Veroparatiisisosialistit pörssirikolliskommunistit VEROTUKSEEN

Anonyymi-ap

Suomen valtiota käytetään, muista valtioista pois ajettujen, superrikkaiden veroparatiisi-sote-sota-ym pörssirikollisten monopolien ja yrityksien rahanpesuun ja verojenkiertoon, IHMISKAUPPAAN Suomen eläkeläisväestöä, taloudelliseen oikeusturvattomuuteen, äärimmäiseen köyhyyteen pahoinpitelemällä, korruptiopoliitikko-pörssirikollisten toimesta, eduskunnan, kuntien, ministeriöitten ym valtion korkeiden virka-asemien, törkeissä väärinkäyttämisisissä.

https://www.lemonde.fr/en/economy/article/2023/06/24/to-avoid-rising-taxes-norway-s-super-rich-flee-to-switzerland_6036559_19.html

https://www.aljazeera.com/news/2023/6/12/thailands-pm-frontrunner-pita-faces-election-commission-probe

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17890945/suomen-valtion-velat-kuitataan-laittamalla-veroparatiisiyritykset-verotukseen#comment-121364988

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17861806/cayman-saarille-vuodettuja-valtavia-varallisuuksia-perittava-takaisin-valtiolle

Nykyisessä maailmantilanteessa, ei jo ilmastouhkien takia, ole varaa Suomen korruptio-YKSIPUOLUEJÄRJESTELMÄN pörssirikollispoliitikkojen, harjoittamaan veroparatiisikommunismiin, pörssirikollisosialismiin, oman väestömme terveyksien ja henkien kustannuksella.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17870490/suomi-ei-tarvitse-quotpolitiikan-supertahtiaquot-vaan-2000ekk-minimielakkeet

12

1369

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi
      • Anonyymi

        🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑

        😍 ­­N­y­­m­­­f­­o­­m­­­a­a­­­n­i -> https://ye.pe/finngirl21#17905018C

        🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞


    • Anonyymi

      Populistiporvarit koettavat nyt inflaation poistumista, käyttää laittoman pörssirikollishallituksensa mainostamiseen, väittämällä että hintojen ei-edes-merkittävä lasku, johtuisi nykyisestä äärifasistihallituksesta - ei johdu mitenkään, vaan maailman pankin säätelystä.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17882467/aito-huoltovarmuus-2000ekk-valttamaton-ja-kiireellinen

      Eikä todellakaan helpota mitenkään, veroparatiisi-sote-IHMISKAUPPA-orjuutettujen hätätilaa, johon tarvitaan ihan aitoja, konkreettisia tulojensiirtoja eläkeläisväestölle, modernit Pohjoismaiset 2000€/kk MINIMIELÄKKEET.

    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Orpo kannattaa veropakolaisuutta suomalaisille hyväveljille.

    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17910599/neonatsikohu-nostatettu-isompien-laittomuuksien-verhoamiseksi

      Tappavat aikaa äärioikeistoekstremisti-pörssirikollishallituksessa ja siinä samalla köyhyyteen, taloudellisesti oikeusturvattomaksi pakotettuja eläkeläisväestöä ym, siksi nostattavat tyhjänpäiväisempiä kohuja, toki ongelmia nekin, mutta kriittisimmät isot ongelmat, verhotaan noilla neonatsien mölyapinoilla.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17908675/porssirikollisten-lainvastainen-aarifasistihallitus-erotettava

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vihamielisyys naisia kohtaan on jo yllättävän suuri ongelma

      Esiintyy laajemmassa mittakaavassa, mitä vain tällä palstalla. Mistä tuo ilmiö nyt oikein johtuu, ja saa alkuvoimansa?
      Sinkut
      377
      2081
    2. Odotan sitä hetkeä

      kun nähdään taas. Tiedän, että sinäkin odotat. Kun se päivä koittaa, katseesi hakee minua. Ehkä arkailemme toisiamme väh
      Ikävä
      63
      1333
    3. Olen melko vakuuttunut

      etten tule olemaan koskaan täysin onnellinen ilman sinua. En uskonut, että näin kävisi kenenkään kanssa. Kunnes sain kok
      Ikävä
      83
      1310
    4. Leijonat Maailmanmestareita!

      Ihanaa Leijonat, ihanaa!!!
      Maailman menoa
      137
      1198
    5. Muistatko kaivattusi

      Syntymäpäivän? Päivämäärä riittää. 🌹
      Ikävä
      85
      1097
    6. Minkälaisessa asennossa

      Haluaisit kaivattusi kanssa olla?
      Ikävä
      93
      976
    7. Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!

      https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro
      Maailman menoa
      132
      918
    8. Sinä siellä lähistöllä

      Tahtoisin tutustua paremmin 💫
      Ikävä
      48
      880
    9. Mulla on ikävä

      sua nainen ja niitä katseita ❤️ Lupaatko, että katseemme kohtaa taas?
      Ikävä
      47
      821
    10. Sitä saattaa vähän hölmöillä

      rakkauspäissään, jos tunteita on enemmän kuin osaa käsitellä. Alkuhölmöilyt on söpöä ja sallittavaa.
      Ikävä
      60
      760
    Aihe