Samaa kuin tämäkin adventistitaustainen hirviö:
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/8886c66e-d8fa-4c62-b6de-176fe9ca4018
"He haluavat saada valtavan määrän lapsia, hallita ja alistaa."
Niitä lapsia kutsutaan osuvasti 'jumalhulluiksi'.
Mitä jumalat haluavat?
14
642
Vastaukset
- Anonyymi
Typerä aloitus. Kyseinen heppu oli EX-adventisti, joka potkittiin pois adventtikirkosta kauan ennen kuin hänestä tuli vääräuskoinen kulttijohtaja.
- Anonyymi
Ei ole olemassa jumalia.
On vain yksi Jumala, joka haluaisi pelastaa aloittajankin.- Anonyymi
Ja miltähän se sinun mielikuvitus jumalasi sinut pelastaa?
Rahanahneilta huijaripastoreilta? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ja miltähän se sinun mielikuvitus jumalasi sinut pelastaa?
Rahanahneilta huijaripastoreilta?Siltä, mitä sinua kohtaa. Nyt sinua rassaa sielusi, joka on typeryyttä täynnä ja aasitamman jälkeläinen. Ei ole ymmärrystä, eikä älliä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Siltä, mitä sinua kohtaa. Nyt sinua rassaa sielusi, joka on typeryyttä täynnä ja aasitamman jälkeläinen. Ei ole ymmärrystä, eikä älliä.
" Nyt sinua rassaa sielusi, joka on typeryyttä täynnä ja aasitamman jälkeläinen."
Kerro meille lisää siitä sinun aasintammana olemisestasi? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ja miltähän se sinun mielikuvitus jumalasi sinut pelastaa?
Rahanahneilta huijaripastoreilta?Jumala ei ole mielikuvitusta. Hän pelastaa synnin vallasta, jonka vallan alla sinäkin tuossa olet. Ehtona on usko Jeesukseen. Muuten menet helvettiin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jumala ei ole mielikuvitusta. Hän pelastaa synnin vallasta, jonka vallan alla sinäkin tuossa olet. Ehtona on usko Jeesukseen. Muuten menet helvettiin.
Jumalhulluudesta ei pelasta muu kuin psykiatrian osasto liitettynä vahvaan lääkitykseen.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jumalhulluudesta ei pelasta muu kuin psykiatrian osasto liitettynä vahvaan lääkitykseen.
Rauhoitukaapas nyt taas kiltit lapset !
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Rauhoitukaapas nyt taas kiltit lapset !
Ainakin nyt se Raamatun pikkumainen kostonhimoinen ja narsistinen Jahve jumala halusi palvontaa ja veriuhreja joka päivä. Eläimiä piti tapaa joka ikinen päivä ja ihmisiä uhrattiin myös järjettömät määrät, koska joidenkin naama ei vain Jahvea miellyttänyt.
Minkä vuoksi se Raamatun jumala oli niin pikkusieluinen ja tahtoi, että häntä kumarretaan ja palvotaan? Ei oikea Jumala ole sellainen, vaan hän tietää oman arvonsa, eikä vaadi mitään palvomista, eikä hän tarvitse sellaista, päinvastoin. Oikea Jumala itse palvelee ja palvoo. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jumalhulluudesta ei pelasta muu kuin psykiatrian osasto liitettynä vahvaan lääkitykseen.
Ei tässä ole kyse hulluudesta, vaan tosiasioista.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ainakin nyt se Raamatun pikkumainen kostonhimoinen ja narsistinen Jahve jumala halusi palvontaa ja veriuhreja joka päivä. Eläimiä piti tapaa joka ikinen päivä ja ihmisiä uhrattiin myös järjettömät määrät, koska joidenkin naama ei vain Jahvea miellyttänyt.
