Ehhehe, Sanna hävisi ja hävisi

IL: "SDP:n puheenjohtaja näyttää kadonneen politiikan kentältä vaalitappion myötä".
4134
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Jätti kentän Purran ja Orvon sirkukselle ja sitä näyttää riittävän.

Äänestä

Melkoinen päivänperho oli Sanna.

Äänestä

Vajosi hetkessä takaisin sinne mistä sattuman kaupalla henkilöpoliittisista syistä tuli nostetuksi parrasvaloihin. Ei ole vaadittavaa kestävyyttä pitkän linjan poliitikon uralle, liekkö intohimoakaan. Oppositio on hallituksen vastavoimana aivan yhtä olennainen paikka. Siellä ei vaan saa paistatella kansainvälisillä areenoilla joten Sanna sanoi nyt piutpaut eikä alkanut millekään.

Äänestä

Eikö urpot ole koskaan kuulleet kesälomasta?

Natsisirkus pyörii kyllä muutenkin ja tarjoaa riittävästä röhönaurua.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

IL: "SDP:n puheenjohtaja näyttää kadonneen politiikan kentältä vaalitappion myötä".

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu