Mikko Kärnän kärsimysten päättämisestä on ollut päivän mittaan puhetta. Pitäisikö Mikko täyttää ja laittaa näytille kokonaisena, vai riittääkö jollekin kerääjälle trofee, eli vaikkapa Mikon pää tai pelkät hampaat?
Mihin eläinmuseoon täytetty Mikko Kärnä sopisi?
Anonyymi-ap
11278
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Kaatopaikalle koko muun vihervasemmiston kanssa
Kärnästä ei saa vihervasemmistolaista kirveelläkän
Kärnä on huomionkipeä mitättömyys, joten media innostuu aina hänen mölinöistään.
Pisulahti ( vintiöt ).
Kärnähän ottanut kovin aktiivisesti palstatilaa mitä ihmeellisimmillä jutuillaan. Kaikki aktiivisuus alkoi kun hän yritti häivyttää sitä sopimatonta käytöstään naisia kohtaan mikä tuli julki muutama vuosi sitten. Silloin hänen uskottavuutensa hävisi ja siitä asti yrittänyt paikata sitä näillä tuulen tuomilla ajatuksillaan. Mikko saattaa tosin olla Suomessa ainoa, jolla on valaan ampumiseen soveltuva mertenalainen kivääri? Eihän sitä tiedä:)
Täytettyä Mikkoa museoon en huolisi, riittää viedä sinne kopio älykkyysosamäärästä joka hänellä varmaan on aika "puhdas" paperi. Hyvä että lensi eduskunnasta ja toivottavasti lopullisesti.
Eläinsuojelija syytää vihapuhetta! Että sellaista sakkia Animaliat ja muut
Eläinoikeusihmiset ovat ihmisvihaajia
Kärnä voitais palsamoida suu avoimeksi istuma-asentoon ja viedä Linnanmäelle ja sen suuhun voisi heittää palloja ja palkinnoksi saisi Perussuomalaisten jäsenkirjan ja paketin Juhla Mokkaa.
Eläinmuseo on väärä paikka tuommoiselle tappamishaluiselle hirviölle.
Ehkä osastolle jossa näytetään Neanterdalin ihmisiä?
Kärnä voitaisiin laittaa talveksi tyhjään Overlook-hotelliin...........