Putin ei ole hullu. Vaan oikeasti paha.

Diktaattorin ensimmäinen rasti on saada maa palvomaan häntä epäjumalana. Vaikka paidattomana ratsumiehenä.
6196
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Kyllä hulluuttakin on mukana aimo annos,,

Äänestä

Kai venäläiset jo pian näkevät pikkumiehen jonkinlaisena messiiana

Äänestä

Onneksi Nato teki meistä suomalaisista rauhaa rakastavan maailman onnellisimman kansan.
Iloahan meillä riittää niin kauan kuin Ukrainan sodassa kaatuneita tulee.
Sodan on siis oikeutettu saamaan kaikkien suomalaisten tuen.

Äänestä
  • Onnettomuudeksemme Nato teki meistä suomalaisista Naton kannattajista rauhattomia, vainoharhaisia, rakkaudettomia, maailman onnettomimman ja köyhimmän kansan.

    Iloa ja uskoa tulevaisuuteen meillä riitti niin kauan kun oltiin Naton ulkopuolisia. Maailman olleisimpia!

    Nyt Nato-Suomaloiset pelkäävät vapisten vainoharhaisina rys............sää joka hetki ja Nato Tiltut rakennuttavat typerää verkkoaitaa itärajalle, ihan kun se jotain estäisi.

    Äänestä

Diktatuureissa asiat valmistellaan ja raportoidaan niin, että valmistelija ja esittelijä säilyttävät virkansa ja henkensä eli diktaattorille kerrotaan yhä enemmän asiat häntä miellyttävällä tavalla. Tämän vuoksi diktaattori ja diktatuuri vajoaa yhä delusionaalisempaan tilaan ja vaikka diktaattori ei patologisessa mielessä olisikaan hullu niin toiminta on kuitenkin sitä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Diktaattorin ensimmäinen rasti on saada maa palvomaan häntä epäjumalana. Vaikka paidattomana ratsumiehenä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu