Että persujen tarkoituksena on kaataa hallitus,ja syksyllä tulee sinipunahallitus, jossa demareiden johdossa on natsihuumori kuvistaan kärynnyt Antti. Soininvaaran mukaan kaikki on Sanna Marinin syytä,että nykyinen hallituspohja syntyi.Soininvaaran jutut ovat sitä luokkaa,ettei mies todellakaan ole mikään penaalin terävin kynä.
OSMO SOININVAARA ENNUSTAA
Anonyymi-ap
26366
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 26
Vanhimmat
Ei ihme,ettei vihreille kannatusta löydy. Harhainen kirjoitus.
Osmolla ikä alkaa painaa. Kunhan ei olisi orastava muistisairaus.
Poissa on se terävä 90-luvun analysaattori ja tilalla on poliittista agendaa toteuttava köyhän miehen Ida Erämaa.
On täällä muitakin joista huomaa,että muist aika lyhyt.
Kaikkea ei siis tarvi uskoa. Mutta kyllä siinä kannattajat lähtee jos vastuuta ei oteta.
Osmo on jo 72 vuotias vanha ukko eli melko lähellä kuolemaa.
Rökäle tappio vihreille,ja se jos mikä on Suomen etu.
Olisi se melkoinen viritelmä, punakapinaliike ja ääriporvarit samassa hallituksessa tänä päivänä. Jos ei nykyinenkään mikään optimi ole.
Viimeisen 36 vuoden aikana ollut 16 vuoden ajan eli 44 prosenttia ajasta sinipunahallitus:
Holkeri 1987-1991
Lipponen I 1995-1999
Lipponen II 1999-2003
Katainanen 2011-2014
Stubb 2014-2015
Eihän kyseessä ole mikään harvainaisuus.
Minä taas ennustan, ettei vihervasemmisto ole enää koskaan hallituksessa. Täydellinen epäonnistuminen, ja maan vieminen lamaan, sekä järkyttävät velat ja korot. Rahaa on oli motto, ja olihan sitä, meinaan velkarahaa..
Totta!
Hyvin kiteytetty.
Siinä saa opetusministeri Lii Andersson ni nauttia monta vuotta syöksyvistä pisatuloksista kun meni aate edellä.....
Jakolinja on selvä. Marinin vihapuhe jakoi kansan kahtia, ja kansa tulevaisuudessa päättää kommunistit, tahi Oikeisto.
Kyllä’ Marin syntipukki! Ei puolusta edes omiaan, vaikka on vielä pj! Antti saa olla yksin!
Mitä Soininvaaralle on tapahtunut. Hyökkää aate sisko Mariinia vastaan.
Vihreä kommunismi on ahtaalla ja Osmoa jurppii.
Osmo on samaa sarjaa Lipposen Paven kanssa.
Jyrähtelevät kerran vuodessa nolosti asian sivusta...
Oli hyvä,että tuli nimellä kuka kirjoitusten takana Soininvaara vai ei muista,että Sanna ilmoitti jo ennen hallituksen kokoamista,ettei lähde perussuomalaisten kanssa hallitukseen jo vaaliväittelyssä joka tuli tv:ssö Sanna tiesi missä mennään. Miksi on vaikea uskoa,että nainenkin tietää jotakin.
Nainen kyllä mutta Marin ei!
Nyt tajuaa miten asiat saadaan sekasin kin aletaan levittää totena juttuja joilla ei totuus pohjaa lainkaan tv on siitä hyvä,että voidaan tarkistaa kuka sano mitä sano.
Helenin hillotolppa sekoittanut Soininvaaran pällin kokonaan.
Yrittää itse lyödä kiilaa halituspuolueiden välille.
Varsinainen viherhomekorva.
Onko Osmon pallot sekaisin?
Voi kauhee!!
Sanna Marin pakeni Belgiaan...
Ei puolusta nazza-Anttia, ihme täti!
Osmo on kyllä tullut tunnetuksi ainoana fiksuna vihreänä, aikoinaan häntä koitettiin jopa hieman houkutella meille kokoomukseen, mutta hän ei syttynyt ajatukselle.
Hänellä on kuitenkin realistinen kuva nykytilanteesta. Itse näin tilanteen niin, että kokoomus joutui valitsemaan ruton ja koleran välitä. Orpo menee nyt isolla riskillä ja se voi hyvin realisoitua, niin kuin Soinivaara ennustaa.
Osmo muka järkevä vihreä ja hah hah hah. Ainoita järkeviä vihreitä ovat Eero Paloheimo ja Pentti Linkola.
Vihervassarit Putinin kätyreitä! Haluavat Neuvostoliiton takas kuten Putin!
Putinin kätyreitä löytyy sieltä persuista, siellä on muutaman mainitakseni Huhtasaari ja Niikkoesimerkkeinä.
NatsiMarin ja natsiAndersson pelasivat Putinin pussiin vuosikausia.