Opetushallituksen sivuilla ohjeistetaan puhumaan lasten kanssa sukupuolen moninaisuudesta jo päiväkoti-ikäisille. Lapset kuulemma "tietävät jo että sukupuolia on enemmän kuin kaksi".
Miten voidaan perustella tällaisten ideologisten näkemysten opettaminen, joilla ei ole mitään pohjaa todellisuudessa?
Olisiko ideoita miten lähteä viemään asiaa eteenpäin, tavoitteena saada sukupuolen moninaisuus pois varhaiskasvatuksesta ja perusopetuksesta?
Jos olet sitä mieltä, että hyvä näin niin jätä ihmeessä perustelut alle.
Sukupuolen moninaisuuden opetus päiväkoti-ikäisille
4
735
Vastaukset
- Anonyymi
Sairasta touhua. Ei muuta perustetta. Täysin sairasta
- Anonyymi
😋😋😋😋😋😋😋😋😋😋
🔞 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17894193b
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞
- Anonyymi
Jo biologia kertoo että sukupuolia on vain kaksi NAARAS ja KOIRAS. En ymmärrä kuka tälläista sontaa suoltaa yhteiskunnassamme. Merkit viittaavat vasemmisto/ viher ideologiaan. Naiset näissä puolueissa näyttävät ajavan tätä sukupuoli vähemmistö sekopäistä politiikkaa. Täysin sairasta. Ja nuoret naiset ja koulu tytöt uskovat tämän ideologian, koska peruskoulu aivopesee tyttöjä kouluissa.
Lapsille ei kuulu sukupuolen moni muotoisuuden opettaminen, lasten tarhassa pitäisi olla aamu opetus.Raamatun sanasta se antaa pohjan päivän askareisiin, myös ala asteen kouluissakin mun aika oli aina aamuvartio ja tuttu virsi sillä alkoin päivä.
Nyt vaavat niitää sitä mitä ovat kylväneet vuosi kymmeniä, lasten suhteeseen vapaa kastus systeemillä, tulokset näkyvä väkivalta rikokoseten merkeissä.- Anonyymi
Ei ole kuin kaksi sukupuolta Sitten on niitä, jotka vietellään luulemaan olevansa jotain muuta kuin on. Totutetaan olemaan jotain muuta. Koska läheisyys, seksi tuntuu luonnolliselta. Koska ihminen hakee hyväksyntää. Koska nykyisin kaikki on niin tunnepainotteista. On ihmisiä, jotka ovat kokeilleet elämässä kaikenlaista, mutta sitten huomanneet, että se ei ole ollut hyväksi. Irtautuminen entisestä ei ole helppoa. Se on kuin lahkosta irtautuminen. Menetät kaiken. Jää häpeä. Kunnes elämä jatkuu. Nämä ihmiset eivät puhu. Kolmannen sukupuolen kannattajissa ei kaikki ole todellakaan tavallisia, rauhaa rakastavia, vaan heissä on myös melkoisen tarmokasta, intohimoista, verkostoitunutta, pelottavaakin porukkaa, kuten on nähty. Miettinyt itse sitä, että kannattaako tuota toista poskea enää kääntää tuolle fanaattiselle eturintamalle, kun tuolle ryhmälle ei mikään riitä. Mollataan ja estetään uskosta puhuminen, laulujen laulaminen. Eihän se ole oikein vaan pikemminkin jo aika pimeää ajattelua ja touhua.
- Anonyymi
"Miten voidaan perustella tällaisten ideologisten näkemysten opettaminen, joilla ei ole mitään pohjaa todellisuudessa?"
Se perusteellaan sillä, että opetushallitus on opetuksen asiantuntija ja siten tämä tietää mitä pitää opettaa ja kannattaa opettaa. Mutuilulla ei ole mitään arvoa asiantuntijoiden tietämyksen edessä. Sukupuolen moninais opetus ei kuulu päivä koteihin, vasta aikuis ikäisele ihmiselle kuuluu. Mies ja nainen on ihmisen perus asia jonka jumala on luonut ei muuta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun614188KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1122731Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo452232Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?291883- 241843
- 281556
- 171400
- 651310
- 1321270
- 311178