Kyl asiasta pitäs ny saada vihdoinkin selko !
Onkos se poliisi jo kuulusteltu kunnolla ?
Anonyymi-ap
26556
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 26
Vanhimmat
RKP kun kuulustelisi ja tutkisi niin asia selviäisi !
Tarkoitat varmaan KRP.
Tuette kyläläiset sitä syyllistä poliisia. . . .
Kylä suojelee Murhaajaa.. Aivan kuten kävi kyllikki saaren tapauksessa aikoinaan.
Hävettää lapuan väki. Tiedätte tekijän ja..
Poliisit ovat Vapaamureita ja hengelään vastussa etteivät kerhokaveriaan käräytä. Ovat vannoneet muurarin valan yli suomen lain.
Mitä siitä? Se näki Rasmuksen viimeisen kerran kun se paiskattiin ulos.
Tällainen juttu.
https://t.ylilauta.org/jpg/22/7a/227ad6bf4b6603d5-240.jpg
Kuka tuo miekkonen on? Eikö muka kukaan ole tunnistanut, ja onko kuva Rasmuksen katoamisyöstä? Kysymyksiä vain riittää.
Kyllä luulisi, että kaikki Rasmuksen läheisyydessä/ tekemisissä olleet olisi puhutettu, kuulusteltu. Myös läheiset, sekä kaikki ystävät. Edes tämä, kun tallenteet jäivät saamatta, paitsi ne lyhyet videot, jotka joku, tai jotkut nokkelat tallensivat.
Tottakai on kuulusteltu ja poliisi on katsonut alkuperäiset videot ja kirjanneet mitä niistä näkivät.
Kaikki baarissa olleet on tunnistettu, tai sitten ei. Ei poliisi suinkaan kerro meille yhtään mitään vaikka niistä tuijottelijoista.
Baarissa oli lopulta aika pieni joukko ihmisiä, eivätkä näillä palstoilla roiku rehentelemässä että minäpä olin siellä kun Rasmus katosi.
Heistä yksikään ei lähtenyt Rasmuksen perään. Jos olisi lähtenyt, siitä olisi takuulla oma video.
Murhainfossakaan kukaan ei ole sanonut mitään että Rasmus olisi nähty ulkona muuten kuin valvontakameran kuvassa kyn hän kävelee ihan itse ja yksin pois jonnekin.
Anonyymi kirjoitti 2023-06-20 00:57:09: "Baarissa oli lopulta aika pieni joukko ihmisiä, eivätkä näillä palstoilla roiku rehentelemässä että minäpä olin siellä kun Rasmus katosi.
Heistä yksikään ei lähtenyt Rasmuksen perään. Jos olisi lähtenyt, siitä olisi takuulla oma video."
Älä syötä pajunköyttä, asiasta on jopa video, ainakin yksi.
Kyllähän samassa hässäkässä poistui vaikka kuinka palhon porukkaa Lapuanhovista, jopa se rähisevä poliisikin poistui noin minuution jälkeen Rasmuksen.
Miksi Demir ei tee rikosilmoitusta pahoinpitelystäöän? Mitä pelättävää? Itse asiassa syyttäjäkin sen voisi tehdä ilman asianomistajaa, miksi ei näin toimita? saattaisi koko juttu lähteä aukeamaan.
Miksi muka poliisi olisi kuulustellut? Eihän rikosta epäillä. Ei poliisi lähde ketään kuulustelemaan, jos vanhus katoaa.
Notta Kauhavalta tulloo sellaset seriffit, jotta ne yhren Lapuuan körmyn kuulustelloo.
Ja körmy sanoo jotta ovella näin viimeksi kun Hanssi heitti sen niskaperseotteella pihalle.
Ei muuten heittänyt niskapersotteella, vaan saatteli useamman ihmisen kanssa sen jälkeen kun Rasmus yritti repiä riehuvaa poliiisia Demirin kimpusta pois. Katso se julkinen video.
Aika lapsellinen pitää aikuisen keski-ikääsen miehen olla, jotta rupiaa 16 vuotiasta silittelemään ja halaalemaan, mitä videoolla näkyy ja vielä polliisi ihiminen. Olisko terapian paikka.
Nousi tvee sarja hattuun ja luuli, et saa tehdä mitä lystää. Jopa sarjassa jo naureskeli ihmisille, typerä.
Toinen oli ihan eri kaliiperia, sen huomasi heti, rauha hänen muistolleen.
Pasi olikin todella fiksu ja ammattitaitoinen kaveri. Auttoi ja opasti tienpäällä autoilevia, jos tietämättömyyttään toimi väärin.
Tkoos on depressiohoitaja, sinne juttelemaan, kun ahdistaa ja kannattaa mennä aijoos, mitä pidempään jatkuu, sitä vaikeampi hoitaa.
Teekoos on monta muutakin hoitajaa, joiden kannattais iha itekin käydä vähä juttelees.
Eikö tämä jo sovittu ettei tästä hiiskuta, kun "ei tiedetä" mitään?
Ketään ei tapauksen johdosta kuulusteltu, ainoastaan kuultiin.
Jos tapausta olisi tutkittu rikoksena, niin siloin olisi kuulustelujakin tehty, nyt siis vain kuultiin.
Hanssille keksittiin "rikos" kansan rauhoittelemiseksi. Sen pitää riittää, koska mitään rikosta ei ole.
Mistäs rikoksesta Hanssia on syytetty? Zaferille keksittiin kyllä nioskoittelusyytös ja tuomiokin napsahti.
Miksi muuten Hanssi heitti täysi-ikäiseksi ovella, sekä kassalla todetun maksavan asiakkaan eli Rasmuksen ulos? Ja vielä tilanteessa missä tämä nuori mies meni auttamaan hyökkäysen kohteeksi joutunutta ravintolan omistajaa?
Tähän kun Hanssi antaisi vastauksen.
Eu korppi korppia noki, sanotaan.