Jos sairastaa diabetestä, niin kuinka pitkään hammasimplanttien asentamisen jälkeen joutuu paastoamaan, vai jätetäänkö vaan insuliini pois. Mulla on surkeiden hammasproteesien kanssa ongelmia, kun joudun käyttämään niin suuren määrän insuliinia, eikä ole kuin joitain ruokia mitä niillä hampailla pystyy syömään ja varsinkin illalla ennen nukkumaanmenoa pitäisi jotakin syödä, koska yön aikana veren sokeri laskee ja sen tähden yleensä ennen nukahtamista syön suklaata ja joskus ei ole ollut kotona mitään sellaista, mitä olisi voinut syödä ja yhtenä aamuna veren sokeri oli laskenut 2,2:een ja kolmekin on käsittääkseni hengenvaarallinen tila. Pystynkö edes ottamaan hammasimplantit sen tähden. Tosin harkinnassa on ottaa ne Pretoriasta tai Johannesburgista, mikäli satun innostumaan.
Hammasimplanteista??
Anonyymi-ap
2
379
Vastaukset
- Anonyymi
Yleisesti kaikille kirurgisille toimenpiteille ja haavan paranemiselle on eduksi, että diabetes on hoitotasapainossa. Jos on kovin surkealla tolalla, komplikaatioiden välttämiseksi kannattaa verensokerit hoitaa kuntoon ensin.
Muuten implanttileikkauksen jälkeen yleensä riittää parin tunnin tauko syömisessä ja juomisessa. Eikä sekään ole aivan ehdoton.
Yleisterveys ensin!- Anonyymi
😋😋😋😍😍😍😍😋😋😋
😍 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17887272o
🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1791756
- 108987
- 94874
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa19683- 51655
ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann41567Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m164523Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..45518Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä24475Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä
Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;193466