Demokratiamme perusta rakentuu sananvapaudelle.

Ei ole sattumaa jne.
16202
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Jo pienikin sananvapauden heikennys, on askel kohti kommunismia.

Äänestä
  • Eipä täällä muita aatteita juuri ole joilla olisi mahdollista saada valtioita valtaansa. Eräs uskonto kyllä hoitaa sen puolen länsimaissa mutta se ei tapahdu ihan vielä. Muutaman kymmenen vuoden päästä se on vallassa.

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    Eipä täällä muita aatteita juuri ole joilla olisi mahdollista saada valtioita valtaansa. Eräs uskonto kyllä hoitaa sen puolen länsimaissa mutta se ei tapahdu ihan vielä. Muutaman kymmenen vuoden päästä se on vallassa.

    Ruotsissa tämä tapahtuu jopa sukupolven aikana.

    Äänestä

  • Se näkyy täällä. Ei ole sattumaa, että kaikki diktaattorit ovat kaikkina aikoina aina ensimmäiseksi rajoittaneet juuri sananvapautta.

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    Eipä täällä muita aatteita juuri ole joilla olisi mahdollista saada valtioita valtaansa. Eräs uskonto kyllä hoitaa sen puolen länsimaissa mutta se ei tapahdu ihan vielä. Muutaman kymmenen vuoden päästä se on vallassa.

    Eu on sosialismi joka kiristää sananvapautta.

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    Se näkyy täällä. Ei ole sattumaa, että kaikki diktaattorit ovat kaikkina aikoina aina ensimmäiseksi rajoittaneet juuri sananvapautta.

    Kaikki diktaattorit on puuttuneet aseiden omistamiseen ja sananvapauteen. USA:n aseen omistamis ja käyttö oikeus on säädetty sitä varten että yhteiskunta ei voi orjuuttaa kansalaisia. Kuten brittimiehitysvalta teki.

    Äänestä

  • 🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑

    🍒 ­­N­­y­­m­­f­­­o­m­­a­­a­­­n­­i -> https://ye.pe/finngirl21#17895941z

    🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞

    Äänestä

Täälläkin tulee vuorotellen "Lähetys epäonnistui" ja "Vaikutat botilta"

Äänestä

Pitäisikö elämäkin vapauttaa?

Äänestä

Myös SDP:n ystävämaassa DDR:ssä oli sananvapaus ennen sanaa, mutta sanan jälkeen saattoi ilmetä vapauden puutetta.

SDP otti mallia DDR:sitä ainakin kansanterveystyössä, Pirkkalan kokeilukoulussa ja päiväkotijärjestelmässä. Myös jäsenkirjalla valittavien kaikkien virkojen ja toimien jaoissa SDP oli DDR:n mallioppilas - täytyy näyttää väriä!
Ehkä olisi ottanut oppia sananvapausjärjestelmässäkin, mutta DDR katosi historian roskatynnyriin ja SDP jäi yksin.

Nyt Orpon matkiessa muita Pohjoismaita SDP ja sen johtama ay-liike ovat hyvin vihaisia.
He unohtavat, että DDR ja itse CCCP:kin ovat mennyttä aikaa 5- vuotissuunnitelmineen.

Äänestä

sannan vapaudelle biletä minkä ehit

Äänestä

"Buahahahahahaa,viikon vitsi"!!!

Äänestä

Demokratia tarkoittaa kansanvaltaa, kaikkien kansalaisten. Sananvapaus on tärkeää, kaikille. Ihmisarvo on yhtäläinen , kaikille. Sitä se demokratia on.

Äänestä

Suomessa ei ole oikeaa sananvapautta. Jos yrittää puhua yhteiskunnan ongelmista, on nopeasti oikeudessa syytettynä kiihottamisesta kansanryhmää vastaan.

Äänestä

Jos sinun ongelmasi johtuvat kokonaisesta kansanryhmästä, aika outoa?

Kun se vaan ei ole totta. Asioiden pitää olla totta.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Ei ole sattumaa jne.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu