Ei ole ollut tänäkesnä aikaa poiketa palstalla

nyt oli senverran joutilasta aikaa että poikkesin palstalle,ilokseni huomasin että tältä palstalta on on keskustelu tyrehtynyt,ja hyvä niin .Noita yhdenihmisen käymää keskustelua sensiaan näyttää riittävän,itse en niitä viitsi avata,
6193
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Meillä on osaava hallitus,annetaan sille työrauha,ja vietetään aikaa ulkona,turha on pilata tämä lyhyt kesä haukkumalla hallitusta joka ei ole ollut pystyssä kuin pari viikkoa .

Äänestä
  • Naurettavalta tämä näyttää hallitus ei ole ollut pystyssä kuin parisen viikkoa,nyt ennustetaan hallituksen kaatumista syksyllä Ei kaadu kun ei ole parenpaakan tilalle,uudet vaalit hhhe tälläistä potaskaa jolle nauran paskasta naurua hhhhe,

    Äänestä

  • Anonyymi00002 kirjoitti:

    Naurettavalta tämä näyttää hallitus ei ole ollut pystyssä kuin parisen viikkoa,nyt ennustetaan hallituksen kaatumista syksyllä Ei kaadu kun ei ole parenpaakan tilalle,uudet vaalit hhhe tälläistä potaskaa jolle nauran paskasta naurua hhhhe,

    Kyllä hymyhyytyy, ennen joulua. Persuilla on paljon duunareita mitkä eivät äänestäneet oikeistopolitiikkan takia.
    Ay liitot eivät päästä hallitusta helpolla, siinä tulee se eteen, jätetäänkö heidät huomiomatta.
    Sehän kannatusluvulle olisi myrkkyä.
    Sinäkin alle 3000 € kk tuloilla kannatat oikeistopolitiikkaa, syy siihen on PS.
    Kerro mitä hyötyä sinä saat.
    Tiedoksi vastaanottokeskuksia suljetaan nyt, tällä hallituksella ei ole mitään tekemistä.

    Äänestä

No hienoa,aloittaja. Hyvin kiteytit persujen tavoitteen,arvostelijat suu kiinni! Tai pukumies tulee käymään?

Äänestä
  • Luulisi että on turhauttavaa keskustella itsensä kanssa aamusta iltaan,eikö tosiaan ole ihmisellä muuta tekemistä kuin haukkua Persuja .meillä on pitkästä aikaa osaava hallitus joka varmasti istuu vaalikauden loppuun. Itse lähden aamulla mökille ja enkä taatusti mieti mitä politiikassa tapahtuu. Sitä kun revittää itsensä tekemällä ruumiillista työtä ja vetelee airoilla venettä ja ei käytetä moottoria kuten tekevät muutamat Vihervasurit joita sattuu harmikseni olemaan lähettyvillä . Mutta kaikista pahin on tämä Vasuriserkku joka jostain syystä änkeää aina mökille kun olen siellä . Alkaa ylistämään edellistä hallitusta ja haukkumaan nykyistä . Töitä tämä Vasuriakka ei ole koskaan tehnyt ,eikä tule sitä koskaan tekemään. Alkaa itku ja parku siitä kuinka hänen etuuksiaan tullaan leikkaamaan,mutta mitenkä suuresti minä siitä nautinkaan .

    Äänestä

oletko lipittänyt kaljaa ja maannut auringossa ?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 9 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

nyt oli senverran joutilasta aikaa että poikkesin palstalle,ilokseni huomasin että tältä palstalta on on keskustelu tyrehtynyt,ja hyvä niin .Noita yhdenihmisen käymää keskustelua sensiaan näyttää riittävän,itse en niitä viitsi avata,

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu