Lukashenko lähtenyt maanpakoon

Twitterissä huhutaan, että Lukan lentokone on laskeutunut Turkkiin.

Suomen media ei ole uutisoinut asiasta.
49495
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 49

Vanhimmat

Joutuukohan Putin Kalsarimyrkyttäjä anomaan turvapaikkaa Haagista?

Äänestä
  • 🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒

    🍑 ­­­N­y­­m­f­­­o­­­m­­­a­­­a­­­n­­­i -> https://ye.pe/finngirl21#17903684S

    🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞

    Äänestä

Toivottavasti Putin saadaan vallasta, tulee vahvemmat voimat Venäjällä ja pistetään Suomenkin rakkien suut suppuun vaikka asevoimin.

Äänestä
  • Kaatuuko Valko-Venäjä samalla kuin itse venäjäkin? Ja tulee se noutaja sinullekin, putlerin kätyrille.

    1Äänestä

  • 🤡🤡🤣 sinä olet sjilloin jo manalassa

    1Äänestä

  • Putleristin turhaa haaveilua!
    Venäjän aurinko on laskenut.
    Eikä nouse enää koskaan.

    1Äänestä

  • Anonyymi00002 kirjoitti:

    Kaatuuko Valko-Venäjä samalla kuin itse venäjäkin? Ja tulee se noutaja sinullekin, putlerin kätyrille.

    KUN Venäjä kaatuu, sortuu myös sen satelliitti, Valko-Venäjä.

    Äänestä

  • Anonyymi00002 kirjoitti:

    Kaatuuko Valko-Venäjä samalla kuin itse venäjäkin? Ja tulee se noutaja sinullekin, putlerin kätyrille.

    Kyllä nämä kätyrit tulee vielä kaatumaan. Venäjällä ei ole mitään mahdollisuuksia natoa vastaan.

    Äänestä

Tuosta ohi lenteli yöllä koneita etelään, ehkä lomailijoita Turkkiin?

Äänestä

hehe

Äänestä

Domino-ilmiö. Kun yksi kurilla johdettu kaatuu, kaatuu koko joukko muita peesaajia.
Luulen, että Kiinassa seurataan tilannetta suuresti huolestuneena.
Maailma voi olla puolen vuoden päästä aivan erilainen.

1Äänestä

näin

Äänestä

Likasankolle tulee noutaja,käy myös sille kun Mussoliinille. Ukraina vahvistuu ja lyö molemmat mulkkkuvaltiot kerralla.

1Äänestä

hyvä

Äänestä

Myös Venäjän johto Putin Kalsarimyrkyttäjä mukaanlukien on jo poistunut Moskovasta, jonne Wagnerin palkkasoturit saattavat saapua j8 ensi yönä.

1Äänestä

Anna mulle tähtitaivas, anna valo elämään

vitut annan, Putin

Äänestä

näin

Äänestä

Brittitiedustelu: Lukashenkon kone on laskeutunut Turkkiin.
Myös Orbanin kone saapui Turkkiin.

Aikeena on keskustella Ruotsin Natojäsenyyden ratifioinnin lopullisesta hautaamisesta.

Suomen media ei ole uutisoinut asiasta.

Äänestä

hyvä että pakenee

Äänestä

hyvä

Äänestä

mahtavaa

Äänestä

näin

Äänestä

Turkkiinko Lukashenko pakeni ?

Äänestä
  • Uutisoitiin että Lukan kone paineli Turkkiin heti ensimmäisenä. Juuri ennen kuin Prigon marssi Moskovaa kohti alkoi.

    1Äänestä

hyvä

Äänestä

Pakkasukko on kuulemma pyytänyt turvapaikkaa ameriikasta .

Äänestä

Lukalla taisi olla valtion kultavaranto mukana taskurahoiksi.

Äänestä

näin

Äänestä

Venäjän 3 päivän sota on osoittanut ylivertaisuutensa.

Blitzkrieg by Putin tulee olemaan myös Suomen Puolustusvoimissa opetusaiheena ja ensimmäiset tohtorin väitöskirjat on tehty.

