eikä sitä ole vieläkään selvitetty eikä varmaan koskaan selvitetäkään. Houreet Lee Harvey Oswaldista ainoana ampujana on syytä unohtaa ja kerrata miten kaikki kävi.
1. Oswald ei olisi vanhanaikaisella pulttilukkokiväärillä voinut ampua 3 laukausta ja osua kun autosaattuen sentään ajoi 60 km/h.
2. Läheiseltä kukkulalta ammuttiin mutta se on vaiettu ja kiistetty.
3. Valtava joukko asioista jotain tienneitä ihmisiä kuoli vähän kuten Venäjällä nykyään.
1. Oswald ei olisi vanhanaikaisella pulttilukkokiväärillä voinut ampua 3 laukausta ja osua kun autosaattuen sentään ajoi 60 km/h.
2. Läheiseltä kukkulalta ammuttiin mutta se on vaiettu ja kiistetty.
3. Valtava joukko asioista jotain tienneitä ihmisiä kuoli vähän kuten Venäjällä nykyään.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Ikkunoistako nuo hyppelivät?
Oswaldia syytettiin konstaapeli Tippettin murhasta revolverilla,todisteena oli paikalta löytyneet pistoolin hylsyt...
Epämääräinen yö-kerhon omistaja onnistui pääsemään Dallasin poliisin kiinteistöön ja ampui Oswaldin likimain kosketuslaukauksella "säästääkseen Jackie Kennedyn oikeudenkäynnin tuomalta rasitukselta".
"Jack" Ruby kuoli vankilassa syöpään samoihin aikoihin kun Kennedyn surma-auto paalattiin "kustannusten säästämiseksi".
Uskoo ken tahtoo.
Väitettiin yhden luodin tehneen surma-autossa kuvernööri Connallyyn osuttuaan 8 mutkaa. Aika uskomaton juttu, kyllä luoteja täytyi olla useita.
Kaiken lisäksi kyseinen taikaluoti "löydettiin" dallasilaisen sairaalan käytävältä niiltä paareilta joilla Kennedy oli kuljetettu leikkaus-saliin.Menee jo selkeästi mystiikan ja magian puolelle...
Warrenin komission selvitys oli puhdasta skeidaa, valetta ja väärennöksiä.
Koska kaikki tietävät Marilyn Monroen oikeasti olleen ampuja.
Salaliittoteorioiden lukeminen toimii nopeammin siihen.
Suuri salaliitto se oli, lukekaas tämä:
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000010008490.html
Kennedy haluttiin pois koska hän vastusti rotuerottelua ja Vietnamin sotaa.
Miten salaiselle palvelulle ei tullut mieleen asentaa avoauton takaselkänojan taakse panssarilasia? Nyt selusta oli apposen auki ja miksi agentitkin, joiden olisi pitänyt seistä auton perässä astinlaudoilla, tonttuilivat ties missä. Ja ainakin virallisen selityksen mukaan takaapäin JFK ammuttiin. Taisi olla selkeä tilaustyö.
Tappava laukaus tuli etuoikealta olevalta kukkulalta. Se räjähti Kennedyn päässä ja aivoista suurin osa lensi mm. auton takavasemmalla olleen moottoripyöräpoliisin visiiriin.
Jos auton takaosassa olisi ollut panssarilasi, olisi kieltämättä ollut helpompi kerätä pään kappaleet siitä. Ei myöskään tarvitisi enää arvaillla, mihin suuntaan roiskeet lensi tappavan laukauksen voimasta. Punainen läiskä lasissa kertoisi sen kaikille pulp fiction elokuva tyyliin.
Selvittämättömiä murhia on monta. Ei Olof Palmenkaan murhaajaa saatu selville.
Eikös se saatu selvitettyä, että se oli Stig Engström?