Rkp on ongelma hallituksessa

Miksi piti ottaa hallitukseen tuollainen vastarannan kiiski. Oikea limainen ruotsalainen kiiski. Nyt jokainen äänestys on arpapeliä, kun Maja on aina vastahankaan.
37246
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 37

Vanhimmat

RäKäPäät ampuivat kovilla!!

Äänestä
  • Naurettavaa on täytyykö persuin liittyä sinimustiin apupuolueeseensa , jotta Persut voi olla aidosti natseja !!

    Äänestä

Vastenmielinen änkyrä Henriksson olisi pitänyt ehdottomasti jättää pois hallituksesta.

Äänestä
  • Biudiu pilaa koko RKP:een.

    Äänestä

  • Anonyymi00026 kirjoitti:

    Biudiu pilaa koko RKP:een.

    Bidee on nimensä mukainen!

    Äänestä

Se varmaan on kirjoittamaton laki että sen pitää automaattisesti olla kaikissa hallituksissa mukana.

Äänestä
  • Muuten se olisi räsismiä.

    Äänestä

Hevosnaamainen honottaja Henriksson katkerana

Äänestä

Hallituksen kaatumista ei missään nimessä pidä pelätä vaan aina kun RKP osoittaa olevansa hallitusohjelmaa vastaan, niin RKP:tä on heikennettävä tavalla tai toisella.

Äänestä

Ongelma no 1 on Kokoomus, no 2 Perussuomalaiset,
no 3 on RKP, joka on ongelma numeroille 1 ja 2

Äänestä
  • Ongelma 1 on vihreät, ongelma 2 on vassut, ongelma 3 on SDP, ongelma 4 on kepu.
    Hjalliksesta ei ole niinkään haittaa.

    Äänestä

Orpon käytävä RKP:n kanssa pelisääntökeskustelu. Ministerin luottamusäänestys ei ole omatunnonkysymys.

Äänestä
  • Ei Orposta ole tuollaiseen.

    Äänestä

  • Näin on!

    Natsien syrjiminen on lopetettava.

    Äänestä

  • Tässä tapauksessa ministerin luottamusäänestys on mitä suurimmissa määrin omantunnon kysymys.

    Äänestä

  • Anonyymi00023 kirjoitti:

    Näin on!

    Natsien syrjiminen on lopetettava.

    Taistolaisille valtion eläke.
    Kommunisteille spraymaalit ja taiteilijaeläke.

    Äänestä

RKP ainoa sivistyspuolue SDP:n ohella.
Paras hallitus Suomelle: SDP, vihreät, keskusta, RKP.

Äänestä
  • Luoja varjele...

    Äänestä

  • Anonyymi00011 kirjoitti:

    Luoja varjele...

    Kyllä, Luoja varjelee hyviä ihmisiä, ei varkaita eikä pahan tekijöitä. Heitä varjelee paha.

    Äänestä

  • Itse hyväksyn vain kommunistien äärisiivestä kasatun hallituksen, koska: muut ovat fascisteja ja näiden lakeijoita!

    T:Leonid Lötjonen
    piirisihteeri
    Lada 1200L -73

    Äänestä

  • Siinä lähti itsenäisyyskin jos tuollainen hihhulihallitus olisi vallassa.

    Äänestä

  • Anonyymi00017 kirjoitti:

    Itse hyväksyn vain kommunistien äärisiivestä kasatun hallituksen, koska: muut ovat fascisteja ja näiden lakeijoita!

    T:Leonid Lötjonen
    piirisihteeri
    Lada 1200L -73

    Leonid saa luottamuslauseen vain Putiinin keskuskomiteassa.

    Äänestä

  • Olen aivan samaa mieltä, on asian osaamista ,eikä vain hymyilyä kuten ulkoministerillä kun puhuu Ukraina -Venäjä sodasta.

    Äänestä

  • Anonyymi00029 kirjoitti:

    Leonid saa luottamuslauseen vain Putiinin keskuskomiteassa.

    Soitin ja ilmiannoin Sinut FSB:lle, jotta noutavat kuulusteluihin.

    T: Leonid

    Äänestä

Rkp pois hallituksesta ja kepu tilalle. Saadan pakkoruotsi vihdoin poistettua Suomen koululaisia kiusaamasta.

Äänestä
  • Kepu pettää aina.
    Kulmuni sai epäluottamuksen ja piti vaihtaa.
    Samoin Rinne ja vielä pääministerin paikalta.

    Äänestä

Vain natsimyönteiset puolueet tulisi ottaa hallitukseen. Nyt niitä on hallituksessa kolme, mutta RKP on paha virhe!

Äänestä
  • Ruotsalaiset olivat Euroopassa natsien rotuopin suurimpia kannattajia viime sodissa.
    Edelleenkin bätre folk.

    Äänestä

Selkäänpuukottaja hurrit yrittävät saada hallituksen kaatumaan sisältäpäin ottamatta siitä kuitenkaan täyttä vastuuta.

Äänestä

Olen 100 varma että RKP ei ole koko kautta hallituksessa, ja hyvä niin.

Äänestä
  • Jos RKP lähtee, hallitus kaatuu.

    Äänestä

Maja

Äänestä

RKP on järjen airut hallituksessa, kaikkien sekopäiden, linnakundien ja natsien joukossa.

Äänestä
  • Rkp:n Biudiu on hörhömpi kuin hörhö.

    Äänestä

Mistä vaalien tulos kertoo, edellisen hallituksen puolueisiin ei enää luotettu, eivät hallinneet tehtäviään.

Äänestä

ROPO ON HALLITUSNERO

Äänestä

Oletko Natsi. Muistatko mitä Hitler ja natsit tekivät. Olen käynyt niillä keskitysleireillä joissa on historia avoinna ja sulatusuunit joissa ihmisiä poltettiin. Oletko aivan varma että et olisi kuulunut joukkoon. vain arjalaiset vaaleat ja rikkaat saivat armon Hitlerin joukoilta. hyvä että RKP:on halituksessa , ainoa järkevä puolue.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Miksi piti ottaa hallitukseen tuollainen vastarannan kiiski. Oikea limainen ruotsalainen kiiski. Nyt jokainen äänestys on arpapeliä, kun Maja on aina vastahankaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu