Neonatsikohu nostatettu, ISOMPIEN LAITTOMUUKSIEN verhoamiseksi

Anonyymi-ap

Aikansa sitä pöllyttävät ja sitten erottavat neonatsin ja on muka ongelmat ratkaistu LAINVASTAISUUKSIEN suhteen, kun ISOIMMAT LAINVASTAISUUDET, ovat vielä täysin selvittämättä.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17910438/porssirikollisten-neonatsien-aarifasistihallitus-ei-ole-toimintakykyinen-se-on-lainvastainen#comment-121642902

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17910526/porssirikollishallituksen-ongelma-ei-ole-vain-neonatsius-taloudellinen-vakivalta-on-lainvastaista#comment-121643967

Taloudellinen väkivalta, jo entuudestaan taloudellisesti oikeusturvattomia, Suomen eläkeläisväestöä kohtaan, on ISO RIKOS Suomen ja kansainvälisten lakien mukaan.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17906122/2000ekk-minimielake-ei-ole-quotrahan-antamistaquot-vaan-laillista-oikeusturvaa-elakelaisille

YKSIPUOLUEJÄRJESTELMÄSSÄ kehittelevät nyt noita neonatsi-graffitti-ym hölynpöly-kohuja, ettei vain tarvitsisi kantaa vastuuta ja tehdä niitä konkreettisia, tulojensiirtoja köyhyyseläkeläisille, joista EU:kin on antanut Suomelle jo liian monta, hälyyttävää varoitusta.

https://tradingeconomics.com/finland/at-risk-of-poverty-rate-for-pensioners-eurostat-data.html

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17882467/aito-huoltovarmuus-2000ekk-valttamaton-ja-kiireellinen

33

1396

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Toimintakyvytönhän on lainvastaisuuksiin turvautuva, äärifasistinen pörssirikollishallitus on. Jo ilmastouhkien torjunta uskottavasti, vaatii sosiaalista oikeudenmukaisuutta, eli taloudellisen oikeusturvan, aidosti kuntoonlaittamista, eläkeläisväestölle ja muille köyhyyteen pakotetuille, sen ovat maailman huippututkijat, vetoomuksessaan valtioittenjohtajille painottaneet. Mitä tekee äärioikeistoekstremisti-pörssirikollishallitus, pyörii kypärä päässä veroparatiisi-tuulivoimaloiden juurella, jakamassa verovaramme verokeitaisiin suursijoittaja-pörssirikollisille.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17859449/ilmastouhkia-voi-torjua-vain-sosiaalisesti-oikeudenmukaisella-tavalla

    • Anonyymi

      Toinen on-sana pois, korjaus.

      • Anonyymi

        uutiset on pelkkää teatteria, jolla todellisuus salataan...

        ps.

        tra.nsu-Urpon  voi  pitää senaikaa  puuhka-kaapissa  piilossa.



        kaikki  menee  hyvin...



        ps.



        Per.sut. koko.omus = ped.ofi..ili-puolueet. Mm. 4 kpl LAP.SISE.K.SI-TUO.MI.OTA kok.oomus-pers.uille...

        tuosta kaikkia järkyttävästä por.vari-kultti Asiasta uutisoi Helsingin sanomat:

        https://www.

        hs.fi/politiikka/art-2000008008507.html

        pers.u-paikkakuntien natsi-sat,.an.isteja?


    • Anonyymi

      Ei riitä alkuunkaan yhden neonatsin erottaminen, kun niitä on tuossa LAINVASTAISESSA äärioikeistoekstremisti-pörssirikollishallituksessa, pilvin pimein ja ne ISOIMMAT RIKOKSET Suomen kansalaisten taloudellisia perusoikeuksia kohtaan, jotka ovat seurausta Suomen valtion ja eläkerahastojen, pörssirikollisille verokeitaisiin ryöstämisistä, ovat vielä täysin rikostutkimatta- ja syyttämättä.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17837995/eun-rikostutkijat-selvittamaan-valtion-ja-kuntien-isoa-korruptiota-porssirikollisuutta-suomessa#comment-120565940

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Äärioikeistoekstremistien pörssirikollishallituksen, tekopyhyys ja kaksinaamaisuus, tiivistyy rasismissa, jonka tekijät, ovat samoja, jotka "ryssittelevät" Suomen kansan suurta enemmistöä, jotka emme ole koskaan antaneet lupaa, pörssirikollisten AutokratiaUsan hyökkäysliitto-hävittäjähankkeille.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17470104/ex-aarioikeistohallitus-oli-laiton-usan-sotarikosliitto-hanke-on-laiton#comment-114962517

      Äärioikeistoekstremisti pörssirikolliset lainvastaisine neonatsihallituksineen, ovat itse niitä "putinisteja", joiksi Suomen kansalaisia räkyttävät.

