Georgialaisravintola mainostaa rasismia, onko se NEONATSIEN kohtaamispaikka ?

Anonyymi-ap

EK-Yleisradion äärifasisti-pörssirikollis-NEONATSIHALLITUKSEN, mainostaminen ja mielistely, menee jo erikoiseksi, kun rasismia voi näköjään porrastaa tyyliin: lievä-keskimääräinen-vakava.

https://yle.fi/a/74-20039032

"Isänmaallisuutta" keille, ei ainakaan meille Suomen kansalaisille. Mahtaako tuo georgialaisravintola maksaa veroja Suomeen, löytyykö sen tarjoilijoilta verokortteja ?

https://seura.fi/asiat/ajankohtaista/suomen-sisun-kokoomuslainen-tiedottaja-tiedan-useita-jotka-ovat-kokoomuksessa-mukana/

Taisi tuosta samaisesta georgialaisravintolasta, olla mainosjuttu EK-Hesarissa, tunnetusti äärioikeistoekstremistisiä mielipiteitä laukovien, kenties neonatsitoiminnassa mukana olevien, porvaritoimittajjien tekemänä.

Joten ihan syystä, herää kansalaisilla kysymyksiä, onko Neonatseilla, LAINVASTAISEN äärioikeistoekstremisti-pörssirikollisten NEONATSIHALLITUKSEN kannattajilla, verovälttely-Georgialaisravintola ihan kohtaamispaikkana Helsingissä.

7

640

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Monissa eri yhteyksissä, pompsahtaa esille tuo georgialais-veroparatiisravintola, juurikin äärioikeistoekstremistisissä yhteyksissä. Kannattaa seurata tiettyjen HS-veroparatiisisanomien äärioikeistotoimittajien, monesti ravintolakritiikkin verhottuja, äärioikeistolaisia ulostuloja, siellähän tuokin veroparatiisipulju, taisi olla mainostuksessa. Nyt siis EK-Ylessä ja rasismin eri asteikoittamisella ryyditettynä - erittäin erikoista ns. viralliselta medialta.

    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Kohta ei tarvitse, kuin seurata Sanomien "ravintola-arvosteluja", niin voi piirtää reitin, missä pörssirikollis-äärifasisti-neonatsit kulkevat Helsingissä ja vähän muuaallakin.

    • Anonyymi
    • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      223
      4111
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      111
      2593
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      38
      2325
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      81
      1416
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      86
      1298
    6. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      48
      1159
    7. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      75
      1037
    8. Ne viimeiset kerrat

      Kun katsoit minua niin lämpimästi. En unohda sitä ❤️
      Ikävä
      59
      913
    9. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      45
      896
    10. Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme

      Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu
      Ikävä
      58
      891
    Aihe