Olli Rehnistä ei tule presidenttiä

Kukaan ei halua pankkimiestä politiikkaan. Pankkiirit ovat suurimpia rosvoja, vaikka paperit ovat puhtaat.
Pankinjohtajat ovat vapaamuurareita ja pankkien sisällä kähmitään.
25310
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 25

Vanhimmat

Rehn on hajuton, mauton ja väritön eikä tule valituksi.

1Äänestä
  • Ei mitään karismaa.

    1Äänestä

Rahat ainakin olisivat turvassa.

Äänestä

Haaviston kannattais pokata Sanna kolmen kimppaan, Linnan juhlissa olis sitten kolme kättelijää kun Kuningatar olis mukana. Ei olis muissa maissa vastaavaa yhdistelmää.

Äänestä
  • Sannalle Kuningattaren kruunu :)

    Äänestä

Rehn on niin harmaa, väritön, lattea, mitäänsanomaton ja huomaamaton, että on vaikeaa huomata hänen olevan edes olemassa. Vähemmän karismaa kuin kuolleella hiirellä.

1Äänestä
  • Hän on sentään mies, toisinkuin teikäläisten mikälie.
    Ehdottomasti Rehn olisi koko kansan presidentti, eikä ole tehny carunakauppojakaan, kuin idiootti.

    Äänestä

Se ei vaan ole ollut esillä kuin vaikka Haavisto. Ymmärtää silti paljon politiikasta hänkin. Ei pressan tarvitse olla viihdytyskomppaniaa.

Äänestä
  • Poliitikkona Olli halusi Turkin EUn jäseneksi, onko se kaukonäköisyyttä ja hyvää politiikkaa?

    Äänestä

Eteläisimmän Suomen ulkopuolella Ollin kannatus on Esko Ahon tapaan tuulen viemää. Vaan olen pistänyt merkille paikkansa pitävän seikan nämä Etelä Suomen äänet ratkaisevat KAIKKI vaalit. Jos rainbow kulttuuri on etelä Suomessa kuvatulla tapaa nosteessa tulee ESIM Haavistosta Presitentti.

Äänestä

Rehn on itseään täynnä oleva tyyppi. Siitä ei koskaan tule koko kansan presidenttiä. Harvinaisen vastenmielinen luonne. Tulkaa nyt tajuihinne jos vähänkin olette ajatelleet äänestää.häntä.

1Äänestä

pankkiiri pressa nytkin 😁

Äänestä
  • Joo mutta onnistui jollain livulla häivyttämään taustansa leikkaaja rahamiehenä.

    Äänestä

  • Porvarillinen talouspolitiikaltaan.

    Äänestä

Arvot ovat kuitenkin suomalaiset ja oikeat!

Äänestä
  • Rahamiehenä porvarilliset arvot eli köyhät kyykkyyn.

    Äänestä

  • Porvarillinen talouspolitiikka.

    Äänestä

Mikasta seuraava presidentti. Paras on !!!

Äänestä

Poliitikkona Olli halusi Turkin EUn jäseneksi. Eu:n juoksupoika tekee mitä käsketään.

Äänestä

Ainoa luotetta.va mies noista ehdokkaista. Ikävä olis homppelipari pressana taikka maailmalla hyljeksitty fasisti.

Äänestä

Rehnistä ei tule Suomen preidenttiä, vaikka ei olisi päässyt pankkimieheksikään.

Äänestä

Kepulainen Rehn on niin näkymätön seinäruusu eikä hänellä ole mitään karismaa vaan kepuihin liitetty slogan vaan seuraisi kintereillä.
Onneksi äänestysikäiset kansalaiset saavat valita presidentin.
Ei ikinä enää toista Kekkosta!

Äänestä

Ei ole enää paperit puhtaat kun keräsi rahaa ilman lupaa.

Äänestä
  • Toivottavasti aloittajan ennuste osuu oikeaan.

    Äänestä

Tähän maahan ei valita enää kepulaista pressaa. Ainoa mahdollinen olisi Kaikkonen, sellaiset traumat on Kekkosesta.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Kukaan ei halua pankkimiestä politiikkaan. Pankkiirit ovat suurimpia rosvoja, vaikka paperit ovat puhtaat.
Pankinjohtajat ovat vapaamuurareita ja pankkien sisällä kähmitään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu