Vieläpä ylivoimaisella marginaalilla.
Jaa-a, kyllä kansa tietää!
Jaa-a, kyllä kansa tietää!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Mutta eikö persujen kannatuksen pitänyt tippua 7%:n ???
Ohhoh!! Molemmilla reilusti yli 20% !!
Minipuolue kepulla 10%, mutta onhan heillä vastaavasti isompi puhis 😏😏
Kannatus nousee aina aluksi kun omat on päässyt päättämään ja voittajia on kivempi fanittaa. Katsotaan puolen vuoden päästä kun päätösten seuraukset alkavat valjeta kansalaiselle.
Kysely tehty persujen puoluetoimiston nurkilla, niin tulos on vääristynyt.
Demareiden kannatus siis nousi, kokoomuksen ja persujen laski. Vaikka ei edes hallitusohjelmaa oltu julkaistu.
Kuukauden päästä persujen kannatus on 7–9 %. Kokoomus on vielä yli 20 prosentin. Kepu nousee 15 prosenttiin. Loput menee vihreille ja demareille.
Unohdit sanoa, että persut hajoaa.
Purralta palaa pinna alle kuukauden
Ja persut lempattiin hallitusneuvotteluista ulos...
PAlataanpa asiaan vuoden päästä kun leikkaukset alkavat purra. Kokoomuksen kannatuksessa se ei tule juurikaan näkymään, mutta väittäisinpä että Persujen kannatus on vuoden-puolentoista kuluttua tuolla n. 15 % lukemissa ja demarit gallupkärjessä.