Se on kuulkaas työttömät semmoinen homma

Että laitatte vaan karatekid elokuvan you're the best soimaan ja käytte käytettyjen autojen liikkeestä hakemassa auton ja menette töihin. Miksi ette mene!?
5150
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Mitäs ideaa tuossa nyt on?

Äänestä

4000e autohon joka oikeasti liikkuisi eteenpäin leviämättä tielle siihen pakolliset verot ja pakollinen liikenvakuutus ja tankillahan pitääs käydä koska vetellähän se ei kulje kyllähän tuon se valtion 10 euron päivä korvaus kattaa aiva helvetin hyvi onneks en ole niin sairas niinku muut että menis velaaksi töihin

Äänestä
  • Mene koulutustasi vastaavaan työhön, tienaat varmaan sen 20€ tunti.

    Äänestä

No kun minä tyhmä työtön äänestin persuja, niin näyttää nyt siltä, että pian joudun myymään pois autoni ja jopa polkupyöränkin.

Äänestä

Terminologia vaihtelee ilmaston myötä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Että laitatte vaan karatekid elokuvan you're the best soimaan ja käytte käytettyjen autojen liikkeestä hakemassa auton ja menette töihin. Miksi ette mene!?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu