Keskustalle kuin flegmaattinen Rehn. Itsekin voisi Masaa äänestää - hänessä on valtiomiesmäisyyttä.
Matti Vanhanen olisi paljon parempi ehdokas
Anonyymi-ap
13161
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Lautakasa voisi esim. rempata Mäntyniemeä, niin olisi jotain hyötyä presidentistäkin. Saunaan esim. tuppeensahatusta matto.
Tuo on totta. Pitkä päämänisterikokemus on antanut ulkopoliittista kokemusta ja hän on ollut mukana ulkopoliittisessa päätöksenteossa ja neuvotteluissa. Aaltola ja Rehn eivät kumpikaan ole.
Kyllähän EU:n komissaarin hommistakin jonkunasteista ulkopoliittista kokemusta kertyy.
Rehn väläytti ulkopoliittista osaamistaan komissaarina yrittämällä saada Turkkia EU:n jäseneksi.
Juu, ei!
Ehei, en kannata. Sillä on niin toivottoman huono ulosanti vaikka on saanut ilmaisukoulutusta. Melkein yhtä harmaa kuin Olli Rehn. Annetaan Vanhasen nauttia eläkepäivistä ja hakea taas uutta vaimoehdokasta - siinä sitä työtä yhdelle harmaalle miehelle on kylliksi. Johan tuo on nauttinut pitkään yhteiskunnan varoista maksettua hyvää palkkiota.
Kukaan ei puhu hitaammin ja vaivalloisemmin kuin Niinistö.
En tiedä onko kysymys jonkinlaisesta vammasta vai kuvitteleeko Niinistö, että hiii - daas puu - he on jotenkin "vakuuttavaa". Hidas puhe kertoo hitaasta ajattelusta. Vihreiden uusi pj. Sofia Virta puhuu noin 7 sanaa siinä ajassa kun Niinistö yhden. Ja silti ajatuksesta on helpompi saada selvä.
Vai Vanhanen, aivan turha änkyttäjä.
Matti ei halua presidentiksi. Hän haluaa jo irti politiikasta. Elämässä on muutakin tekemistä kuin politikoida.
Sinällään ihan terve asenne. Hän on osuutensa tehnyt.
Ei noiden pikkupuolueiden kannata omaa ehdokastaan laittaa, vaan tekee kuten Haavisto, joka halusi vihreistä eroon.
Matille äkkiä perustettava kansanliike.
Epärehellinen ja valehtelija . Sai eduskunnassa huomatuxen ja veroituxen,kun koitti saada valtion rahoja siirtyi keskustan nuoriosäätiölle.. löytyy netistä.. eduskunnan rikoksia..matti Vanhanen nuorisosäätiö.. sellanen keskustan rikokseen yrittänyt veronmaxasien kustanuxilla
Joku kaljupää pitäis löytyy, skinhead.