https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/1df246fe-9608-4943-9f42-45518f19bf4a
Enimmäkseen ylipainoisia naisia. Oi-voi :(
Enimmäkseen ylipainoisia naisia. Oi-voi :(
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 9 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 38
Vanhimmat
Läskeillä naisilla on hirvittävän rumia vaatteita.
Ja yhtä rumia tatuointeja. Iljettäviä olentoja kaiken kaikkiaan.
Aloittaja-kommentoija Viljo-verkkareissaan ei varmaan ole oikea henkilö arvostelemaan kenenkään ulkonäköä. Muutenkin hauska kun ihmiset panostavat tapahtumaan pukeutumalla.
Anastacia ja Rag’n’ Bone Man olisivat kiinnostaneet, mutta jäi menemättä kun suunnittelen jälkimmäisen keikan vahtaamista oikein ulkomailla.
Etpäs tiedä oletko edes hengissä silloin kolmen viikon kuluttua! Voi vaikka asteroidi tippua niskaasi tai paskaläjä mikä tippuu lentokoneesta...
Ei kannata jättää mitään tulevaisuuteen minkä voisit tehdä tänään.
Tosi on, mutta tykkään elää reunalla.
Lentokoneiden vessatietämyksesi kaipaa päivitystä. Niistä ei putoa jätökset tartaaniin niin kuin ennenvanhasista sinisistä junanvaunuista.
On asioita jotka vain pitää hyväksyä 2000-luvun Suomessa :)
-harmiseikirj-
Kuvien naiset on ainakin kaukana ylipainoisista ja ihan söpöjä ja kivannäköisiä neitoja.😊. Katkeruus siitä että vihaa omaa ulkonäköään ja kroppaansa paistaa aloittajan kommentista kyllä nyt ikävästi läpi.😄.
No kyllä me oltiin aikoinaan tuon ikäisinä hoikkia ku pajunvitsat. Ehkä joka kymmenes oli rakenteeltaan vähän pyöreämpi, muut hoikkia.
Jokainen vuosi tuo vähän lisää, niin noilla on monttubileet sydänkohtauksen takia jo viisikymppisenä.
Aivan täysin normaalipainoisiahan nuo neidot on ja se on huomattavasti terveellisempää kuin olla anorektisen alipainoinen. Ja osa heistä on varmaan jo lähemmäs 30v ettei he nyt mitään teinityttöjä ole. Ja se on ihan geeneistä ja elintavoista kiinni tuleeko sitä painoa lisää vai ei iän mukana ei se niin varmaa ole. Ja jos sulle on iän myötä painoa kertynyt ei tarkoita että muille välttämättä kertyy.🙂.
Miksi isäsi on pe3dofiili ja aqit
kannattooka mennä... mititä tosi hauskoja jutkalom--- ,miten vioilentäää otysee' moom
Itse en ole käynyt millään festivaaleilla koskaan onneksi.
Terveisin 49
Niin, kuluuhan se elämä suomi24:ssäkin...
No mitäs muuta luulisit kun festarit on Radio Nova -festivaalit???
Esiintyjissä toki rätti&luu ja armin van buuren, ihmettelen jos radio nova soittaa trancea!
Sangen tympeä tapa sinulla suhtautua ympäröivään maailmaan.
Mielestäni ne jotka kantaa itseään itsevarmasti näyttää hyvältä juurikin sen vuoksi, että uskaltaa pukeutua miten haluaa. Rohkeita asuja!
Eli aloittajalla on varmasti paha olla itsensä kanssa🙈
Wokea..
Ihmisellä on "paha olla", jos uskaltaa sanoa mielipiteensä.
Älä pienennä muita.
Mjaa
Ensinnäkin on mainittava se että linkki oli syvä pettymys. Toiseksi en mainitse mitään.
Siis odotin kattavaa kuvavirtaa massatapahtuman persoonallisuuksista, mutta en nähnyt ketään, jonka tuntisin/muistaisin.
Liian suppea otos.
(hihitystä)
Toivottavasti joutuvat usean kokemattoman, kiltin, ujon, epävarman ja kunnollisen miehen epätoivoisen lähestymisyrityksen kohteeksi. Siinähän joutuvat kokemaan ällötystä kun komeat chadit eivät anna huomiota.
Tähän ei voi todeta kuin että ronkelit runkkaa.
Tähän voi todeta vain että kummallista on.
Masturbointi tekee sinulle hyvää
https://www.iltalehti.fi/keho/a/ae108b0c-a6a8-4205-bb63-274efe2c1832
Ja tästä löytyy tilastoja ronkelimmistien sijainteja,
https://www.iltalehti.fi/keho/a/6abc8ffa-7ff6-4c8f-8400-065e163465a8
On se kumma kun viestit katoilee!!!
Vanhoja uutisia, hukkaan heitettyä, nuo on jo sisäistetty 😂
Mutta aloittajalle nuo ovat varmasti hyödyllisiä tietoja 😁
Kaksi kertaa poistettu toi viesti, outoa on.
Jaa? Hassua. Jos oli jotain napakampaa kommenttia, niin laita sitten meilillä vaikka, en mene rikki.
Mihin meiliin? :D Mä en edes klikkaa mitään profiilia.
kiytaristi sanoi että erittäin vaikea kitarlla laitta a-duuri-molli, mutta voi korvata d-mollilla d-duurimollilla tavallaan heheh
joku veli joskus kysyi että kun tykkäät twiszted sister -niizstä, että lähdetlä moottoripyrämatkaan...
tderän alla... giljotiini.. twisted sister.. under the blade:
https://www.youtube.com/watch?v=og29l-hwvTk
Aloooottaja vois käydä juhannuksena Keuruulla helluntailaisten juhannus konfrenssilla, vanhollis lestadiolaisten suviseuroilla ja ev luterilaisten kesäpippaloissa.
