Miksi suomalainen nainen

Anonyymi-ap

on vastenmielisen näköinen? Vertailin juuri esimerkkinä saman ikäisiä Linda Lampeniusta ja Jenifer Lopezia, täytyy sanoa että ero Lopezin hyväksi on aivan valtava, Jen on niin kaunis kasvoiltaan ja timmi vartaloltaan vielä nytkin, ettei Lampenius edes parikymppisenä näyttänyt niin hyvältä.

Ehkäpä onkin viisainta, että miss suomeksi tänä vuonna kruunataan Rimi Riutta, tuo otsakalju alexander stubbin (hampaiden perusteella) serkkupoika. Ehkä suomella sitten olisi edes hieman paremmat saumat menestyä kansainvälisissä kauneuskisoissa.....

9

430

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei ole kehumista kalja plösöissä miehissäkään. Vertaa vaikka näitä pojankloppeja jotka ovat jos minkälaisissa ohjelmissa niin ero kuin yöllä ja päivällä ulkomaisiin saman ikäisiin todella komeisiin miehekkäisiin nuoriin miehiin, eivät ole maitopartoja.

    • Anonyymi

      Jennifer Lopez ei kyllä todellakaan ole mikään esimerkki kauniista naisesta. Niin paljon on tehty plastiikkakirurgiaa sun muuta vastaavaa, että tuskin enää naiseksi tunnistaa.

      Muuten samaa mieltä siitä, että tavalliset suominaiset ovat miesmäisiä läskejä ja ulkomaiset naiset ovat usein paljon kauniimpia.

      • Anonyymi

        Suomi naiset on tämän hyvinvointi valtion tuotoksia..Pizzaa ja Kebabia mussuttavia suolivasuja jo teinistä lähtien..


      • Anonyymi

        Mättöruoka maistunut liian hyvin.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Mättöruoka maistunut liian hyvin.

        Ja siideri


      • Anonyymi

        "Jennifer Lopez ei kyllä todellakaan ole mikään esimerkki kauniista naisesta."

        Ja silti jopa tälläinen nainen on kaunotar suomalaisen naisen rinnalla. Feminismi on saanut nykysuomalaisnaisen jo ulkoapäin näyttämään todellisen luontonsa, ylimielisyytensä ja ilkeyden.

        Nyky-suomalaisnainen ei aja tasa-arvoa, vaan tyranniaa, jossa naiset päättävät kaikesta mutteivät tee mitään.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ja siideri

        Suomimatami saa kyytiä Rodoksella


    • Anonyymi

      Mitähän Lampeniuksen vertailu johonkin amerikkatareen mahtaa tarkoittaa? Lampenius ei ainakaan ole ollut missi vaan arvostettu kaunis viulisti. Eikö siinä ole tarpeeksi meriittiä. Lampenius oli aikanaan Suomessa ja myös ulkomaillakin todella suosittu artisti.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      42
      2106
    2. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      170
      1868
    3. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      116
      1310
    4. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1140
    5. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      91
      885
    6. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      72
      867
    7. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      43
      836
    8. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      78
      829
    9. Ja tääkin vielä...

      Kukakohan on valittanut, Salmiko itse? https://www.viiskunta.fi/rehtori-valittiin-ahtarissa-ilman-hakumenettelya-o/13479
      Ähtäri
      31
      763
    10. Minkälaisen viestin toivoisit saavasi?

      Miehelle.... Helpota vähän.
      Ikävä
      54
      681
    Aihe