Hei,voisiko joku neuoa kuinka yhdistän naaras blugiliittimen radioon jossa ei ole kuuloke- liitäntä mahkua.radio on mono.
Vahvistimelta tulee kaijuttimelle 2piuhaa ja naaras liittimessä on 3 lle johdolle paikka.Tarkoitus että toimii siten että napit kytkettyinä ei radion oma kajari toimi.
Kiitos nöyrä tietjälle.
Asiansa osaaville vain,muut pysykää pois
10
424
Vastaukset
- Anonyymi
Ei hajuakaan mitä yrität kysyä.
- Anonyymi
🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑
💋 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17917864X
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞
- Anonyymi
Johdot sinne sisälle L ja toinen N, loput maihin.
- Anonyymi
Googlaa esim verkkokaupassa myytävät adapterit..
- Anonyymi
Sellaista adapteria ei taida olla, joka muodostaisi kulokeliitännän laitteen sivuun tuosta noin vaan.
- Anonyymi
Tarkoititko, että halua liittää kuulokkeet matkaradioon, jossa ei ole kuulokeliitäntää. Se on vähän siinä ja siinä, koska kuulokkeiden tehonsieto ja impedanssi ei ole sopiva kaiutinulostuloon. Saattaapi kuulokkeet särkyä tai ainakin ääni säröilee. Voi radion vahvistinkin kärsiä. Tarvittaisiin jonkinlainen vaimennuspiiri, jota ei kotitarveaentaja ehkä saa värkätyksi.
- Anonyymi
Jes
Tota juuri kaipasin.Viellä löytyy osaajia,hieno homma 👍 - Anonyymi
Pitää siis osata itse tehdä kuulokkeille sopiva ulostulo.
- Anonyymi
How to Wire a Headphone Jack Into an Older Home Radio
https://itstillworks.com/measure-speaker-impedance-2931.html
Tuossa kerrotaan asia lontoon kiellellä. - Anonyymi
Kattoin 3 vuotta vanhaa radioo ni onko ylipäätänsä mitään reikää on kolo mihinkä työnnetään koiras.Taitaa alottajan poppivehkeet olla 70luvulta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986348KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3555865Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei602833Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521072268Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071958- 1251754
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191633Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1811300- 731197
Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään331108