Täältä lähden heti pois. Aivan järkyttävä kaupunki.
Väkivaltainen Helsinki
Anonyymi-ap
18332
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
Täällä maalla se on tiedetty jo pitkään, mehmettien paratiisi hesasta tulee,
Ei tässä maassa tule järjestystä poliisin toimesta, jollette itse siellä osaa tai kykene muuhun kuin valittamiseen niin kärsikää, pikkupaikkakunnilla nuo nokilärvit ei hillu, täällä nääs annetaan nikkeliannos
Nappi otsaan niin väki vähenee
Sieltä häivytty jo ajat sitten. Pitäkää likaviemärinne.
Tilastoihin pitäisi aina laitaa prosentuaalinen luku myös negatiivisitä tapahtumista. Suhteutettuna eri kaupunkien väkilukuun. Helsinki asuu enemmän ihmisä kuin esim. Rovaniemi Kokola ymm.Eikö?Siloin jos väki luku suuri tapahtumiakin enemmän kuin esim. Kokkola,Rovaniemiani, Tampere,Turku.Lohja..Joten itse ymmärrän asian vaikka en älykkö ole. Syntynyt Helsinki ja kuolenkin aikanaan Helsinki. Mutamatta yhtään mihinkään pois. Se auvosempaaei yhdessäkään mussa Suomen kaupunki ole asua.
On aivan sama kuinka väkilukuun suhteutetaan maahanmuuttajia. Kyllä se on niin, että asutaan missä tahansa niin se ei oikeuta ketään ihmistä käyttämään väkivaltaan, työtä tekevän on saatava tehdä työnsä ja käytöshäiriöön on puututtava. Vastuu on AINA vanhemmilla alaikäisistään. Oli kysymys kantasuomalaisista tai maahanmuuttajista.
Päiteesiin liittyvät väkivalta tapaukset pakko vieroitushoitoon.
Turvapaikanhakijoille kielteinen päätös ja karkotus lopullisesti vieköön perheessä mennessään.Omalla kustannusella. Tehköön vankilassa niin kauantöitä,että matkarahat kasassa.
👍👍👍
Outoa että tämä päävartiainen vaatii lisää maahanmuuttoa Helsinkiin työvoiman takia vaikka kaduilla pyörii irtomatua niin että batikkinoidat voisivat pitää vaikka omaa haaremia. Yhtälössä on nyt omituisia tekijöitä joita en ymmärrä. Ja miksi suomalainen ei kelpaa muuten näille työvoimapula-aloille. Eivät vastaa, ei tule kutsua haastatteluun ja silti joku turpeanoloinen alan edustaja itkee ettei ole hakijoita. Pitäkää tunkkinne.
Woke-ideologia estää poliisisetää näkemästä metsää puilta . Tehtäväkiertoon sellaiset .
Etenkin viikonloppuiltaisin Helsingin keskusta on ällöttävä näky.
Hienoon jamaan saatu pääkaupunkiseutu elämä, voisiko tästäkin antaa " Kunniatohtorin" nimikettä tietyille tahoille, jotka tämän kaaoksen saivat aikaan.
Kotouttaminen vain hiukan kesken, pienellä hienosäädöllä näistä saadaan kelpo kansalaisia, elekää hoppuilko.
katso maahanmuutto suomi24
RKP ei sano mutta KRP sanoo-mamut hallitsee
RKPllä ei ole muuta mielessä, kun saada mahdollisimman paljon alipalkattua maahanmuuttajaa, ruotsinkieliselle alueelle, kasvihuoneille ja perunapelloille. Närpiö on vähän väliä uutisissa, kuinka siellä orjuutettaan heikossa asemassa olevia rehellisiä ja työtä tekeviä maahanmuuttajia, että sellaista suvaitsevaisuutta.
Anamajan arvopohja?
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000009652704.html
kannattaa kysyä missä voi liikkua
Moktar Gubta lienee vastaa
kts. maahanmuutto suomi24
Ainahan Helsinki on halunnut olla suurkaupunki. Nyt kun ongelmat alkavat olla samanlaisia mitä muissa länsimaiden pääkaupungeissa on ollut jo vuosikausia niin e enääi olekaan mukavaa olla edes pieni suurkaupunki.