MENE TÖIHIN

Ei tunnu työt kiinnostavan ??
43364
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 43

Vanhimmat

En halua

Äänestä
  • Maataloustuen nostajana en ole velvoitettu tekemään työtä.
    Olen perintöni kautta oikeutettu saamaan ilmaista rahaa veronmaksajilta elämäni loppuun saakka ilman velvoitetta tehdä työtä.

    Äänestä

  • Anonyymi00023 kirjoitti:

    Maataloustuen nostajana en ole velvoitettu tekemään työtä.
    Olen perintöni kautta oikeutettu saamaan ilmaista rahaa veronmaksajilta elämäni loppuun saakka ilman velvoitetta tehdä työtä.

    rikosporvarit kokoomuspersukepunatsit jatkavat kansan syyllistämistä j patistaa halpatyövoimaksi alipalkka-puljuihin-

    kun ovat siirtäneet tuotannot ja isot RAHAT ULKOMAILLE.

    Fasisti on aina fasisti...

    Äänestä

  • Anonyymi00023 kirjoitti:

    Maataloustuen nostajana en ole velvoitettu tekemään työtä.
    Olen perintöni kautta oikeutettu saamaan ilmaista rahaa veronmaksajilta elämäni loppuun saakka ilman velvoitetta tehdä työtä.

    Voi sinua kun koitat kirjoitella toisten puolesta. Et tiedä näköjään mitään maataloudesta. Maatilallinen on suomen perusta ja tukipilari.
    Tuntipalkka 3 euroa.

    Äänestä

  • Anonyymi00023 kirjoitti:

    Maataloustuen nostajana en ole velvoitettu tekemään työtä.
    Olen perintöni kautta oikeutettu saamaan ilmaista rahaa veronmaksajilta elämäni loppuun saakka ilman velvoitetta tehdä työtä.

    Voisit mennä kokeilemaan maatalous ei siellä lorvita päivät pitkät mitä sinäkin söisit jos maatalous tuota puhdasta ruokaa

    Äänestä

Minä olin jo.

Äänestä

Purran työkokemus 0v 0kk 0pv

Äänestä

EI kiinnosta ei. En edes isosta rahasta.

Äänestä

Alappa sitten veistämään niitä työpaikkoja ....

Äänestä
  • Eikö työ maita ???

    Äänestä

  • Anonyymi00006 kirjoitti:

    Eikö työ maita ???

    Vai eikö työmaita?

    Äänestä

  • Työpaikat alasajettu sitten kilometritehtaalle suurin joukoin,minne sitten mennään?.Kokemusta monilla vain 20-30 tai yli,mutta pitäisi olla enemmän,koska vaatimukset aloitteleville aikaa viepää etsivät kokeneempaa väkeä.

    Äänestä

  • Unoha te-toimisto. Se on ketkujen hiekkalaatikko, joka on verrattavissa suureen lietelantasäiliöön.

    Netistä löytyy paljon työnvälittäjiä, EI kepu-Sipilän vuokratyöfirmoja, jotka ketkut Sipilän aikana bisnes (oma rahasampo) kehitteli. Unohda vuokratyöfirmat ja kieroutunut te-toimisto.

    Siinä kun kirjottelet tänne, niin jaksat naputella hakusanaksi "avoimet työpaikat" ja jo alkaa löytymään. Löytyy laidasta laitaan.
    Minä haistatin pitkät te-toimistolle ja löysin työpaikan netin syövereistä.

    Onnea työnhakuun!

    Äänestä

Otan mieluummin sopeutumisrahaa.

Äänestä

Banana

Äänestä

Lastensuojelu ei päästä mua töihin. Piti niiden takia lopettaa yrittäjyyskin.

Äänestä

Vain pöljät töitä tekee , viisas elää tuilla.

Äänestä

59v....43v töitä....ei paljon kiinnosta. Kysy Valtea tai Kyöstiä.

Äänestä

Työtä työtä työtä tehdään jotta jotta leipää syödään.

Äänestä
  • Erittäin hyvin sanottu ☝️

    Äänestä

  • Niinpä. Mutta kun ei rasita itseään työllä voi grillata pihviä.

    Äänestä

Työt aloitettu. Haemme sinut heti puolenyön jälkeen.

T. Pojat laitokselta

Äänestä

Terveisiä sinne Orimattilaan!

Äänestä

12 tunnin työvuoro alkoi juuri...olen suoli24 sivuilla ja palkka juoksee...

Äänestä

Että mene, mutta hän ei kerro että minne. Jos hänellä on tiedossa 350 000 vapaata palkkatyöpaikkaa niin kerro ihmeessä niitten osoitteet lähimmälle työkkärille.

Äänestä

en mene

Äänestä

En mene.

Hauskempi notkua täällä palstalla ja haukkua kaikkia vihervassareiksi.

Äänestä

Kannattaa valita sieltä sellainen hyväpalkainen työ, jossa on kivat työajat. Palkaksi kannattaa valita sellainen, jolla jotenkin tulee toimeen ilman tukia, eli käteen on jäätävä sellainen 5000€ kuukaudessa

Äänestä

Jos reilu vuoden päästä, sinne asti nostella 1900e/kk anssia

Äänestä

Töihin menemistä olen Selänteelle ehdottanut, mutta kaveria ei kiinnosta. Hän haluaa vain golfailla ja laiskotella.

Äänestä

Sata miljoonaa murhanneen aatteen kannattajat töihin mars!

Äänestä

En mene kun olen hyvin ansaitulla eläkkeellä oltuani 40 vuotta yhtäjaksoisesti saman työnantajan palveluksessa.

Sitä paitsi töihin menemällä minä veisin työpaikan joltain nuorelta, joka sitä kipeästi tarvitsisi, joten ei olisi siksikään järkevää.

Äänestä

Ei lellipoikia saa töihin patistaa

Äänestä

Kerro työpaikka johon voi vaan mennä niin menen.

Äänestä

Mitta tyo tarkoita en ymmarra

Äänestä
  • Tyo tarkoita etta jonku pitaa tehda jokin, ja taikkaseinassa raha sulle on.

    Äänestä

Menisin hyvään työhön, jos te-toimisto tajuaisi lukea minun luonneidentiteettipaperit! Mutta uskottavuuspropaganda on tärkeämpää, kun ihmisten henki ja hyvinvointi!

Äänestä

Ei saa mennä, 6 viikon vuosilomalla.

Äänestä

banana

Äänestä

Ei tunnu

Äänestä

Mene hitsaamaan!

Äänestä

ei laiskan syödä kuulu

Äänestä

Mene töihin Mene töihin Mene töihin Mene töihin Mene töihin Mene töihin Mene töihin

Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Ei tunnu työt kiinnostavan ??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu