Palloteoreetikot ovat ihmeissään kun avaruudessa näkyy littatähden jäännökset. Eihän tuollaista pitäisi heidän mukaansa ollakkaan.
https://www.tekniikkatalous.fi/uutiset/legendaarinen-pallomainen-lehma-loytyi-avaruudesta-50v-puheiden-jalkeen-fyysikot-luulivat-mutta-ei-tama-3000000000km-lehma-olikin-pannukakku-littea-ja-erittain-outo/46a22a8b-96a0-4b6e-8601-121a293bc15b
Littatähti räjähti
14
378
Vastaukset
- Anonyymi
Voi Luojani mitä roskaa.
Voitteko kuvitella on ihmisiä jotka uskovat kaiken tämän paskan mitä heille syötetään?
Heitä kutsutaan yhteisellä nimityksellä tähtitieteen harrastajat.
Suomessa on yksi henkilö joka on loisinut taloudellisesti koko ikänsä näitä valeita syöttämällä ja julki tuomalla.
Arvatkaa kuka hän on?- Anonyymi
En tiedä enkä arvaa, mutta ne aivokuolleet litteään maahan uskovaiset ovat täälläkin meuhkanneet enemmän kuin tarpeeksi (enemmän kuin laki sallii)!
Tähtiteteen ammattilaiset ja harrastajat toki ovat valovuosia älykkäämpiä ja oppineempia kuin nuo litteään uskovaiset, mutta nuo nyt ovat pieni marginaaliryhmä, joitten meuhkaamista kukaan ei ota todesta. - Anonyymi
Sinäkin voit käydä kaupassa ja ostaa laitteet joilla voit kuvata syväavaruutta todetaksesi että siellä niitä tähtisumuja yms todellakin on olemassa.
Myös Auringon kuvaus onnistuu niin että pääset näkemään sen kuuluisan Aurinko-roihun. - Anonyymi
Veikkaan etkö tarkoitat Esko Valtaojaa? Joka on sinua älykkäämpi todennäköisesti tuplasti, miksi nasu vihaat itseäsi älykkäämpiä?..
- Anonyymi
Kyllä suomessa on koko joukko tunnettuja ja kansainvälisestikin arvostettuja tähtitieteilijöitä, mistä tuon tempaisit, ettei olisi kuin yksi?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kyllä suomessa on koko joukko tunnettuja ja kansainvälisestikin arvostettuja tähtitieteilijöitä, mistä tuon tempaisit, ettei olisi kuin yksi?
Viktor jostain syystä inhoaa erityisesti tähtitieteilijöitä, ehkä kateellinen kun hänestä itsestään ei tullut mitään.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Veikkaan etkö tarkoitat Esko Valtaojaa? Joka on sinua älykkäämpi todennäköisesti tuplasti, miksi nasu vihaat itseäsi älykkäämpiä?..
Esko Valtaoja on järkijätkä ollen tietäväinen näistä huippukosmoligisista jutuista vaan tämä toinen epatto mikälie Kari Enqwist on joku höyhensarjalainen luullen jotta Maailman alussa syntyi Palloteoria ja kaikki luonnonvakiot sen siliäntein. Eipäs ! Aine syntyi vasta sen jälkeen kun oli ensin olemassa sekä maailmankaikkeuden muoto että energia. Aine syntyi taikka ilmaantui vasta sen jälkeen kun oli olemassa ensin kosmos sekä siinä oleva enrgia. Aine on siis vain pelkkä illuusio kuten jo Albert Eisntein <hik > todisti !
Anonyymi kirjoitti:
En tiedä enkä arvaa, mutta ne aivokuolleet litteään maahan uskovaiset ovat täälläkin meuhkanneet enemmän kuin tarpeeksi (enemmän kuin laki sallii)!
Tähtiteteen ammattilaiset ja harrastajat toki ovat valovuosia älykkäämpiä ja oppineempia kuin nuo litteään uskovaiset, mutta nuo nyt ovat pieni marginaaliryhmä, joitten meuhkaamista kukaan ei ota todesta.Puhut ikävästi meistä maatietoisista. Sattuuko totuus noin lujaa nilkkaasi, vai miksi kenkääsi puristaa?
- Anonyymi
Maatietoinen kirjoitti:
Puhut ikävästi meistä maatietoisista. Sattuuko totuus noin lujaa nilkkaasi, vai miksi kenkääsi puristaa?
Miten teistä voi puhua ikävästi, tehän olette ikäviä ihmisiä?
Miten uskallattekin väittää olevanne "maatietoisia", ettehän te ressukat tiedä mistään mitään, kaikkein vähiten maasta. Totuudestahan te ette tiedä yhtään mitään, rakastatte sitä valheessa elämistänne.
- Anonyymi
Muutama artikkeli.
Pohjaveden pumppaus kallistaa Maan pyörimisnapaa, tuore tutkimus paljastaa
https://tekniikanmaailma.fi/pohjaveden-massiivinen-pumppaus-kallistaa-maan-pyorimisnapaa-tuore-tutkimus-paljastaa/?shared=1314734-aae9f83b-500
Ihmisten on kuitenkin pakko saada puhdasta vettä riittävästi.
Saturnuksessa muodostuu jopa 1000 tonnia timantteja vuodessa Kaikki hiomattomia.
https://listafriikki.com/tiede/10-universumin-uskomatonta-saailmiota/
Uranuksessa ja Neptunuksessa sataa timantteja
https://www.hs.fi/tiede/art-2000005334851.html
Valkoinen kääpiötähti kristallisoituu hiljalleen timantiksi
https://www.avaruus.fi/uutiset/tahdet-sumut-ja-galaksit/valkoinen-kaapiotahti-kristallisoituu-hiljalleen-timantiksi.html- Anonyymi
Jo vain timanttien hinnat putoavat kohta kun niitä aletaan roudailemaan Saturnuksesta, Uranuksesta ja Neptunuksesta. Odottakaapahan vain.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jo vain timanttien hinnat putoavat kohta kun niitä aletaan roudailemaan Saturnuksesta, Uranuksesta ja Neptunuksesta. Odottakaapahan vain.
Just joo, tuonnehan on toooosi helppoa lentää niitä hakemaan?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jo vain timanttien hinnat putoavat kohta kun niitä aletaan roudailemaan Saturnuksesta, Uranuksesta ja Neptunuksesta. Odottakaapahan vain.
Se onkin mielenkiintoinen ajatus.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1565570
- 1135367
Olen miettinyt kauan
miten reagoisin, kun näen sinut taas. Ehkä ladannut tuohon hetkeen liikaa odotuksia. Ja sitten kun lopulta olit siinä, h465012Vanhempi mies
Jos yritän ajatella sinut pois sydämestäni, ikävä ja surullinen kaipuu tulee kaksin verroin kovempana. Olit mun unessa302953Ostiko maailma sinut minulta?
Kun et enää resonoi kuin ennen. Kun et enää ihmetellen katso ympärillesi ja pohdi mitä mäen takana on? Ymmärrän ja tue252497- 512327
- 432154
- 231838
On niin vaikea olla lähelläsi
En saa ottaa kädestäsi kiinni, en saa halata. En saa silittää hiuksiasi. Enkä saa sinua koskaan omakseni. ☔ Miehelle na141574Minne sä aina välillä joudut
Kun pitää hakemalla hakea sut sieltä ja sitten oot hetken aikaa esillä kunnes taas menet piiloon, en ymmärrä 🤔❤️ Oot ta101536