Karesuvannosta Kilpisjärvelle. Asfaltin katkeamat paukuttaa niin että kaapit vaan rusahtelee.
Aivan älytöm tie
10
446
Vastaukset
- Anonyymi
Onneksi muilla on lomalla aikaa ajaa hiljaa ja alle suurimmansallitunnopeuden. Kaahaa sinä vaan ja riko se vuokra-auto ja valita siitä täällä.
- Anonyymi
Ihan kuule omalla autolla aja. Ja yleensä aika tarkasti nopeusrajoitusten mukaan.
Silti hakkaa asfaltin katkeamakohdat ja tiessä suuria heittoja. Ei ole mitenkään miellyttävä ajaa. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ihan kuule omalla autolla aja. Ja yleensä aika tarkasti nopeusrajoitusten mukaan.
Silti hakkaa asfaltin katkeamakohdat ja tiessä suuria heittoja. Ei ole mitenkään miellyttävä ajaa.Jos kolisee liikaa, laske nopeus alle rajoitusten.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jos kolisee liikaa, laske nopeus alle rajoitusten.
Ei kolise eikä rämise. *ituttaa vaan kun heiluu laidasta laitaan kun tie kallistelee ja halkeaman kohdat hakkaa. Menkää kokeilemaan.
Yhdessä kohden tiessä keskellä hevosen kokoinen reikä. Jos ei hoksaa varoitusta niin mäjähtää kunnolla. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei kolise eikä rämise. *ituttaa vaan kun heiluu laidasta laitaan kun tie kallistelee ja halkeaman kohdat hakkaa. Menkää kokeilemaan.
Yhdessä kohden tiessä keskellä hevosen kokoinen reikä. Jos ei hoksaa varoitusta niin mäjähtää kunnolla.Jos laskee nopeutta niin ehtii jotain huomatakin. Ne varoitukset on siellä ihan siinä missä pitääkin ja turha täällä valittaa jos ei ymmärrä laskea nopeutta. Kannattaa pysyä siellä kehä kolmosen sisäpuolella jos ei ymmärrä mitään.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jos laskee nopeutta niin ehtii jotain huomatakin. Ne varoitukset on siellä ihan siinä missä pitääkin ja turha täällä valittaa jos ei ymmärrä laskea nopeutta. Kannattaa pysyä siellä kehä kolmosen sisäpuolella jos ei ymmärrä mitään.
Haha..."varoitukset siellä missä pitääkin.."
60-70km huonoa tietä. Jotkut varoitukset kuopista paikoissa missä ei tarvitsi edes olla sillä kuopat joista varoitettu ovat paljon lievempiä kuin moni muu varoittamaton paikka.
Mitä minä kehä kolmosen sisälle menisin koska olen kotoisin etelä-savosta.
Pahimmat ovat katkeamat asfaltissa jotka ulottuu tien tien reunasta reunaan. Siinä ei auta vauhdin pudottaminen. - Anonyymi
🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑
❤️ Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#179063661
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞
- Anonyymi
Suomessa on euroopan huonoimmassa kunnossa olevat päällystetyt tiet nykyään.
Oli ne taajamissa, kaupungeissa, kuntien välillä olevat tiet.
Katkeamia ja railoja ei tunnuta täällä korjaavan kukaan ja siksi menneet huonoksi.
Tulette vielä näkemään kovan metelin 5-10 vuoden sisällä kun tiet menee siihen kuntoon että ei voi enää ajaa. 1990 alkanut ongelma koska 30 vuotta jätetty huoltamatta, eli teitä ei ole ajeltu läpi ja täytetty kunnolla. Suomessa on kaikkialla asfalttiteitä kaikissa paikoissa joissa on taajama ja teitä toiseen kuntaan.
Oikeuteen henkilöt joille kuului viran ja valtion virastoissa tieverkostot.- Anonyymi
Tonokit demariministerit ne leikkasi tiemäärärahoja roimasti.
Jotta tiet pysyisivät entisessä kunnossa , niin pitäisi asfaltoida n. 4000 km joka vuosi.
Mutta nämä tuhertajat leikkasivat rahoja rajusti, niin että ne riittää vain 1500 km.
Menikö rahat työväentalojen maaliavustuksiin vai Afriikan maiden kulttuuritukeen ?
- Anonyymi
Suomi on köyhä ja asfaltti kartellien työnjälki tuntuu😂🤣
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mies, näen sinua hetken
ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen183764Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus
Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki2223698Riikka Purra on ihana, jämpti
Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä962656SDP haluaa LISÄÄ veroja bensa-autoille!
Sdp:n vaihtoehtobudjetti esittää polttomoottoriautoille lisää veroja Sdp esittää tuoreessa vaihtoehtobudjetissaan verot202564Antti Lindtman kiitti valtiovarainministeri Purraa
Ministeri Purra kertoi ottavasa vastuun EU:n alijäämämenettelyyn joutumisesta. Hän myös sanoi tietävänsä, että Lindtman182238Henkilökohtaisia paljastuksia Dubaista - Kohujulkkis Sofia Belorf on äitipuoli ja puoliso!
Tiesitkö, että Sofia on äitipuoli ja rakastava puoliso? Sofia Belorf saa oman sarjan, jossa seurataan hänen Bling Bling642236"Purra löylytti oppositiota", sanoi naistoimittaja Pöllöraadissa
Kyllä, Purra tekee juuri sitä työtä mitä hänen tuossa asemassa pitää tehdä, hän antaa oppositiolle takaisin samalla mita272083Suomalaisten enemmistö on (ateisteja / fiksuja / sosialisteja)
Tai jokin noiden yhdistelmä, koska S-ryhmän markkinaosuus päivittäistavarakaupasta on yli 50 prosenttia.131946Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki
Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue581778- 901611