Miettivät menikö rukous oikein?
Muistinko mainita kaikki.
Heräänkö helvetissä?
Piruko kurkkii ikkunoista?
Muistinko mainita kaikki.
Heräänkö helvetissä?
Piruko kurkkii ikkunoista?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Niin tässä on kuvausta siitä, mitä siellä helvetissä oikein tapahtuu:
http://divinerevelations.info/Documents/7_Jovenes/Finnish_7_Youths_Hell.htm
"Herra salli meidän katsella miestä, joka oli yhden padan sisällä. Hän oli ylösalaisin ja liha tippui paloina hänen naamastaan. Hän katsoi Herraa läpitunkevasti ja sitten hän alkoi huutaa ja kutsua Jeesuksen nimeä. Hän sanoi: ”Herra armahda! Herra anna minulle mahdollisuus! Herra vie minut pois tästä paikasta!”
Mutta Herra Jeesus ei tahtonut katsoa häneen. Jeesus yksinkertaisesti vain käänsi selkänsä hänelle. Kun Jeesus teki näin, alkoi mies kirota ja pilkata Herraa. Tämä mies oli John Lennon, saatanallisen ”The Beatles” bändin jäsen. John Lennon oli mies, joka pilkkasi Herraa elämänsä aikana.
Hän väitti että kristinusko oli häviämässä ja että Jeesus Kristus tultaisiin unohtamaan kokonaan. Siitä huolimatta tämä mies on tänä päivänä Helvetissä ja Jeesus Kristus on elossa!! Kristinusko ei ole myöskään hävinnyt. "
Että tämmöstä. Eipä muuta kuin hyvää yötä....
Rahikaista lainaten:
Siell paloi ukkoloil perskarvatkin....
On vastaavia näkyjä muitakin kristityillä netissä!
Uskovaisilla pojillakin voi olla pelkotiloja.
Joudun kokoamaan runkkaamisesta helvettiin, niistä suurimpia.
Kadotukseen🥵
Jonakin päivänä meistä jokainen kuolee. Sen jälkeen olotila on sama kuin oli ennen kuolemaakin. Eli ei ole mitään. Vastaava tilanne on syntymättömillä lapsilla. Heitäkään ei vain yksinkertaisesti ole. Yksinkertaista, mutta joillekin tämä on mahdoton hyväksyttäväksi.
Ei ei ei.