Minkä vuoksi se Raamatun jumala oli niin pikkusieluinen ja tahtoi, että häntä kumarretaan ja palvotaan? Ei oikea Jumala ole sellainen, vaan hän tietää oman arvonsa, eikä vaadi mitään palvomista, eikä hän tarvitse sellaista, päinvastoin. Oikea Jumala itse palvelee ja palvoo.Sinä et tiedä mitään Jumalasta. Väitteesikin ovat vääristelyä.
- Anonyymi
"Mitä jumalat haluavat?"
Raamatun Jahve jumala/pääjumala halusi niissä tarinoissa samaa, mitä ihmisetkin haluavat.
Hän Jahve halusi huilata töiden jälkeen. Jumala halusi myös kiihkeästi vuodattaa verta ja tappaa sekä tapattaa ihmisiä ja eläimiä. Jahve halusi myös naida, tosin alaikäistä 12-kesäistä lasta, jonka seurauksena lapsi tuli paksuksi.
Jahve halusi myös ja suorastaan himoitsi sitä, että häntä palvotaan ja kumarretaan, kuten monet ihmisetkin haluavat.
Jumala oli myös kiivas kostaja ja säälimätön. Jumala oli helposti vihastuvainen ja äkkipikainen.- Anonyymi
Saathan sinä noin valehdella itsellesi. Me tiedämme paremmin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Saathan sinä noin valehdella itsellesi. Me tiedämme paremmin.
"Me tiedämme paremmin."
Olitteko te mukana työntämässä sisään, kun kerran tiedät paremmin?
Raamattu kuitenkin kertoo, että Jahve laskeutui sen alaikäisen 12-vuotiaan neitsyeen päälle ja se tyttöparka tuli raskaaksi.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP jo 100 % suositumpi kuin persut
Kertoo Hesarin uusin kannatuskysely. Demareiden kannatus on miltei tuplat verrattuna persuihinl. Suomen kansa ei selväst20914125Ikävä sinua mies
Vuosia kuluu, mutta tunteet ei ole hävinnyt. Tasoittuneet toki, kun ei olla nähty. Järki palannut päähän kuitenkin. Se i555507Mikä tämä henkilö mahtaa touhuta Parkanossa
Kamalaa https://www.ylasatakunta.fi/teksti/pirkanmaan-karajaoikeus-vangitsi-koiran-tappamisesta-epaillyn-6.68.127794.b58674832Orpo: Velkajarrua vastustavaa puoluetta vaikea ajatella hallitukseen
No Minja Koskelan kommunistipuolue jäi ulos tuosta. Kaikki eduskuntapuolueet vasemmistoliittoa lukuun ottamatta sopivat2693860PS ylivoimainen nousija myös HS:n gallupissa, SDP laskee taas
https://www.verkkouutiset.fi/a/hs-gallup-sdpn-suosio-laskee-ps-nousussa/#0a7d2507 Ylivoimainen viime kuukausien nousija1143596Valtavasti suomalaisia asunnottomina, mutta ei yhtään somalia
tai muuta kehitysmaalaista. Mites tässä näin kävi? Tiedän hyvin, että esim. somaleita lentää ulos mm. Hekan asunnoista,1333576Hienoa! Eduskunta luopui käteisen käytöstä
Nyt tuo sama muutos pitää saada myös muuhun yhteiskuntaan. Käteistähän ei tarvitse tänä päivänä enää kuin rikolliset.852130Maajussi-Ville herättää kysymyksiä - Etsiikö oikeasti rakkautta vai mainostaako oliiviöljyä?
Mitä mieltä olet: etsiikö Ville rakkautta vai mainostaako oliiviöljyään? Maajussille morsian -ohjelmassa yksi maajusseis171467Kovia syytöksiä Stefan Thermaninsta.
Jättänyt taas maksamatta kohuliikemies, hupparit ja muita ostamiaan tavaroita. On soiteltu liikkeestä ja Stefan iskenyt1581241Totuuspuolueen johtaja Jaana "prinsessa Leia" Kavonius on vangittu
Kavonius määrättiin jo keväällä 2024 poissaolevana vangittavaksi todennäköisin syin epäiltynä 13 vainoamisesta ja 24 kun3001175