Sielläkin löytyy pullukoita ja samannäkösiä suomi naisia.
Ainakin lestadiolaisten ja helluntailaisten kesäjuhlat on enemmän kutujuhlat, kun siellä taitaa lisäänymis jutut olla yks tärkein asia, vaikka eivät sitä tietenkään myönnä, mutta näkeehän sen jo perhekooosta.
Napaurin lestadiolais leski totesi, että hänellä on yl 30 lastenlasta, että kyllä on lisäännytty tehokkaasti.
Rasvamakkarat löllyy vyötäröllä joratessa. Liity mukaan siis rytmiin.
Onkohan pullukoilla naisilla väärä käsitys: ei se auringossa makoileminen sulata niitä liikakilkoja,eikä rasvoja.
Ei ihmisen kroppa käyttäydy, kuten joulukinkku uunissa, josta rasvat uunissa irtoaa uuninpellille.
Samanlaisia suomalaisia naisia riitti eilen Tallinnaankin. Aivan käsittämättömiä tankkeja kynittyine hiuksineen
Mutta mieti, jokaisella niistä on pilde! Aloittajallakin voisi natsata.
Radio Nova -festivaalin järjestelyt pettivät: ”Ei mennyt putkeen”
Radio Nova -festivaalin järjestelyt esteettömyyden osalta pettivät.
Juhlimaan saapuneet Anne ja Merja kertovat, että Radio Nova -festivaalien nettisivuilla luki alueen olevan kokonaan asfaltin peitossa. Todellisuudessa alueella on myös hiekkaa ja asfaltti on paikoittain huonokuntoista.
Hiekalla on vaikeaa liikkua pyörätuolilla.
– Ei mennyt putkeen.
Kaksikko myös moittii sitä, että alueella on vain yksi tupakointialue ja varjoja hyvin vähäisesti.
– Jos liikuntarajoitteinen haluaa tupakalle, hänen on liikuttava koko alueen halki toiseen nurkkaan.
– Kaikki eivät voi olla auringossa kokoajan ja asfaltti on aina kuumempi.
https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/91d9654e-92af-4134-b555-a0ad6a4a21b9
Niin, vaikeaa on Novan asiakkailla, liikaa hiekkaa, liikaa asfalttia ja liian kuumaa.
Kuulostaa mun korvaani tyypilliseltä Novan kuuntelijalta, voimia Armin van Buurenille kun kävi soittamassa tuolla. :D
Uskomatonta.
Noin muuten, tupakoitsijan elämä pitää tehdä mahdollisimman vaikeaksi kun tupakointi tuottaa pelkästään haittoja.
Terveyden ja hyvinvoinninlaitos THL (vaikka mun mielestäni THl on liian paljon politisoitunut...), tämän vuoden alusta:
Tupakoinnin aiheuttamat välittömät kustannukset terveydenhuollolle olivat vuonna 2020 noin 340 miljoonaa euroa.
Tupakoinnin aiheuttamat välittömät taloudelliset haitat olivat yhteensä noin 630 miljoonaa euroa. Arvioon sisältyvät terveydenhuollon kustannukset, tulipalovahingoista aiheutuneet vahingonkorvaukset, tupakoinnin valvonta ja ehkäisytoimien kustannukset sekä sairauspäivärahaa, työkyvyttömyys- ja perhe-eläkkeitä.
Lisäksi tupakoinnin arvioitiin aiheuttaneen noin 536–823 miljoonan euron välilliset kustannukset. Välillisiksi kustannuksiksi lasketaan tupakointikuolemien ja työkyvyttömyyseläkejaksojen aiheuttamat tuotantopanosmenetykset sekä sairauspoissaolojen ja tupakkataukojen aiheuttamat työpanosmenetykset.
Yhteensä tupakoinnin arvioitiin aiheuttavan 1,35 miljardin euron taloudelliset haitat vuonna 2020.
https://thl.fi/fi/web/alkoholi-tupakka-ja-riippuvuudet/tupakka/vieroitusohjaus/kaytannon-toimintamalleja-tupakasta-vieroitukseen
Tupakointi on käyttäjälleen yhtä epäterveellistä kuin autoilu. Fyysiset haitat, sivullisille haittojen aiheuttaminen, melun tuottaminen, ilmansaasteet (sähköautoilla akkujen tuotanto, ja mikromuovi sekä infran kulutus kun ovat painavampia...) Kadulle mahtuu ainoastaan tietty määrä neliömetrien kokoisia peltilaatikoita ennen kuin katu tukkeutuu, tiiviissä kaupungissa asia korostuu...
Tupakointi on yhtä haitallista kuin yksityisautoilu.
Entä ylipainoiset miehet? Tasa-arvon vuoksi heitäkin pitäisi kauhistella. Tosin ihmisten painon arvostelu on kiusaamista "vain".
Ihan norminäköisiä ihmisiä kuvissa. On kuitenkin hienoa, että on alottajien kaltaisia ihmisiä, jotka ovat huolissaan ihmisten ylipainosta, onhan se kansanterveydellinen haittakin. Ite oon muuten, vaikkakaan en tämän alotuksen vuoksi, päättänyt pudottaa painoa kymmenisen kiloa, olis kiva saada kevyempi olo. Pikkuhiljaa, mutta varmasti.