivottavasti saa sen. Persujen kollektiivista itkupotkunärkästelyä asiasta olisi hauska lukea.

    Äänestä

  • Anonyymi00014 kirjoitti:

    Toivottavasti saa sen. Persujen kollektiivista itkupotkunärkästelyä asiasta olisi hauska lukea.

    Naton uskottavuus olisi nolla . Jos Marin tulisi sihteeriksi .

    Äänestä

  • Nato-maa Suomen pääministeri vierailee Brysselissä käydessään Natossa. Kadepersulle se tarkoittaa, että hän on kärkkymässä duunia. Hävettäisi olla kadepersu.

    Äänestä

Mariniin sopisi sanonta "kylän hyvä kodin paha".

Äänestä
  • No, Jeesuskaan ei ollut profeetta omalla maallaan. Hyvä esimerkki "kansanviisaudesta".

    Äänestä

Sanna lainasi hänen normaalia elämäänsä paheksuville myrkynkylväjille biisiä "Hei, boom-boom-boomeri, jäitä hattuun, ota coolimmin”. Ansaitumpaa olisi ollut sanoa "painukaa v*ttuun".:)

Äänestä

Anonyymi
2023-06-10 11:38:05
UUSI

Kohta gubta hävittää tekohampaansa jälleen.
Äänestä

Moktar.Gubta
2023-06-10 11:51:17
UUSI

Uskotko niin, että väkivaltaiset kuulapäävasaramiehet ovat kohta ovellani "poustamassa" hampaita?

Lohduttavatko tällaiset väkivaltaiset vihjailut pelokasta mieltäsi?
Voi, sinua.

Nauretaan yhdessä. ;)
Äänestä
Anonyymi
2023-06-10 12:07:16
UUSI

Moktar.Gubta kirjoitti:

Uskotko niin, että väkivaltaiset kuulapäävasaramiehet ovat kohta ovellani "poustamassa" hampaita?

Lohduttavatko tällaiset väkivaltaiset vihjailut pelokasta mieltäsi?
Voi, sinua.

Nauretaan yhdessä. ;)

Kännipäissäsi sinä ne hukkaat...taidat vaan nyt vilkkaalla mielikuvituksellasi varustettuna uhriutua vallankin neitimäisesti.
Tuossa ei ollut mitään väkivaltaista vihjailua.
Kuitenkin hieman haiskahtaa, että kerjäät väen vängällä itsellesi konfliktia herjaamiesi ihmisten kera. Älä tee niin.

Äänestä

Ei se Sanna noin huono ole. Ihan mielestäni ok

Äänestä

Hurjaa menoa!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Armotonta menoa hyvä esimerkki .Vanhukset Suomessa täys. Heitteillä ! Oma Brysseliin virka ensin . Suomi järkätty vain miljardien lahjoittamaaksi !

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu