Koska Petteri Orpo alkaisi olemaan ajan tasalla maahanmuutosta.
"Lauantaina Tukholman eteläpuolella Farstassa ampuja kylvi kuolemaa sotiin tarkoitetulla automaattiaseella. Nyt tulilinjalle voi joutua kuka tahansa,"
https://yle.fi/a/74-20036315
"Lauantaina Tukholman eteläpuolella Farstassa ampuja kylvi kuolemaa sotiin tarkoitetulla automaattiaseella. Nyt tulilinjalle voi joutua kuka tahansa,"
https://yle.fi/a/74-20036315
Vastaukset 6
Vanhimmat
Ensin kylvettiin vieraslajikukkia nyt halutaan maahanmuuttoa.
Mitä useampi kokki, sisä sekaisempi soppa.
Näin on .. kaikki Cannonball ja helvetin enkelien jäsenet karkoitettava Suomesta !!
Menolippu heti pelkästä jäsenyydestä !!
Usein kun tulee työperäinen maahanmuuttaja, hän on 50v ja tekee töitä muutaman vuoden kunnes huomaa että täällä saa riittävästi tekemättä mitään.
'Ja mukaan hän saa vanhempiaan ja kenties isovanhempiaan.
Ratkaistaanko näin työllisyysvaje.
Ei ne Orpot ja Henriksonnit tajua,eikä ne edes avaa silmiään vaikka olemme just Ruotsin tiellä. Suomalainen,työssäkäyvä,eläkeläinen ja väliinputoajat ,ketkä sinnittelevät pienillä tuloillaan ökykalliissa Suomessa. Heitä nämä hallitushenkilöt eivät arvosta pätkääkään. Suomalainen kelpaa äänestysluukulle,ei muuhun. Rkp Ruotsinsuomalaisten ylimielisyydellä ottaisi tänne lisää ja lisää maahanmuuttajia veronmaksajien riemuksi. Aivan ajan kysymys koska täällä Suomessa kaduilla ammutaan taviksia) ...sitäkö odotamme kädet ristissä.
Turvenuijapersut on sitten löytänee tännekin. Leviävät kuin musta surma.
joko kielto matkustaa tulee?