Hammasimplanteista??

Anonyymi-ap

Jos sairastaa diabetestä, niin kuinka pitkään hammasimplanttien asentamisen jälkeen joutuu paastoamaan, vai jätetäänkö vaan insuliini pois. Mulla on surkeiden hammasproteesien kanssa ongelmia, kun joudun käyttämään niin suuren määrän insuliinia, eikä ole kuin joitain ruokia mitä niillä hampailla pystyy syömään ja varsinkin illalla ennen nukkumaanmenoa pitäisi jotakin syödä, koska yön aikana veren sokeri laskee ja sen tähden yleensä ennen nukahtamista syön suklaata ja joskus ei ole ollut kotona mitään sellaista, mitä olisi voinut syödä ja yhtenä aamuna veren sokeri oli laskenut 2,2:een ja kolmekin on käsittääkseni hengenvaarallinen tila. Pystynkö edes ottamaan hammasimplantit sen tähden. Tosin harkinnassa on ottaa ne Pretoriasta tai Johannesburgista, mikäli satun innostumaan.

2

364

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Yleisesti kaikille kirurgisille toimenpiteille ja haavan paranemiselle on eduksi, että diabetes on hoitotasapainossa. Jos on kovin surkealla tolalla, komplikaatioiden välttämiseksi kannattaa verensokerit hoitaa kuntoon ensin.
      Muuten implanttileikkauksen jälkeen yleensä riittää parin tunnin tauko syömisessä ja juomisessa. Eikä sekään ole aivan ehdoton.
      Yleisterveys ensin!

      • Anonyymi

        😋😋😋😍😍😍😍😋😋😋

        😍 ­­N­­­y­m­f­o­­m­a­­a­­n­i -> https://ye.pe/finngirl21#17887272o

        🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan

      Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html
      Maailman menoa
      179
      5012
    2. Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?

      Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,
      Maailman menoa
      19
      4397
    3. Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa

      Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/5937699
      Maailman menoa
      9
      3117
    4. Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa

      Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana
      Maailman menoa
      253
      2962
    5. Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat

      "Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien
      Maailman menoa
      143
      2902
    6. Sä veit mun sydämen ihan totaalisesti

      Aivan totaalisesti..
      Ikävä
      52
      2511
    7. Oot se sinä

      Ihan varmasti oot, tuo olemus ei valehtele 😘💓🪅 🏡 ihana 😍🙏
      Ikävä
      27
      1929
    8. Ei siinä kauan

      Menisi jos olisimme kahden
      Ikävä
      22
      1757
    9. Vieläkö olet

      Rakastunut minuun? Minä sinuun
      Ikävä
      35
      1750
    10. Toivotko vielä kohtaamista

      Kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      68
      1741
    Aihe