Paino alas "Jeesus-dieetillä" !

Ömeurikkalainen LÄÄKÄRI (Iltalehti 24.5.), EI siis pastori VAAN lääkäri, hourii Iltalehden (Ah ah ah ah ah ah ah ah ah ah ah ah ah ah!) mukaan, että ns. "Jeesus-dietillä" voi laihtua runsaasti ja pysyvästi! Ei voi muuta sanoa, kuin että kaikkea ne kristinuskon vastustajat keksivätkin lypsääkseen rahat pois herkkäuskoisilta uskovaisilta! Ah ah ah ah ah! Now, this could be only true in America! Don't try this at home, folks!
9552
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

tosin pientä häikkää on siitä noudatetaanko Eedenin putarhan diettiä vai paratiisista karkoituksen jälkeistä diettiä?

Laihduta Jeesuksen kanssa, on varsin tuottoisa pisnes maailmalla.

Raamatussa on selkeät ohjeet mitä saa syödä ja mitä ei.

Raamattua voi lukea ´health experience that will change your life´ periaatteella. Sen on amerikkalaiset keksineet ajat sitten.

Äänestä

Häpeän tunnustaa mutta aiemmin olin oikea jenkki-fani, America, Baby. Yeah.

Clintonin seksiskandaali pisti miettimään että onko amerikkalaisilla pipo vähän kireällä. Loosen up a bit.

Bushin päästyä valtaan aloin miettimään että mitä ihmettä!! What the fuck!!!

Terrorisminvastainen sota, ja USA:n piittaamattomuus kansainvälistä politiikkaa kohtaan sai minut lähes raivon partaalle. God damn you!

Nyt kaikki Bowling for Columbinet, Fahrenheit 911:t, Super-size met ym. kivat tekeleet nähtyäni alan jo hiljalleen pitämään koko Amerikkaa vitsinä. Suckers.

Bushin uudelleenvalinta osoitti Amerikan kansan (ainakin puolikkaan siitä) täysin idiooteiksi. Fucking idiots.

Jeesus-dieetti? What's new?

Äänestä

ei saa syödä eikä jänistä eikä sikaa.Eikä neljalkaisia eläimiä jotka ´käyvät käpälillä´(ovat saastaisia).
Katkarapuja, nahkiaisia, ostereita, simpukoita ei saa syödä.
Kaikki jotka syövät nelijalkaisia rikkovat raamatun lakia samoin vesieläimistä kaikki muu, kun millä on suomut ovat kiellettyjä.
Kaikkia siivellisiä pikkueläimiä, joilla on neljä jalkaa pitää inhota (raamatun mukaan).
Mutta kuinka moni uskovainen noudattaa raamattua tässä asiassa hah hah haa.
Poikkeuksiakin on: kaikista siivellisistä pikkueläimistä jotka liikuvat neljällä jalalla saa syödä niitä, joilla jalkojen yläpuolella on kaksi säärtä hypelläksensä niillä maassa.Kolmas Mooseksen kirja 11 luku.

Äänestä
  • naida?

    Äänestä

  • Pakana(M) kirjoitti:

    naida?

    Nai vapaasti, jos muija ei anna, mutta lammas on matalammalla.

    Äänestä

  • Pakana(M) kirjoitti:

    naida?

    rangaistus! 2 Moos 22:19
    Kirous! 5 Moos 27:21

    Äänestä

pyyhkii hyvin, vai mitä Härski?

Äänestä

Johannes Kastajan dieetissä syödään vain heinäsirkkoja ja metsähunajaa 40 päivää erämaassa. Painon pudotus taattu.

Äänestä

dieetti: Yksi omena ja sekin kielletty!


Heh, heh ei olsi mitään paino ongelmia jos edes tätä paratiisin aikasta selkeän yksinkertaista painonpudotusohjelmaa noudatettaisiin.(nauraa)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


O-ma-Gaad! kirjoitti:

Ömeurikkalainen LÄÄKÄRI (Iltalehti 24.5.), EI siis pastori VAAN lääkäri, hourii Iltalehden (Ah ah ah ah ah ah ah ah ah ah ah ah ah ah!) mukaan, että ns. "Jeesus-dietillä" voi laihtua runsaasti ja pysyvästi! Ei voi muuta sanoa, kuin että kaikkea ne kristinuskon vastustajat keksivätkin lypsääkseen rahat pois herkkäuskoisilta uskovaisilta! Ah ah ah ah ah! Now, this could be only true in America! Don't try this at home, folks!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu