Sanoi kuulemme vain, että some on tarpeen roskaväen kurissa pitämiseksi,
Teemu Keskisarja kiistää sanoneensa somettajia roskaväeksi
Anonyymi-ap
16180
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Kuka pelle tuokin on?
Uusi PS-kansanedustaja
Koijari siis.
historioitsija, yliopisto-maailmasta-
joten sanomisiaan ei kannata niin vakavasti ottaa.
korkeakoulutetut on kai jotenkin kirjanoppineina jotenkin irti todellisesta maailmanmenosta ja arjesta, jne? - opetetaanhan ne kai hallitsemaan ja osaksi valtakoneistoa?
Tarkkaan ottaen Teemu sanoi videolla, että some on roskaväelle.
Minusta Teemu on täysin oikeassa, oli hän nyt sanonut tuon totuuden miten tahansa. Somettajissa on erinäinen määrä todellista roskaväkeä ja loputkin tekevät itsestään äkkiä pellejä ja typeryksiä (tai sitten he ovat sitä olleetkin koko ajan, mutta onnistuneet kätkemään sen ilman somea).
On somea käyttävissä hyviä ja järkeviäkin ihmisiä, kuten Sanna Marin.
Marinko muka järkevä? Anna mun kaikki kestää
Oletko sinä nuollut Putinia ja mistä kohtaa?
Annan!
En kaipaa ainakaan Fecesbookia/ulostekirjaa tai Tuiteria tai Insestigrammaa.
Mutta somessa kirjoitat, koska suomi24:kin on somea.
Vielä pahempi tämä Suoli24 on!
Sanoi että some on roskaväelle.Eikös sananvapaus ole vielä Suomessa
Hyvin sanoi Teemu
Kyllä me somettajat ollaan vain roskaväkeä. Viestit lyhenee ja halpenee kun ilmaista. Ei jakseta lukea enää kirjoja. Huonoksi menee ja minä menen mukana. Teemu on oikeassa ja siitä huolimatta en käännä omaa kehitystäni.
Historiasta hän ei ainakaan tiedä yhtään mitään ja siksi varmaan vaihtoi alaa poliitikoksi.
Teemu Keskisarja sanoi: "En halua elää omaa arkielämää. Halveksin syvästi some-ajan sieluttomuutta. Myötäihmiseni ovat mullan alla kirkkomaalla tai aika usein nimettömissä joukkohaudoissa. Heidän kanssaan minulla on jotain yhteistä, hän kertoo".
"– Ja digitaalinen keinoelämä, jonka takia emme voi olla työaikana työssä ja vapaa-aikana vapaita. Lisäksi äidinkielen halveksiminen ja englannin kielen kansainvälistymiskiima."