Äänestä

"Lukalla taisi olla valtion kultavaranto mukana taskurahoiksi."

Sen takia ei kone ei päässyt Turkkia pitemmällä.

Jos esim Putin tekisi vastaavan paon niin Maariahaminaan viimeistään putoaisi.

Lähetystön ikkunaan.

Äänestä

Myös Rotenberg, Potanin, Manturov ja Kovaltshuk pötkivät pakoon.

Aika lyhyt sytytyslanka Venäjän ns. eliitillä. Riskianalyysit tehtiin harvinaisen nopeasti. Putte taatusti laskee henkensä noiden varaan jatkossa.

Äänestä

Oligarkit lensivät Moskovasta niin nopeasti, että se kertoo jotain valmisteluista. Juhannusviikonloppunakin charterlentäjät päivystivät jossain tunnin hälytysvalmiudessa. Koneet olivat varmaan tankattuina ja nokka kohti kiitorataa.

Äänestä

Hakkerit jos pistävät Venäjän televisioon valeuutisen, että Wagnerin porukka on uudella marssilla Moskovaan, niin puolet miljardööreistä laukkaa jo lentokentälle.

Äänestä

Paksua Bäcmannia ei otettu koneeseen ?

Äänestä
  • Vain påå mahtui

    Äänestä

Lukashenko on jo palannut maanpaosta Turkista.

Suomen media ei ole uutisoinut asiasta.

Äänestä

Passissa oli Putinin
kuva.

Äänestä

Luka lähti teroittamaan hokkareitaan

Äänestä

hyvä

Äänestä

Luksenka oli alusta asti tietoinen Wagnerin toimista ja kun kuuli Rostovin kapinasta, lähetti heti perheensä pakoon Istanbuliin. Putin oli juhlimassa Pietarissa Kavatshugin jahdilla valoshowta jokiristeilyllä, eikä tiennyt mitään Rostovin tapahtumista. Kun Luka ei saanut häntä kiinni, soitteli hätääntyneenä ympäri ämpäri, esim. Ergotanille Turkkiin ja Kazakstanin Tokajeville ja myös entiselle presitendille Nazareville kysyäkseen neuvoja mitä pitäisi tehdä, kun kolonna oli menossa jo Moskovaa kohti.
Soitteli sitten suoraan Prigozinelle ja kiroili puhelimessa puoli tuntia hänen kanssaan ja sai kolonnin pysäytettyä 300 km ennen Moskovaa.
Putin ryyppäsi vieä Pietarissa ja kun lensi takaisin Moskovaan, antoi lausunnon selkään puukottamisesta jne.
Armeija ei puuttunut mitenkään tapahtumiin. Vain Putinin oma armeija, kansalliskaarti, yritti täytellä hiekkasäkkejä ja tuhota maanteitä ja siltoja ettei joukkio pääsisi Moskovaan asti.
Kun Putinin pää selvisi, alkoi teatteriesitykset turvallisuusneuvoston kanssa ja kansalliskaartin kiittely valtion pelastamisesta sisällissodalta.

Puhdistustoimet tulevat jatkumaan vielä pitkään, eikä kukaan uskalla enää mitään. Putin jatkaa kuin mitään ei olisi tapahtunut.

Äänestä

hyvä

Äänestä

Tietääkö kukaan kuka varasti Putinin jahdit?

Äänestä
  • Wagner?

    Äänestä

hyvä

Äänestä

Putinin jahti kuskattiin Saksasta huollosta kiireellä Pietariin juuri ennen Venäjän helmikuun -22 hyökkästä.

Äänestä

hyvä

Äänestä

Tuleeko wagnerista uusi Isis järjestö..

Äänestä

Tavallisesti hyvin perillä olevat tahot, jotka haluavat pysytellä nimeettöminä, ovat pitäneet varmana tietona, sitä että USAn presidentti on lähdössä maanpakoon. Samat luotettavat lähteet kertovat että hän hakee turvapaikkaa Suomesta!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Twitterissä huhutaan, että Lukan lentokone on laskeutunut Turkkiin.

Suomen media ei ole uutisoinut asiasta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu