Ei pysty enää käymään koko sivulla. En muutenkaan käytä juurikaan mutta ajattelin katsoa millainen meno siellä on.
Jokainen on siellä guru. Jokaisella on oma mielipide siitä mitä kuuluu tehdä. Jokaisella on oma mielipide siitä miten joku harjoite pitää suorittaa. Katsot vaikka yhden videon jostain liikeestä niin yksi sanoo että näitä virheitä tulee välttää. Katsot toisen niin nämä "virheet" on taas hyvää tekniikkaa. Katsot kolmannen ja neljännen niin taas on erilaiset tekniikat. Sitten nämä tekee jotain ihmeellisiä liikkeitä kuten jalkaprässiä ja hackia koneella ja erilaisia punnerruksia erilaisilla laitteilla. Mitä helvettiä? Tarvitaan vain tanko, käsipainot ja leuanvetotanko.
Itselläni on yli 20 vuotta punttia takana (mikä ei ole paljoa mutta se on sen verran että tiedän mikä on hyväksi) eikä minun tarvitse katsoa näitä paskapäitä, mutta olen huolissani nuoremmista jotka hakevat tietoa netistä. Sekaisinhan siinä menee.
Mielestäni 1950 luvun jälkeen kaikki keksitty on paskaa.
Youtuben gurut
10
953
Vastaukset 10
- Anonyymi
Homma oli ihan samaa huijausta ennen netin yleistymistä.
- Anonyymi
Kaikki nuoret kiiltokuvapojat ja -tytöt haluavat nykyään olla jonkin sortin tähtiä ja tietäjiä, vaikka kokemusta ei ole juuri mistään. Someen on niin helppoa lyödä sisältöä ja olla jotain muuta mitä todellisuudessa ollaan. Kannattaa jättää omaan arvoonsa ja keskittyä vain itsensä haastamiseen. Nämä nuoret sankarit kulkevat vain muodin mukana ja todennäköisesti heidän "kiinnostuksensa" ja "tietämyksensä" ovat jo alle viiden vuoden kuluttua jossain aivan muualla. Heidän tavoitteenaan on ainoastaan saada huomiota ja näkyvyyttä. Itse en todellakaan ottaisi vastaan mitään neuvoja sellaisilta, jotka eivät ole edes syntyneetkään ennen minun treeniurani alkamista, ellei heillä ole jotain mainittavaa meriittiä.
-T- Anonyymi
Meriitit hankitaan dopingilla.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Meriitit hankitaan dopingilla.
Ala sitten vetämään sitä dopingiasi ja hanki meriittejä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ala sitten vetämään sitä dopingiasi ja hanki meriittejä.
Kuinka moni mies on vetänyt vaimoasi?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Meriitit hankitaan dopingilla.
Moni kisabodari on hankkinut ison gutin dopingilla, onko se meriitti?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Moni kisabodari on hankkinut ison gutin dopingilla, onko se meriitti?
Bodarien keskuudessa kyllä.
- Anonyymi
Nuo youtuben sun muiden medioiden tietäjät on hauskoja.
Suurimmalla osalla jotka kertovat kuinka kasvattaa lihasta ei ole lihasta juuri lainkaan. Onhan ne hyvännäköisiä kun on niin tiukkoja ja videolla ja kuvissa saa itsensä näyttämään 10 kiloa painavammalta. Tämä laiha mutta tiukka on varmasti monelle mieleen.
Osa ei kehtaa edes naamaansa näyttää vaan on vain jotain stock-videoita.
Sitten on helvetisti näitä "kokeilin tätä metodia 7 päivää ja tämä tapahtui".
Mitä tapahtuu seitsemässä päivässä? Ei mitään. Mutta miljoonat klikkaa ja mainosrahat tipahtaa tilille. Ei näitä kiinnosta toisten hyvinvointi. - Anonyymi
Yksikin jätkä näytti paljon pienemmälle kun salille asteli , sit seuraavassa kuvassa treeniasu päällä ja nahkainen nostovyö kiristettynä ääritiukalle niin kyllähän pullistui yläkroppa ja selkä näytti leveälle. Olis kyllä luullu että on kireempikin äijä.
- Anonyymi
Moni niistä youtuben fitnesguruista roinaa. Silloinhan on aivan sama millä ohjelmalla ja millaisilla tekniikoilla treenaa kun kehittyy heittämällä ohi natuista kuitenkin.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1791672
Muistakaa pojat tämä.
Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.107859En ehkä onnistu siinä
Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.58735Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin
Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset207634- 133608
Mitä mieltä olet?
Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo89595- 48556
Pahoin pelkään nainen
että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus50548- 37536
Viesti jonka haluaisit lähettää...
hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä15510