Youtuben gurut

Anonyymi-ap

Ei pysty enää käymään koko sivulla. En muutenkaan käytä juurikaan mutta ajattelin katsoa millainen meno siellä on.

Jokainen on siellä guru. Jokaisella on oma mielipide siitä mitä kuuluu tehdä. Jokaisella on oma mielipide siitä miten joku harjoite pitää suorittaa. Katsot vaikka yhden videon jostain liikeestä niin yksi sanoo että näitä virheitä tulee välttää. Katsot toisen niin nämä "virheet" on taas hyvää tekniikkaa. Katsot kolmannen ja neljännen niin taas on erilaiset tekniikat. Sitten nämä tekee jotain ihmeellisiä liikkeitä kuten jalkaprässiä ja hackia koneella ja erilaisia punnerruksia erilaisilla laitteilla. Mitä helvettiä? Tarvitaan vain tanko, käsipainot ja leuanvetotanko.

Itselläni on yli 20 vuotta punttia takana (mikä ei ole paljoa mutta se on sen verran että tiedän mikä on hyväksi) eikä minun tarvitse katsoa näitä paskapäitä, mutta olen huolissani nuoremmista jotka hakevat tietoa netistä. Sekaisinhan siinä menee.

Mielestäni 1950 luvun jälkeen kaikki keksitty on paskaa.

10

953

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Homma oli ihan samaa huijausta ennen netin yleistymistä.

    • Anonyymi

      Kaikki nuoret kiiltokuvapojat ja -tytöt haluavat nykyään olla jonkin sortin tähtiä ja tietäjiä, vaikka kokemusta ei ole juuri mistään. Someen on niin helppoa lyödä sisältöä ja olla jotain muuta mitä todellisuudessa ollaan. Kannattaa jättää omaan arvoonsa ja keskittyä vain itsensä haastamiseen. Nämä nuoret sankarit kulkevat vain muodin mukana ja todennäköisesti heidän "kiinnostuksensa" ja "tietämyksensä" ovat jo alle viiden vuoden kuluttua jossain aivan muualla. Heidän tavoitteenaan on ainoastaan saada huomiota ja näkyvyyttä. Itse en todellakaan ottaisi vastaan mitään neuvoja sellaisilta, jotka eivät ole edes syntyneetkään ennen minun treeniurani alkamista, ellei heillä ole jotain mainittavaa meriittiä.

      -T

      • Anonyymi

        Meriitit hankitaan dopingilla.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Meriitit hankitaan dopingilla.

        Ala sitten vetämään sitä dopingiasi ja hanki meriittejä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ala sitten vetämään sitä dopingiasi ja hanki meriittejä.

        Kuinka moni mies on vetänyt vaimoasi?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Meriitit hankitaan dopingilla.

        Moni kisabodari on hankkinut ison gutin dopingilla, onko se meriitti?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Moni kisabodari on hankkinut ison gutin dopingilla, onko se meriitti?

        Bodarien keskuudessa kyllä.


    • Anonyymi

      Nuo youtuben sun muiden medioiden tietäjät on hauskoja.
      Suurimmalla osalla jotka kertovat kuinka kasvattaa lihasta ei ole lihasta juuri lainkaan. Onhan ne hyvännäköisiä kun on niin tiukkoja ja videolla ja kuvissa saa itsensä näyttämään 10 kiloa painavammalta. Tämä laiha mutta tiukka on varmasti monelle mieleen.
      Osa ei kehtaa edes naamaansa näyttää vaan on vain jotain stock-videoita.

      Sitten on helvetisti näitä "kokeilin tätä metodia 7 päivää ja tämä tapahtui".
      Mitä tapahtuu seitsemässä päivässä? Ei mitään. Mutta miljoonat klikkaa ja mainosrahat tipahtaa tilille. Ei näitä kiinnosta toisten hyvinvointi.

    • Anonyymi

      Yksikin jätkä näytti paljon pienemmälle kun salille asteli , sit seuraavassa kuvassa treeniasu päällä ja nahkainen nostovyö kiristettynä ääritiukalle niin kyllähän pullistui yläkroppa ja selkä näytti leveälle. Olis kyllä luullu että on kireempikin äijä.

    • Anonyymi

      Moni niistä youtuben fitnesguruista roinaa. Silloinhan on aivan sama millä ohjelmalla ja millaisilla tekniikoilla treenaa kun kehittyy heittämällä ohi natuista kuitenkin.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      182
      1272
    2. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      138
      883
    3. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      84
      824
    4. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      748
    5. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      47
      684
    6. Martinan tarve valehdella.

      Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t
      Kotimaiset julkkisjuorut
      247
      594
    7. Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla

      Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä
      Maailman menoa
      311
      580
    8. Olisitko oikeasti valmis rikkomaan

      Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk
      Ikävä
      55
      579
    9. Tumman vihreä mercedes

      Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,
      Hyrynsalmi
      7
      550
    10. Rakastan sinua

      Päivä päivältä enemmän 🥰 Miehelle.
      Ikävä
      51
      549
    Aihe