Se pitää lakkauttaa yhteiskuntajärjestyksen vastaisena. SdP:n kansanedustajat tulee vangita.
SDP on läpeensä kommunistinen puolue
Anonyymi-ap
8178
1Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Se on totta!
Sama paska eri paketissa.
Ei onnistu,juuri uudetkin ministerit joutuivat vannomaan valan tasa-arvoisuuden ja oikeudenmukaisuuden puoleen,vaikka kuinka oikeistolaisia ovatkin.
Koko Suomen valtio on rakennettu sosialidemokraattisin ajatuksin perustuslakia myöden.
Jos uuset ministerit rikkoo valaansa vähääkään ,tulee armotta kenkää ministerin tehtävistä.
Jopa pressan oli valassaan tunnustettava Suomen demokratiaa ja tasa-arvoisuutta että tasavaltaa ja perustuslakia,vaikka hänkin on oikeistolainen.
Ja samoin on toimittava kaikkien virkamiestenkin taijätettävä tehtävänsä niille ketkä tunnustaa noita sosdem arvoja,ihmisten eli suomalaisten heitteillejättö on peruslähtöisesti ja perustuslaillisesti hyvin kielletty,lainrikkojaa odottaa aina suuret sanktiot ja erottamiset,oli titteli suuri tai pieni ja mahdolliset vahingonkorvaukset väärin kohdelluille jotka muut veronmaksajat joutuu maksamaan veroissaan.
Tällainen vaan on Suomen perustuslaki,one and only,eli yksi ja ainoa.
Mielummin takaisin venäjälle.
Sdp aloitti punakapinan 1918.
Menkääpä pikkupersulit kouluun. Tai ainakin lopettakaa tuollainen teinifantasiointi.
SDP on pohjimmiltaan rasistinen äärijärjestö, jonka piirissä juonitaan juutalaiskansanosaan kohdistuvaa kansanmurhaa. Joka olisi tarkoitus toteuttaa yhdessä maahan kutsuttavien venäläis "vapauttaja" -joukkojen avulla.
Nato on luonnollisesti suunnitelmaan sopimaton haitta, joka juuri siksi aiheuttaakin suurta tuskaa SDP:n rasistisimmalle maanpetturisiivelle.
Onko sinulla kaikki hyvin? Jostain tuollainen todellisuudesta vieraantunut fantasiointi kertoo.