    • Anonyymi

      Tarkoitus on taivastella,kauhistella ja siunailla, yhtä äärioikeistoekstremisnatsia, vaikka pörssirikollishallitus on niitä täynnänsä.

      LAINVASTAINEN veroparatiisirikollisten äärifasistihallitus on EROTETTAVA.

    • Anonyymi

      Luuleeko joku muka, että ongelma poistuu, kun natsi-pörssirikollisjoukkiosta, erotetaan yksi puutarhatonttu, ei todellakaan riitä, lainvastainen neonatsi-pörssirikollis-äärioikeistoekstremistihallitus on erotettava.

    • Anonyymi

      Vaatikaa LAINVASTAISEN pörssirikollis-äärioikeistoekstremistihallituksen EROTTAMISTA.

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Se on ainakin varma, ettei yksikään puolue, tule saamaan enää ääniämme, jos tuota täysin lainvastaista pörssirikollis-äärifasistien laitonta veroparatiisihallitusta, ei pian eroteta, tiedoksi.

    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Ei ole isompaa laittomuutta kuin fasistien kannattaminen.

    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Muu pörssirikollishallitus on tiennyt, tuon yhden neonatsin huijauksesta, mutta ovat silti hyväksyneet sen äärioikeistoekstremistihallitukseen, eikö se tee niistä myös tuossa rötöksessa kanssarikollisia ?

      https://yle.fi/a/74-20039152

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17911609/ei-riita-yhden-neonatsin-erottaminen-aarioikeistoekstremistihallitus-erotettava

      Suomen kansaa HARHAUTETAAN nyt ek-medioissa urakalla, niiden todella paljon ISOMPIEN LAINVASTAISUUKSIEN peittelemiseksi, joihin tuo äärioikeistoekstremistinen pörssirikollishallitus on syyllinen, eli erotettava.

    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Kaikkein haavoittuvimmat, pörssirikollis-äärioikeistoekstremisti-neonatsien, raaimman vihaväkivallan kohteet, haavoittuvimmat eläkeläisköyhyyteen, veroparatiisi-sote-IHMISKAUPPA-orjiksi pahoinpidellyt, eivät "mellakoi".

      https://tradingeconomics.com/finland/at-risk-of-poverty-rate-for-pensioners-eurostat-data.html

      https://www.lemonde.fr/en/france/article/2023/03/28/french-pension-reform-among-the-most-affected-working-class-communities-often-can-t-afford-to-protest_6020993_7.html

      Taloudellisesti oikeusturvattomaksi, äärimmäiseen köyhyyteen pahoinpidellyt, veroparatiisi-sote-IHMISKAUPPA-orjuuttamiseläkeläiset, jäävät myös Setan / Priden ja Naisunionin, ökyrikkaiden, korkeakoulutettujen, perintö- ja verosuunnittelija-pörssirikollisten, toiminnan ulkopuolelle, vaikka köyhyys on koko ajan naisistunut ja pahentunut ja koskee vanhuksia, vammaisia, sukupuolivähemmistöjä, pitkäaikaissairastutettuja, ym joiden enemmistö on yksinasuvia naisia.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17882467/aito-huoltovarmuus-2000ekk-valttamaton-ja-kiireellinen

    • Anonyymi

      Yleensäkin jo ilmastouhkien uskottavan torjumisen ehtona ja edellytyksenä, oleva "sosiaalinen oikeudenmukaisuus jokaisen valtion sisällä", kuten maailman huippututkijat vetoomuksessaan valtioittenjohtajille, ovat tiedottaneet, on Suomi jo niin vakavasti jäljessä, noista ehdoista ja edellytyksistä, eläkeläisväestön äärimmäiseen köyhyyteen, taloudellisesti oikeusturvattomaksi pahoinpitelemisen takia, että minkään toimintakykyisen hallituksen ehtona ja edellytyksenä, on oltava lähtökohta kiirehtiä, aidon taloudellisen oikeusturvan 2000€/kk ajanmukaisia, erittäin tarpeellisia ja välttämättömiä MINIMIELÄKKEITÄ eläkeläisväestölle.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17909223/aarifasistihallitus-hyysaa-norjasta-paenneita-superrikkaita-verovalttelijoita-soteihmiskaupassa

      Tuollainen pörssirikollisuuden muoto, jossa vanhuksia, vammaisia ja pitkäaikaissairaita, pidetään käytännössä orjuudessa, veroparatiisi-sote-IHMISKAUPASSA, äärimmäiseen köyhyyteen, taloudellisesti oikeusturvattomaksi pahoinpitelemällä, ei voi jatkua, vaan siihen syyllistyneet pörssirikollishallituksessa ja eduskunnan yksipuoluejärjestelmässä, on erotettava.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17910526/porssirikollishallituksen-ongelma-ei-ole-vain-neonatsius-taloudellinen-vakivalta-on-lainvastaista#comment-121643967

