Suomi voi nousta vain erottamalla??????

Nyt lähtee suomi nousuun, kun potkuja voidaan jakaa kahvitunneilla.
13176
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Tämä on sitä kokoomus logiikkaa.

Äänestä
  • Pohjoismainen sosiaalidemokraattinen käytänne. Suomikin vähän jälkijunassa putosi puusta ja omaksui sosiaalidemokraattiset työelämän säännöt.

    Äänestä

  • Sekä persujen.

    Äänestä

  • Anonyymi00010 kirjoitti:

    Sekä persujen.

    Et hyväksy sosiaalidemokratiaa?

    Äänestä

  • 🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑

    🍑 ­N­­y­­­m­­f­o­m­a­­­a­­n­­i -> https://ye.pe/finngirl21#17897063U

    🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞

    Äänestä

Jos viettää kahviTUNTIA on syytäkin irtisanoa. Kahvitauko on 12 minuuttia.

Äänestä

Kokeile joskus itse.
Ota itselle työntekijä tai kaksi ja toivo sitten kädet ja jalat ristissä ettei palkattu ole saikuttaja tai lorvija.
Kun aiemmin työntekijän suoja on ollut erittäin vahva niin riksi työllistää on monilla liian korkea.
Kun nyt sitten tuota riskiä pienennetään niin yrittäjät uskaltavat kokeilla että olisiko ehdokkaasta työntekijäksi.

Joten kyllä, suomi lähtee nousuun kun lorvija voidaan potkia pihalle ja ottaa uusi tilalle.
Jos joku luulee että tuottavia työntekijöitä irtisanotaan vain ilkeyttään niin on aika vialla päästänsä.

Äänestä
  • Tanskassahan se on nähty.
    Helppo irtisanominen merkitsee halppoa palkkaamista. Työllisten määrä kasvaa

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    Tanskassahan se on nähty.
    Helppo irtisanominen merkitsee halppoa palkkaamista. Työllisten määrä kasvaa

    Juu ja lisäksi kun potkaistaan työttömiä perseelle eli pudotetaan sosialitukia niin ne vapaat työpaikat myös täyttyvät.

    Äänestä

Sosialistien mielestä Suomi saadaan velattomaksi maksamalla tukiaisia kotona pötkötteleville moniosaajille. Asuminenkin maksetaan.

Äänestä
  • Sossutuet riittävät vain viiteen pitkään baari-iltaan viikossa

    Äänestä

Ei lähde

Äänestä
  • Ei lähde elämäntapatyötön baarista ennen sulkemista.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Nyt lähtee suomi nousuun, kun potkuja voidaan jakaa kahvitunneilla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu