Huomasin selviä symboleja SDP:n ja Vihreiden pukeutumisessa ja puheissa jolla yritttävät lietsoa ja valmentaa jäsenistöään samanlaisiin rikoksiin joita punakaarti teki Suomessa ja myöhemmin kansallissosialistit Saksassa ja kommunistit Neuvostoliitossa. Nythän esimerkiksi SDP:n Lipposen kaasuputkitoilailuiden takia on Ukrainalaisia kuollut äärivasemmistolaisen politiikan takia. Tällä hetkellä Suomessa ei ole muuta vasemmistoa kuin äärivasemmisto jonka rikokset muistamme jo sadan vuoden takaa.
Suomen äärivihervasemmiston rikokset
Anonyymi-ap
7126
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Kannattaa etsiä myös natsisymboleja. Natsithan olivat Vihreä puolue.
Joo, natsit ja kommut olivat perustamassa vihreää liikettä. Tämä tosiasia kernaasti unohdetaan.
No, jaa toki huomiosi! Venäläisten ja saksalaisten tahojen rakentama/rakennuttama kaasuputki ei taida kyllä olla kummankaan mainitun puolueen ansiota, eikä liittyne pukeutumiseenkaan?
Heidän aatteensa ylivoimaisesti suurin rikos on sata miljoonaa kuollutta ihmistä.
Natsien rikos on 20 miljoonaa kuollutta. Sekin on järkyttävä luku. Silti vain toinen hirviösysteemi on ajojahdin tai kiellon kohteena kun pitäisi olla kumpikin. Silloin vasta tasapuolisuus toteutuu.
Melko väsynyttä läppää jopa persun suusta.
Älä nyt höpsi joutavia. Kotikutoista on.