Vuosi sitten putte oli oudon pyöreä, nyt kuin kuivan maan orava. Sopisi syöpätaudin kuvaan.
Loppuvuodesta kaputt?
Loppuvuodesta kaputt?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
En pidättelisi hengitystäni sitä ihmettä odottaessani.
Kuppa.
Venäjältä löytyy kyllä uusia Putineja tilalle. Tuotantomäärät ovat maailman huippua.
😄😄😄😄😄mites ne parkkinsonin taudit ja oudot käsien asennot ? 🙊🙈Kyllä media osaa olla sairas ei voi muuuta sanoa,mutta eikai siinä onhan fantasiointi sallittua kaikille ,😄😄
Ei tuo normaalia ole, ensin turvonnut pallo ja nyt luihu. Jos tavallisella ihmisellä paino heittelisi noin niin kyllä lääkäri olisi huolestunut. Turvotus kertoo lääkehoidoista ja myöhempi laihtuminen on syövän tai vakavan sairauden merkki.
Toinen vaihtoehto on se että stressissä syö itsensä ensin lihavaksi ja lopulta lähtee ruokahalu.
Toivotaan pikaista poistumista ja demokraattisempaa uutta johtajaa, tosin kyllä venäjä aina tunaroi.
Onneksi suomen johtajat on kaikki hyvin terveen näköisiä 🤡😄😄ei koskaan turpoile jne....huh huh..kaikenlaista paskaa ne ihmiset kelaa🙈
Kasvoissa verenpurkaumia, jotka kertovat vahvasta kortisonihoidoista.
Vodkasta ne on.
Putte on median analyytikkojen mukaan kuolla kupsahtanut jo puoli vuotta sitten. Onneksi media tietää, että Venäjä on konkurssissa ja ainakin 200 000 venäläistä on kaatunut. Wager sota-alan yritys kapinoi ja Venäjän sotalaari on tyhjä.
Tietysti unohtamatta, että Venäjä kärvistelee ilman mäkkäreitä, Starbuck kahviloita ja Bride kulkueita. Kuka voi elää ilman moisia palveluja?
Onneksi Suomi tienaa tällä. Nyt kun kauppa on seis, seinästä raha ei lopu. Ilmasto kiittää, kun Venäjän öljy tuodaan Intiasta ja miljoonat venäläisturistit suuntaavatTurkkiin, Suomen talous piristämästä.
Elämme ihanaa aikaa, joten Slavat kaikille.
Miksi jos Venäjän valtiontalous on 2% alijäämäinen, kyseessä on länsimaiden pakotteet? Mutta, jos Suomen alijäämä on semmoista 10% syy johtuu ihan muista asioista, eikä itse tehdyistä ongelmista. Ei ymmärrä ei?
Mielestäni 10% on enemmän ja pahempi, kuin 2%. Ehkä meidän pitäisi saada talousoppia Venäjältä, kun ei tosiasiat ole hallussa? Vai onko velkaantuminen nykyään, niinku tienaamista?
Hesari piristi päivää uutisella, että EU suunnittelee Venäjän 230 mrd euron talletuksien varastamista. Tai kutsuu sitä Ukrainan jälleenrakentamiseksi,, mutta lopputulos on sama. Rahat otetaan luvatta.
Eniten kiinnostaa, että tilataanko Ukrainan urakat EU firmoilta? Rahojen varastamista kannattaa mm. Puola, Liettua ja Viro. Miksi ei, koska maan työvoima rakentaa mm. Suomea ja sitten maiden kansalaisille riittää työtä. Ei pöllömpi vaihtoehto Viron talouden kannalta.
Eiku pistetään maailmaa sekaisin ja kunnolla.
Ranskassa mellakoidaan (taas). Odotan innolla, koska syylliseksi kerrotaan Venäjä? Kuka muukaan haluaa/voi järjestää mellakat, jossa mob pistää paikat rikki, ryöstää kaupat, polttaa autot ja saa yhteiskunnan sekaisin. Sellaista venäläiset ovat kun on päästetty tänne, vaikka mikään järki ei puolla sitä.
Mitenkäs narkki wlodomir? Veikkaanpa että on hyvin lyhytikäinen käppänä.vetää meinaa kolaa nokkaan semmoisia määriä että oksat pois.näkee monissa haastatteluissa että on psykoosin ja unen rajamailla aivan poissa
Meinaatko, että Huntteri Bidenin kanssa nenä valkoisena johtavat Kiovan mafiaa ja päättävät kuka laitetaan uimaan betonikengissä?