Mikä kaikkien aikojen pahin leffa?

Anonyymi-ap

Minusta alien 8 matkustaja.

17

488

    Vastaukset 17

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tuntematon Sotilas (1955)

      • Anonyymi

        😍😋😍😋😍😋😍😋😍

        😋 ­N­­y­m­f­­­o­m­­­a­­­a­­n­­­i -> https://ye.pe/finngirl21#17900784G

        🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞


    • Pekko Aikamiespoika ja muut vastaavat suomalaiset huumoripläjäykset.

    • Yleisesti ottaen kaikki jatko-osat sekä suuri osa Hollywood-rainoista. Pahimpia ovat siten Hollywood-filmien jatkosat. Esimerkiksi nyt Tappajahai 2,3 ja 4 tai Poliisiopisto 2,3,4,5,6,7. Alusta loppuun asti alkuperäisen innoittamaa jatkorahastusta.

      Suomalaisista elokuvista kamalin on varmaan Speden viimeinen elokuva Naisen logiikka. Sitä ei ilman myöhäpeän tunnetta katso.

    • Alienit on just parhautta. 😊 Löytyy sarjiksia, kirjoja sekä leffoja siitä. Kirjat on yllättävän hyviä. Suosittelen.

      Okei. Se Covenant oli vähän huono. Olisin mielelläni halunnut lisää tietoa niistä Engineereistä.

      Uutta sarjaa odotellessa. Sekä se uusin peli varmaan ostaa kuun vaihteessa. Isolation on loistava.

      Event Horizon on myös yksi hyvä.

    • Anonyymi

      Paranormal Activity ja Ring. Tulee katsoa 23-3:00 kaikki valot pois päältä. Kynttilän saa sytyttää jos haluaa.

    • Anonyymi

      Kaikki Steaven Seagal rainat, ihan jokainen on aivotonta mäiskettä mikä vetoaa 5-vuotian tasolla oleviin ihmisiin.

      • Anonyymi

        Tämä Putlerin piikana toimiva näyttelijä! Toisin kuin se Depardieu joka käänsi putlerille selkänsä, Seagal tukee putleria yhä.

        Depardieu has also said he will donate all the proceeds from three nights of concerts in Paris, starting on Friday night, to "Ukrainian victims of this tragic fratricidal war".
        https://www.bbc.com/news/world-europe-60954565

        Seagal taasen sai putlerilta korkean kunnia­merkin helmikuussa 2023
        https://www.is.fi/viihde/art-2000009421835.html


    • Fincherin se7en:iä muistaakseni aikanaan mainostettiin infernaalisen pahana elokuvana tms. Joten valitsen sen. On se samalla hyvä.

      • Anonyymi

        "Aikanaan" eli vuonna 1995, melkein 30 vuotta sitten!

        Semisti vanha kun oon melkein samanikäinen.


    • Anonyymi

      Devil's Reject. on suorastaan vastenmielinen

    • Anonyymi

      Pahin muisto on jäänyt kun jouduin katsomaan "Casino Royale" nimisen elokuvan. Onneksi siinä oli myös ruotsinkielinen tekstitys niin sain sentään jotain kielellistä hyötyä ja oppia siitä. Jag heter Bond...

    • Mikä tahansa Pekko aikamiespoika -elokuvista

    • Apocalypto

      • Anonyymi

        Yksi suosikkini. Äkkiseltään voi olla hankalaa tehdä leffa jostain muinaiskulttuurista sen hetkisen arkeologisen(?) tiedon perusteella, luulisin, ja saada siihen vielä jonkinlainen juoni, ettei mene pelkästään vaikka saviruukkujen tekemisen kuvaamiseksi.


    • Anonyymi

      Hirttämättömät, sekä uusi että vanha versio...

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 136
      1743
    2. Naisten liian suuret vaatimukset?

      Palstalla näkee usein vlituksia siitä, että naisilla on miehille liian suuria vaatimuksia. Haluankin nyt mielenkiinnosta
      Sinkut
      223
      1151
    3. Johanna Tukiainen oli seonut ja hyökännyt ystävänsä kimppuun.

      Ollut suora lähetys ja repinyt hiuksista ystäväänsä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      172
      835
    4. Olen Aito Narsisti

      Kysykää mitä haluatte liittyen tähän aiheeseen. Joitain kokemuksiani asiaan liittyen voin harkintani mukaan jakaa.
      Sinkut
      258
      622
    5. 33
      571
    6. Outo liikkuja

      Tämä tyyppi josta kirjoitettiin Ähtärin Ilmoitustaululla. Joka yritti varastaa auton meijeritieltä. Hän liikkui koulut
      Ähtäri
      12
      541
    7. Mara puhuu narsuista

      Eikö toi ämmä itse ole suurin sellainen?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      188
      530
    8. PÄIVÄN KYSYMYS

      Haluatko SINÄ afkaani-muslimin ministeriksi?
      Kajaani
      210
      527
    9. Onko tämä meidän yhteys

      Vähän liian vaikeaa? Joskus voimakkaatkaan tunteet ei riitä.
      Ikävä
      41
      456
    10. Iso käsi pormestarille hyvin hoidetusta työstä

      Puolangan kunta on siistinyt Paljakan rinteitä kesän aikana – yksi keskeneräinen lakiasia hidastaa vielä rinnekeskuksen
      Puolanka
      19
      454
    Aihe