Uusimmassa Pirkkalainen lehdessä kirjoitetaan tänään, että sen kuntakorttelissa sijaitsevan 16-kerroksisen talon 60 omistusasunnosta hieman yli 20 on vielä myymättä.
Mutta kuitenkin.
Etuoveen tehty haku kertoo, että myynnissä olisi vielä 34 asuntoa. Pääosin pieniä yksiöitä.
Kaunisteleeko Lujatalon myyntipäällikkö asioita?
7
1312
Vastaukset
- Anonyymi
Kaavoitus sallisi tontille vielä kaksi kerrostaloa, mutta niiden rakentamista viivästytetään, kun tällä hetkellä ei ole kysyntää.
Soukonlahteenkin on perustyöt jo tehty, mutta yhtään taloa ei ole vielä nousemassa. - Anonyymi
Oikotien mukaan vielä 31 kämppää myytävänä talossa. Etuovessa myytävien asuntojen lukumäärä on 34. Mistä johtuu heitto?
- Anonyymi
Edelleen 34 luukkua myymättä. Hai ostakee nyt siitä asunto itsellenne.
- Anonyymi
Edelleen 32 luukkua myymättä. Jostain syystä parin asunnon hintaa tiputettu kymppitonnilla.
- Anonyymi
Vielä olis 30 asuntoa myymättä tässä kylän korkeimmassa talossa.
- Anonyymi
Tilannekatsaus:
27 asuntoo vielä myymättä. Halvin luukku maksaa 174 tonnia (44,5 neliötä) , kalleimman kämpän hinta 517 tonnia (99,5 m2)
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nasima löi Jussille luun kurkkuun
Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse5128739Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"
jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r1396027Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?
Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos3515077Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa
SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli634706Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta
Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s914290Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun
ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta1664013SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat
Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha1813873- 911808
- 1031364
- 47939