EK-Yleisradion äärifasisti-pörssirikollis-NEONATSIHALLITUKSEN, mainostaminen ja mielistely, menee jo erikoiseksi, kun rasismia voi näköjään porrastaa tyyliin: lievä-keskimääräinen-vakava.
https://yle.fi/a/74-20039032
"Isänmaallisuutta" keille, ei ainakaan meille Suomen kansalaisille. Mahtaako tuo georgialaisravintola maksaa veroja Suomeen, löytyykö sen tarjoilijoilta verokortteja ?
https://seura.fi/asiat/ajankohtaista/suomen-sisun-kokoomuslainen-tiedottaja-tiedan-useita-jotka-ovat-kokoomuksessa-mukana/
Taisi tuosta samaisesta georgialaisravintolasta, olla mainosjuttu EK-Hesarissa, tunnetusti äärioikeistoekstremistisiä mielipiteitä laukovien, kenties neonatsitoiminnassa mukana olevien, porvaritoimittajjien tekemänä.
Joten ihan syystä, herää kansalaisilla kysymyksiä, onko Neonatseilla, LAINVASTAISEN äärioikeistoekstremisti-pörssirikollisten NEONATSIHALLITUKSEN kannattajilla, verovälttely-Georgialaisravintola ihan kohtaamispaikkana Helsingissä.
Georgialaisravintola mainostaa rasismia, onko se NEONATSIEN kohtaamispaikka ?
7
583
Vastaukset
- Anonyymi
Monissa eri yhteyksissä, pompsahtaa esille tuo georgialais-veroparatiisravintola, juurikin äärioikeistoekstremistisissä yhteyksissä. Kannattaa seurata tiettyjen HS-veroparatiisisanomien äärioikeistotoimittajien, monesti ravintolakritiikkin verhottuja, äärioikeistolaisia ulostuloja, siellähän tuokin veroparatiisipulju, taisi olla mainostuksessa. Nyt siis EK-Ylessä ja rasismin eri asteikoittamisella ryyditettynä - erittäin erikoista ns. viralliselta medialta.
- Anonyymi
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17833541/petoskokpersujen-piti-lakkauttaa-ek-yleisradio-ja-poistaa-jattirahoitus
Ei mene enää "pelkän" mielistelyn piikkiin, veroparatiisibujdetin pörssirikollisille hinkumisen, kun aletaan rasismilla vehkeilemään, lainvastaisen äärioikeistoekstremisti-pörssirikollis-NEONATSIHALLITUKSEN mainostamiseksi.
https://yle.fi/a/74-20036180 - Anonyymi
Jotain erikoista tuossa nyt on, kun kaikki EK-medioitten äärioikeistoekstremistisimmät toimittajat, häärivät nyt tuon ilmeisesti veroparatiisiravintolan kehässä. Rasismin suoramainonta ek-ylessä, on kyllä melkoinen moka.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17533977/eduskunta-selvitystilaan-isot-talousrikostutkinnat-ministerioihin-tultava - Anonyymi
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17909223/aarifasistihallitus-hyysaa-norjasta-paenneita-superrikkaita-verovalttelijoita-soteihmiskaupassa
Monin tavoin täysin LAINVASTAINEN neonatsi-äärioikeistoekstremisti-pörssirikollishallitus on erotettava. - Anonyymi
Kohta ei tarvitse, kuin seurata Sanomien "ravintola-arvosteluja", niin voi piirtää reitin, missä pörssirikollis-äärifasisti-neonatsit kulkevat Helsingissä ja vähän muuaallakin.
- Anonyymi
Joku voisi perustaa nettiin, sellaisen kartan, mistä näemme, missä rötöherrat- ja rouvat, ek-medioitten pörssirikollistoimittajineen, äärioikeistoekstremismi-kähinöitään suunnittelevat ja neonatsismissaan kokoontuvat.
https://www.tekniikkatalous.fi/uutiset/tietovuotaja-edward-snowden-varoittaa-korona-poikkeusoloista-valtaa-pitavat-tottuvat-saamaansa-valtaan/3d1d2b6b-80c2-41bf-8060-e1fa026a5e06 - Anonyymi
Vähintäänkin erikoinen käsitys on pörssirikollis-neonatsi-äärioikeistohallituksella ja sen ek-medioilla isänmaallisuudesta.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17910599/neonatsikohu-nostatettu-isompien-laittomuuksien-verhoamiseksi#comment-121645067
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kanki kovana; ei tiedä pornovideoista mitään
Kaikkosen erityisavustajan asunnossa kuvattiin pornoa. Väittää ettei tiedä asiasta yhtään mitään. https://www.is.fi/po1916722- 372434
- 1872139
Mitä tämä on
Ajatella, olen viimeksi nähnyt sinua melkein vuosi sitten ohimennen. Ja silloinkin sinä välttelit minua. En ole kuullut101433Ei monet elä kuin alle 60 v, mikä vaikuttaa?
gulp, gulp.. Juice Leskinen eli 56 vuotta. Matti Nykänen eli 55 vuotta. Topi Sorsakoski eli 58 vuotta.1201409- 731097
Hyvää yötä kaivatulleni
En pysty tekemään kokemaan mitään sielussa tuntuvaa, syvää, vaikuttavaa, ilman että rinnastan sen sinuun. Niin kävi tänä241057Nyt on konstit vähänä.
Nimittäin tuulivoiman vastustajilla, kun pitää perättömiä ilmiantoja tehdä. Alkaa olla koko vastustajien sakki leimattu,301035Tilinpäätösvaltuusto 27.5
Samalla viimeinen kokous ennen uudenvaltuustokauden alkamista. Vanhat antavat itselleen erinomaiset arvosanat, ja siirty44961Hakalan asunnossa on kuvattu aikuisviihdesivusto Onlyfansin kautta julkaistu pornovideo.
Keskustan puheenjohtajan Antti Kaikkosen avustaja Jirka Hakala ei jatka tehtävässään. Keskustan puoluelehti Suomenmaa ke13946