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17915184/niljakeniinistooligarkki-neonatsihallituksineen-harhauttamassa-jalleen

      Neonatsien mölinä "punavihreistä" on täyttää äärifasistista soopaa, se on jo kansainvälisten huippututkijoidenkin todistama, ettei mitään sellaista enää ole Suomessa, vain erittäin syvästi korruptoitu, pörssirikollisten YKSIPUOLUEJÄRJESTELMÄ äärioikeistoekstremistinen sellainen.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17777833/suomen-kansaa-harhautetaan-maksamaan-aarioikeistotrumpistien-sotarikosbisneksia#comment-119664469

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Aika erikoista EK-Yleltä, lähteä suoraan mainostamaan, LAINVASTAISTA neonatsihallitusta ja vieläpä rasismilla.

    • Anonyymi

      ydinisku Israeliin on ainoa ratkaisu

    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Neonatsihallituksen äärioikeistoekstremisti-käytännön väkivaltajoukkojen, katunatsien väkivallan uhan kohteina, eivät suinkaan ole eduskunnan korruptio-yksipuoluejärjestelmän, ökyrikkaat perintö- ja verosuunnittelija-pörssirikollis-korruptiopoliitikot itse, vaikka EK-medioissa niin väitetään, vaan kohteina ovat haavoittuvimmat Suomen kansalaiset, eläkeläisköyhät ym tavalliset ihmiset kadunkulkijat, veroparatiisi-sote-IHMISKAUPPA-orjuutetut ym.

      https://seura.fi/asiat/ajankohtaista/suomen-sisun-kokoomuslainen-tiedottaja-tiedan-useita-jotka-ovat-kokoomuksessa-mukana/

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17939350/aarioikeisto-ek-yle-vaaristelee-neonatsien-uhkien-kohteita

      Suomen kansaa harhautetaan, säälimään ökyrikkaita perintö- ja verosuunnittelija-pörssirikollis-korruptiopoliitikkoja, väittämällä että olisi "rotusota" ja se kohdistuisi ökyrikkaisiin korruptiopoliitikko-pörssirikollisiin. Sota pörssirikollisrikkaiden ja tavallisten ihmisten välillä on ja siinä saattaa käydä kalpaten,myös korruptio-vallankäyttäjillekin luultavasti, jos eriarvoistamisen, kansan kahtiajaon ja ison korjaamattoman eläkeläisköyhyys hätätilan, annetaan rehottaa ja ihmisiä pidetään veroparatiisi-soteIHMISKAUPPA-orjina, äärimmäiseen köyhyyteen, taloudellisesti oikeusturvattomaksi pakottamalla.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17912938/elakelaiskoyhat-ovat-suomen-quotnaheleitaquot

    Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävöin sinua kokoyön!

      En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun
      Ikävä
      45
      3151
    2. Kova karman laki

      Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko
      Hindulaisuus
      508
      1917
    3. Päivieni piristys, missä olet?

      Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei
      Ikävä
      17
      1900
    4. Näen jatkuvasti Sompasaunalla alastomia miehiä ja naisia

      jotka menevät siihen viereiseen rantaan myös uimaan alasti. Sompasaunat on siis Mustikkamaalla Helsingissä, ja kuljen si
      Maailman menoa
      79
      1702
    5. Älä mahdollisesti ota itseesi

      En voinut tietää. Sitäpaitsi.. niin
      Ikävä
      18
      1512
    6. Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin

      Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo
      Tunteet
      43
      1388
    7. Ota nainen yhteyttä ja tee Tikusta asiaa?

      Niin sitten minä teen Takusta asiaa.
      Ikävä
      26
      1322
    8. Millainen kaivattusi luonne on?

      Millaisia luonteenpiirteitä arvostat kaivatussa? Oletteko samanlaisia luonteeltanne?
      Ikävä
      90
      1319
    9. Helena ja Mikko Koivun ero jatkuu edelleen ja loppua ei näy.

      Voi eikä, miksi menee noin vaikeaksi avioero ja sopua ei tää ex- pari vaan saa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      116
      1157
    10. UPM suunnittelee paperintuotannon lopettamista LPR:ssa

      Ilta-Sanomissa oli uutinen. Metsäyhtiö UPM suunnittelee paperintuotannon lopettamista Kaukaan-tehtaalla Lappeenrannassa
      Lappeenranta
      111
      1135
    Aihe